NVIDIA Prezentuje PureVideo HD – technologię zapewniającą najlepszą jakość w czasie odtwarzania filmów HD na komputerach PC

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA Prezentuje PureVideo HD – technologię zapewniającą najlepszą jakość w czasie odtwarzania filmów HD na komputerach PC

Technologia PureVideoTM HD łączy cechy High Definition ze wsparciem HDCP tak, aby zapewnić olśniewającą jakość odtwarzania filmów Blu-ray oraz HD DVD na komputerze PC.

COMPUTEX, TAJWAN — 8 CZERWCA 2006—NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA) w dniu dzisiejszym ujawniła szczegóły dotyczące technologii PureVideo HD, która zapewnia niesamowitą jakość odtwarzania filmów HD DVD oraz Blu-ray na komputerach PC. Technologia PureVideo HD łączy sprzętową akcelerację procesorów graficznych firmy NVIDIA, zintegrowany odtwarzacz filmów high definition oraz wsparcie dla HDCP dzięki któremu producenci sprzętu oraz klienci mogą zbudować wydajny komputer PC przeznaczony do odtwarzania filmów HD DVD oraz Blu-ray. W rezultacie, klienci będą mogli cieszyć się niesamowitą jakością filmów high-definition na ich własnym komputerze PC.

„Zainteresowanie klientów technologią „niebieskiego lasera” DVD stale wzrasta – przewidujemy, iż ponad 35 milionów napędów optycznych high-definition zostanie zamontowanych w komputerach PC w ciągu następnych 5 lat”, stwierdził Wolfgang Schlichting, dyrektor Badań w IDC. „Branża jest na progu nowej ery rozrywki, ale typowi klienci nie wiedzą, co wymagane jest do odtworzenia filmu HD na komputerze PC. Dlatego też, zintegrowane rozwiązanie takie jak PureVideo HD, które zapewnia użytkownikom wysoką jakość odtwarzania filmów HD na komputerze PC jest ważną cechą komputerów PC nowej generacji,."

Waterfall-HD.jpg

Nowa rewolucja rozrywki ma właśnie rozpocząć się od oczekiwanych filmów HD DVD oraz Blu-Ray, które pojawią się w lecie. Filmy te cechują realistyczne obrazy do sześciu razy bardziej dokładne niż w przypadku standardowych DVD, jednak nie mogą być one odtwarzane przez standardowe odtwarzacze DVD. Filmy HD są kodowane w nowym formatach, które wymagają specjalnych napędów optycznych, akceleracji sprzętowej, ekranów kompatybilnych z HDCP oraz nowych programów do odtwarzania filmów HD.

NVIDIA oferuje rozwiązanie. Technologia PureVideo HD łączy akcelerację dekodowania filmów high definition (używając pewnych procesorów graficznych z serii NVIDIA GeForce 7), zespół obwodów elektrycznych HDCP oraz zintegrowany odtwarzacz filmów HD w celu zapewnienia kinowej jakości odtwarzania filmów Blu-ray oraz HD DVD na komputerze PC.

Technologia NVIDIA PureVideo HD zapewnia:

  • Akcelerację sprzętową dekodowania filmów high-definition w wymaganych formatach (H.264, VC-1 oraz MPEG-2) z minimalnym użyciem procesora i małym zużyciem mocy.
  • Zaawansowane funkcje przetwarzania końcowego dla uzyskania ostrego jak brzytwa obrazu HD w rozdzielczości aż do 1080p, najwyższej możliwej rozdzielczości HD.
  • Wsparcie wiodących firm zajmujących się produkcją aplikacji do odtwarzania filmów HD, które wykorzystują akceleracje sprzętową PureVideo HD oraz funkcje HDCP.

Karta graficzna oferująca technologię PureVideo HD razem z dyskiem AACS HD oraz ekranem zgodnym z HDCP i obsługiwanym przez PureVideo odtwarzaczem filmów wyprodukowanym przez takie firmy jak CyberLink, InterVideo czy Nero umożliwia klientom cieszenie się z niesamowitej jakości filmów HD na ich komputerze PC.

„CyberLInk wspólnie z firmą NVIDIA chce zaoferować jak najlepszą jakość oglądania filmów HD na komputerze PC”, stwierdził Johnny Tseng, wiceprezes działu badań i rozwoju firmy CyberLink. „Filmy high-defitinion wymagają dedykowanego procesora do przetwarzania grafiki aby zapewnić płynne odtwarzanie. Razem z zaawansowanymi technologiami wideo firmy CyberLink, klienci mogą być pewni, że otrzymają najwyższej klasy jakość oglądania dzięki technologii NVIDIA PureVideo HD oraz PowerDVD firmy CyberLink.”

Wiodący producenci systemów tacy jak Sony, Toshiba oraz Acer zastosowali procesory graficzne NVIDIA GeForce z technologią PureVideo w pierwszych produkowanych przez siebie komputerach, na których można odtworzyć filmy Blu-ray oraz HD DVD. Oprogramowanie do odtwarzania filmów HD takich firm jak Nero, CyberLink and InterVideo w pełni obsługuje technologię PureVideo HD. Producenci kart graficznych: MSI oraz ASUS w lecie tego roku wypuszczą na rynek karty wykorzystujące wszystkie funkcje NVIDIA PureVideo HD. Dodatkowo, NVIDIA ściśle współpracuje w największymi producentami napędów optycznych takimi jak Sony/NEC, Panasonic, Pioneer, Toshiba/Samsung, czy Philips testując wydajność napędów oraz maksymalizując kompatybilność.

O firmie NVIDIA

Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn