NVIDIA przedstawia specyfikację nowego, otwartego standardu pamięci, zapewniającego większą wydajność systemu

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia specyfikację nowego, otwartego standardu pamięci, zapewniającego większą wydajność systemu

Produkty firmy Corsair jako pierwsze będą wykorzystywały nowy format Enhanced Performance Profiles (EPP)

SANTA CLARA, KALIFORNIA – 15 MAJA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zaprezentował dzisiaj rezultaty pracy nad standardem Enhanced Performance Profiles (EPP), który pozwala na wykorzystanie nowych, zaawansowanych ustawień pamięci wbudowanych w układy pamięci DIMM o dużej wydajności, dzięki czemu uzyskać można większą wydajność systemu. NVIDIA poinformowała ponadto, że firma Corsair Memory, światowy lider w projektowaniu i produkcji wysokowydajnych układów pamięci, jest pierwszym dostawcą obsługującym nową specyfikację EPP i jeszcze w tym miesiącu wprowadzi na rynek moduły DIMM z obsługą EPP.

„Enhanced Performance Profiles to w istotny sposób zmienia definicję overclockingu. Dostępny staje się nowy standard tworzenia opisów SPD w modułach pamięci o wysokiej wydajności oraz sposobów wymiany informacji z BIOS–em płyty głównej”, powiedział John Beekley, wiceprezes działu inżynieryjnego w firmie Corsair Memory. „Mamy nadzieję, że EPP zostanie zaakceptowany przez największych producentów płyt głównych, chipsetów i modułów pamięci”.

Opracowany jako rozszerzenie standardowego mechanizmu Serial Presence Detect (SPD) zaimplementowanego we współczesnych modułach DIMM, Enhanced Performance Profiles pozwala producentom pamięci na zintegrowanie dodatkowego modułu danych w nieużywanym rejonie opracowanego przez JEDEC standardu SPD, dzięki czemu kompatybilne płyty główne będą mogły odczytać i wykorzystać dodatkowe możliwości. Enhanced Performance Profiles opracowane zostały jako otwarty standard i można się spodziewać jego szybkiego przyjęcia przez producentów płyt głównych i dostawców pamięci do komputerów PC.

Moduły pamięci z Enhanced Performance Profiles będą działały w każdej płycie głównej, jednak tylko urządzenia z odpowiednim BIOS–em, takie jak płyty główne wyposażone w chipset NVIDIA nForce® 590 SLI, będą w stanie wykryć nowe możliwości i zaproponować użytkownikowi ustawienie w czasie uruchamiania komputera odpowiednich, zoptymalizowanych wartości. Użytkownicy będą mogli zauważyć wpływ nowych ustawień w testach oraz zweryfikować ich poprawność wykorzystując takie narzędzia jak popularna aplikacja Lavalys EVEREST lub działający w środowisku Microsoft® Windows® program do optymalizacji systemu NVIDIA nTune™.

Wyposażone w EPP nowe moduły pamięci firmy Corsair są częścią środowiska technologii NVIDIA® SLI, określającego zestaw odpowiednich komponentów, których wspólne wykorzystanie w konkretnym komputerze pozwoli podnieść jego wydajność. Wszystkie produkty będące częścią środowiska SLI są łatwo rozpoznawalne, gdyż opatrzone są logo programu „NVIDIA SLI-Ready”, umieszczonym w eksponowanym miejscu na opakowaniu. W programie tym znajduje się w tej chwili ponad 250 produktów.

„NVIDIA docenia wysiłki firmy Corsair we wspieraniu środowiska entuzjastów komputerów i dlatego wybraliśmy ją jako oficjalnego partnera, dostawcę pamięci dla naszych mających się niebawem pojawić na rynku chipsetów z rodziny NVIDIA nForce 500”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Corsair doskonale rozumie sposób myślenia overclockerów i firma wykonała doskonałą robotę oferując w rekordowo szybkim czasie pamięci z EPP. Razem zaprezentujemy tę doskonałą kombinację w trakcie wielu wydarzeń, których świadkami będziemy w ciągu następnych kilku miesięcy”.

Więcej informacji na temat chipsetów z serii NVIDIA nForce 500 oraz pamięci „SLI-Ready” znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn