NVIDIA przedstawia na konferencji WinHEC 2006 produkty zaprojektowane dla Windows Vista

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia na konferencji WinHEC 2006 produkty zaprojektowane dla Windows Vista

Procesory graficzne NVIDIA® GeForce® i chipsety NVIDIA nForce® wśród wielu produktów przeznaczonych dla Microsoft Windows Vista Beta 2

WINHEC — SEATTLE, WASZYNGTON — 24 MAJA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że na odbywających się w Seattle w stanie Waszyngton konferencji WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) prezentuje najnowsze technologie zaprojektowane dla Windows Vista - systemu następnej generacji firmy Microsoft.

„Microsoft jest wielce zadowolony z kroków, jakie podjęła firma NVIDIA aby przygotować się na pierwszą publiczną prezentację Microsoft Windows Vista, stwierdził Matt Ployhar, ekspert w oddziale Graphics Platform Unit w firmie Microsoft. „Dzięki ścisłej współpracy jesteśmy pewni, że wszystkie produkty z serii NVIDIA GeForce i NVIDIA nForce oraz oprogramowanie firmy NVIDIA zapewnią kompatybilność i stabilność, których oczekują użytkownicy Windows Vista”.

W związku z opublikowaniem systemu Windows Vista w wersji Beta 2, NVIDIA przedstawiła nową wersję sterownika graficznego NVIDIA ForceWare®, zawierającą wiele ulepszeń i nowych funkcji, takich jak zupełnie nowy panel kontrolny, pełna obsługa wszystkich procesorów graficznych z obsługą DirectX® 9 oraz obsługa OpenGL®. Więcej informacji na temat Windows Vista oraz edycji Beta 2 znaleźć można na stronie www.microsoft.com/Windowsvista/.

„Microsoft Windows Vista to pierwszy system z rodziny Windows, który w pełni wykorzystuje moc procesorów graficznych”, powiedział Ned Finkle, wiceprezes działu marketingu strategicznego w firmie NVIDIA. „Zainwestowaliśmy znaczne środki w rozwój produktów zaprojektowanych dla Windows Vista gdyż wierzymy, że premiera tego systemu będzie znaczącym wydarzeniem nie tylko dla rynku komputerów, ale także procesorów graficznych”.

NVIDIA, Brązowy Sponsor konferencji WinHEC 2006, przedstawi na niej:

  • Przeznaczone dla użytkowników domowych procesory graficzne NVIDIA GeForce, zaprojektowane tak, aby zaoferować niezrównaną jakość obrazów i filmów w czasie korzystania z komputerów z systemem Windows Vista do oglądania filmów, oglądania fotografii czy grania w najnowsze gry
  • Chipsety NVIDIA nForce, przeznaczone dla płyt głównych rozwiązania oferujące podwyższoną wydajność, zaawansowane opcje bezpieczeństwa oraz funkcje obsługi dysków wymagane przez komputery z systemem Windows Vista
  • Komputery NVIDIA Business Platform - wszechstronne rozwiązanie PC przeznaczone dla profesjonalistów IT oraz małego i średniego biznesu - które przeszły surowe testy i proces certyfikacji u producentów sprzętu, dzięki czemu charakteryzują się niższym kosztem posiadania
  • Technologię NVIDIA PureVideo™, łączącą dedykowany procesor wideo i odpowiednie oprogramowanie, dzięki czemu oferuje ona płynne odtwarzanie filmów high-definition przy minimalnym zużyciu energii oraz obsługę dysków następnej generacji - HDDVD i Blu-Ray.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn