Technologie graficzne firmy NVIDIA® w pierwszych notebookach i desktopach z napędem Blu-ray

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologie graficzne firmy NVIDIA® w pierwszych notebookach i desktopach z napędem Blu-ray

Technologie graficzne NVIDIA zastosowano w nowych komputerach VAIO wyposażonych w napędy Blu-ray

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 22 MAJA 2006 — NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że pierwsze na świecie komputery wyposażone w napędy Blu-ray wykorzystują technologie graficzne firmy NVIDIA. Nowe komputery Sony VAIO wyposażone są w procesory graficzne NVIDIA GeForce®, zawierające technologię NVIDIA PureVideo™ HD.

„Filmy umieszczone na płytach Blu-ray mają niesamowitą jakość obrazu oraz dźwięku i doskonale wiemy, że użytkownicy chcą oglądać takie filmy na swoich komputerach”, powiedział Scott Vouri, szef działu multimediów w firmie NVIDIA. „Zapoczątkowany przez firmę NVIDIA na wczesnym etapie i nadal postępujący rozwój technologii przetwarzania treści HD pozwala na odtwarzanie filmów tego typu na komputerach PC. Wybór Sony – zastosowanie procesorów graficznych firmy NVIDIA – pokazuje wyraźnie, że NVIDIA oferuje wiodące rozwiązanie do oglądania filmów high-definition na komputerze”.

Blu–ray to nowy standard płyt wideo high–definition (HD), który zapewnia do sześciu razy większą szczegółowość obrazu w stosunku do płyt DVD. Płyty Blu–ray oferują pojemność 25 GB na dyskach jednowarstwowych i 50 GB na płytach dwuwarstwowych. Zwiększona pojemność w połączeniu z zastosowaniem zaawansowanych kodeków audio i wideo pozwalają zaoferować użytkownikom doskonałą jakość wideo HD. Komputery desktop Sony VAIO RC oraz notebooki AR są pierwszymi pecetami, które pozwolą na odtwarzanie filmów HD.

Nowy desktop VAIO RC wyposażony jest w procesor graficzny NVIDIA GeForce 7600 GT, zaś notebook VAIO AR zawiera mobilny układ graficzny z serii GeForce Go 7600. Seria procesorów graficznych GeForce 7 oferują takie zaawansowane technologie jak:

  • Obsługa sprzętowej akceleracji formatów H.264 i MPEG2 przez technologię NVIDIA PureVideo™ – połączenie procesorów wideo HD oraz odpowiedniego oprogramowania, które zapewniają odtwarzanie wideo HD o jakości kina domowego na komputerach PC
  • Obsługa najnowszych gier i aplikacji z technologią DirectX 9.0 Shader Model 3.0, oferującą większy realizm we współczesnych grach
  • Architektura 3D o wysokiej wydajności zaprojektowana dla Windows Vista – pierwszego systemu operacyjnego, który wymagać będzie procesora graficznego aby w pełni wykorzystać potencjał systemu
  • Technologia NVIDIA PowerMizer® redukująca zużycie energii i wydzielanie ciepła, co umożliwia konstruowanie mniejszych notebooków oferujących dłuższy czas działania podczas zasilania bateryjnego (tylko w mobilnych procesorach graficznych GeForce Go)

Technologia NVIDIA PureVideo HD umożliwia sprzętową akcelerację dekodowania filmów w formatach H.264, VC-1, WMV i MPEG-2. Dedykowany rdzeń wideo PureVideo zmniejsza obciążenie procesora i silnika 3D, umożliwiając jednoczesne działanie wielu aplikacji i redukując zużycie energii.

Technologia NVIDIA PureVideo HD pozwala na odtwarzanie płyt HD DVD lub Blu-ray na komputerach PC. Rozwiązanie to składa się z procesora graficznego NVIDIA GeForce (niektórych układów z serii NVIDIA GeForce 6, wszystkich z serii NVIDIA GeForce 7 oraz zintegrowanych układów nForce 6150), technologii PureVideo HD oraz mechanizmów zarządzania prawami autorskimi. Komponenty te zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami specyfikacji HDCP i oferują zgodność z HDMI/DVI. (Inne produkty, takie jak monitory i wyświetlacze, aby móc oferować odtwarzanie filmów HD w pełnej rozdzielczości także powinny być zgodne ze specyfikacją HDCP). Dodatkowo, doceniając niezwykłą wagę kompatybilności i zgodności ze standardami, NVIDIA zawarła umowy z producentami napędów, z twórcami oprogramowania do odtwarzania filmów, producentami filmów oraz firmami OEM, dzięki czemu może zaoferować najwyższy poziom swojego rozwiązania.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn