Technologia NVIDIA® SLI™ dla platform z procesorami Intel® Core™ 2 Duo

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia NVIDIA® SLI™ dla platform z procesorami Intel® Core™ 2 Duo

Nowe chipsety z serii NVIDIA nForce® 500, procesory graficzne z serii GeForce® 7 oraz procesory Intel Core 2 Duo tworzą platformę dla entuzjastów

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 5 CZERWCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że na odbywających się w Tajpej na Tajwanie targach Computex zaprezentuje szeroką gamę produktów kompatybilnych z procesorami Intel® Core™ 2 Duo. Na stoisku firmy NVIDIA (Exhibition Hall 1, #b810), goście targów Computex mogą zapoznać się z systemami high-definition, wykorzystującymi procesory graficzne z serii GeForce 7, chipsety z serii NVIDIA nForce 500 oraz procesory Intel Core 2 Duo oraz Intel Core 2 Extreme. Wśród prezentowanych przez firmę NVIDIA produktów znajdziemy:

  • Nową kartę graficzną GeForce 7950 GX2, wykorzystującą moc dwóch procesorów graficznych GeForce7 w pojedynczej karcie PCI-Express x16
  • Technologię NVIDIA Quad SLI, wykorzystującą moc dwóch kart graficznych GeForce 7950 GX2 uruchomionych w konfiguracji NVIDIA SLI
  • Chipsety z serii NVIDIA nForce 500 dla platformy Intel, w tym NVIDIA nForce 590 SLI, NVIDIA nForce 570 SLI oraz NVIDIA nForce 570 Ultra – wszystkie przeznaczone dla procesorów Intel Core 2 Duo i Intel Core 2 Extreme

„Społeczność graczy jest dla nas bardzo ważna”, powiedział Gerald Holzhammer, wiceprezes sekcji Digital Home w dziale Consumer PC Platform w firmie Intel. „Nasz procesor Intel Core 2 Duo pozwoli graczom na osiągnięcie nowych poziomów wydajności i jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi klienci będą mogli je uzyskać na platformach wykorzystujących technologię NVIDIA SLI”.

Tworzący doskonałą platformę dla najszybszych i najbogatszych w funkcje płyt głównych w chipsetami NVIDIA nForce, chipset NVIDIA nForce 590 SLI zaprojektowany został od podstaw przez entuzjastów dla entuzjastów i może wykorzystać moc jednego, dwóch lub nawet czterech procesorów graficznych NVIDIA GeForce. Chipset NVIDIA nForce 590 SLI oferuje entuzjastom bogaty zestaw funkcji zaprojektowanych specjalnie dla graczy, między innymi technologię NVIDIA FirstPacket™, optymalizującą rozgrywki sieciowe oraz obsługę pamięci SLI-Ready, wykorzystujących nową specyfikację pamięci EPP (Enhanced Performance Profiles), pozwalających na osiągnięcie lepszych rezultatów w czasie podkręcania. Chipset NVIDIA nForce 590 SLI dla procesorów Intel Core 2 Duo oraz Intel Core 2 Extreme jest pierwszym chipsetem przeznaczonym na rynek masowy, który obsługuje RAID 5 w jednym kontrolerze oraz podwójne sloty PCI Express x16.

„Procesory Intel Core 2 Extreme i Duo są świetnymi produktami”, powiedział Drew Henry, szef działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Zaspokajanie potrzeb posiadaczy procesorów Intel jest jednym z naszych najważniejszych celów i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy im zaoferować moc chipsetów NVIDIA nForce, procesorów graficznych NVIDIA GeForce i technologii NVIDIA SLI w szerokiej gamie produktów przeznaczonych dla różnych segmentów rynku”.

Płyty główne z chipsetami NVIDIA nForce 500 dla platform z procesorami Intel Core 2 Duo oraz procesory graficzne GeForce 7950 GX2 będą dostępne w nowych, wydajnych komputerach XPS 700 firmy Dell, a także w ofercie wiodących producentów płyt głównych i komputerów, w tym ASUSTeK, BFG, Biostar, DFI, ECS, EVGA, Gigabyte, MSI oraz XFX.

Więcej informacji na temat produktów firmy NVIDIA przeznaczonych dla platform z procesorami Intel Core 2 znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn