NVIDIA umacnia pozycję lidera wydajności dzięki karcie graficznej GeForce® 7950 GX2

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA umacnia pozycję lidera wydajności dzięki karcie graficznej GeForce® 7950 GX2

Nowa karta graficzna NVIDIA® GeForce 7950 GX2 podnosi poprzeczkę wydajności pojedynczych kart graficznych

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 5 CZERWCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że NVIDIA® GeForce 7950 GX2, najszybsza karta graficzna na świecie, jest już dostępna w ofercie producentów kart - partnerów firmy NVIDIA. Wydajność GeForce 7950 GX2 jest o 72% wyższa niż wiodących obecnie kart graficznych na rynku , wyposażonych w pojedynczy procesor graficzny, dzięki zastosowaniu dwóch procesorów graficznych GeForce 7950 na jednej karcie.

„GeForce 7950 GX2 to świetna karta dla gracza, który wymaga absolutnie najwyższej wydajności uzyskiwanej przez pojedynczą kartę graficzną”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów desktop w firmie NVIDIA. „Na dodatek nasza sieć autoryzowanych producentów komputerów będzie mogła połączyć dwie takie karty graficznie i stworzyć najwydajniejszą maszynę do grania z obsługą technologii SLI™”.

GeForce 7950 GX2 oferuje wiele zaawansowanych funkcji, między innymi:

  • Dwa procesory graficzne działające jednocześnie na pojedynczej karcie - co dramatycznie podnosi poprzeczkę wydajności pojedynczej karty graficznej
  • 48 potoków przetwarzania pikseli, przepustowość pamięci na poziomie 76.8 GB na sekundę oraz prędkość wypełniania o wartości 24 miliardów tekseli na sekundę na jednej karcie
  • 1 GB szybkiej pamięci GDDR3 na pojedynczej karcie
  • Obsługę dwóch podwójnych wyjść DVI – dzięki czemu możliwa jest obsługa szerokoekranowych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych do rozdzielczości 2560x1600, zapewniających ultrarealistyczną rozgrywkę HD.
  • Sprzętowo akcelerowaną obsługę formatu H.264 dzięki technologii NVIDIA PureVideo™ - połączeniu procesorów HD wideo oraz oprogramowania, które zapewniają odtwarzanie wideo HD o jakości kina domowego na komputerach PC
  • Obsługę standardu HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection)
  • Obsługę technologii Quad NVIDIA SLI – umożliwiającej łączenie (przez autoryzowanych producentów komputerów) dwóch kart graficznych GeForce 7950 GX2, co dramatycznie podnosi wydajność grafiki.

Technologia NVIDIA SLI to rewolucyjne rozwiązanie pozwalające użytkownikom na inteligentne skalowanie wydajności podsystemu graficznego poprzez łączenie wielu rozwiązań graficznych NVIDIA w jednym systemie z chipsetem NVIDIA nForce SLI. Stosując technologię SLI, autoryzowani producenci komputerów mogą połączyć pracujące równolegle dwie karty graficzne GeForce 7950 GX2 i wykorzystując moc czterech procesorów graficznych zaoferować obsługę ekstremalnych dochodzących do 2560x1600, rozdzielczości HD, zachowując przy tym pełną płynność obrazu, niezwykłe efekty wizualne i nieskazitelną jakość obrazu.

Karty graficzne GeForce 7950 GX2 są już dostępne w ofercie wiodących producentów kart graficznych, komputerów oraz sklepów internetowych. Certyfikowane komputery PC wyposażone w dwie karty graficzne GeForce 7950 GX2 z technologią Quad SLI™ dostępne będą w ofercie wiodących producentów komputerów. Więcej informacji na temat możliwości zakupu kart graficznych GeForce 7950 GX2 znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/wheretobuy.

Dodatkowe informacje o procesorach graficznych z serii GeForce 7 uzyskać można na stronie //www.nvidia.pl, zaś pod adresem //www.nvidia.co.uk/page/7950_testimonials.html obejrzeć można zestaw filmów wyjaśniających najważniejsze cechy kart GeForce 7950 GX2.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn