Notebooki firmy Acer z napędem HD DVD oraz technologią NVIDIA® PureVideo™ HD

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Notebooki firmy Acer z napędem HD DVD oraz technologią NVIDIA® PureVideo™ HD

Procesory NVIDIA GeForce® w notebookach z serii Aspire firmy Acer

acernotebook2_w.jpgSANTA CLARA, KALIFORNIA — 5 CZERWCA 2006 — NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że procesory graficzne (GPU) NVIDIA GeForce z technologią PureVideo HD umożliwią odtwarzanie filmów DVD high-definition (HD) w trzech seriach notebooków firmy Acer:

  • Aspire 9110 z ekranem 15.4” – zostanie wyposażony w procesor graficzny GeForce Go 7600
  • Aspire 9510 z ekranem 17” – dostępny z układem GeForce Go 7600 lub procesorem wyższej klasy GeForce Go 7900 GS
  • Aspire 9800 z ekranem 20.1” – wyposażony w procesor graficzny GeForce Go 7600 GPU

Wszystkie te notebooki skorzystają z zalet technologii NVIDIA PureVideo HD, która umożliwia odtwarzanie nowych filmów HD DVD z doskonałą jakością obrazu. W ostatnich tygodniach firma Acer oraz inni liderzy przemysłu komputerowego zapowiedzieli wprowadzenie na rynek wysokiej klasy komputerów z napędami HD DVD oraz Blu-ray wyposażonych w technologię NVIDIA.

„Przy projektowaniu komputerów z serii Acer Aspire 9800, 9510 i 9110 naszym celem było stworzenie notebooków, które mogą konkurować z odtwarzaczami stacjonarnymi. Jest to skomplikowane zadanie, zakładające wykorzystanie rozmaitych komponentów, takich jak akceleracja wideo, ochrona treści cyfrowych czy obsługa odpowiedniego oprogramowania”, stwierdził Campbell Kan, szef działu komputerów przenośnych w firmie Acer. „NVIDIA zaoferowała idealne, pełne rozwiązanie, które pozwoliło nam osiągnąć nasze cele i szybko wejść na rynek”.

HD DVD to nowy standard płyt wideo high–definition, który zapewnia do sześciu razy wyższą jakość niż typowe filmy DVD. HD DVD oferuje wyraźny skok jakościowy w stosunku do standardowych płyt, tak jak HDTV zapewnia wyższą jakość obrazu niż standardowa TV. Odtwarzanie filmów HD DVD na komputerze PC wymaga połączenia odpowiedniej mocy przetwarzania strumienia wideo, obsługi oprogramowania oraz zapewnienia ochrony praw autorskich. Wszystko to oferuje technologia NVIDIA PureVideo HD, i to przy niskim obciążeniu głównego procesora oraz niewielkim poborze energii, co sprawa, że wybierana jest ona przez czołowych producentów oferujących komputery z odtwarzaczami HD DVD.

„Filmy na nośnikach HD DVD zaczynają się już ukazywać na rynku i właściciele notebooków chcący oglądać na swoich maszynach”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes oddziału procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Notebooki Acer Aspire z procesorami graficznymi NVIDIA i technologią PureVideo HD zaspokajają te zapotrzebowanie, oferując doskonałą jakość odtwarzania filmów HD”.

Technologia NVIDIA PureVideo HD
NVIDIA PureVideo HD zapewnia sprzętową akcelerację dekodowania i przetwarzania filmów HD, integrację z wiodącymi programami do odtwarzania filmów oraz obsługę HDCP , umożliwiając producentom komputerów łatwe projektowanie komputerów oferujących odtwarzanie filmów high-definition z nośników HD DVD lub Blu-ray. Dzięki temu klienci będą mogli cieszyć się doskonałym, pozbawionym zacięć odtwarzaniem filmów high-definition na swoich komputerach PC.

NVIDIA na targach Computex
NVIDIA zaprezentuje notebook Acer Aspire 9110 HD DVD z technologią NVIDIA PureVideo HD na stoisku firmy NVIDIA na targach Computex na Tajwanie w dniach od 6 do 10 czerwca 2006 roku.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn