Veritest oświadcza, iż oparte na amd systemy NVIDIA Business Platform zapewniają doskonałą stabilność

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Veritest oświadcza, iż oparte na amd systemy NVIDIA Business Platform zapewniają doskonałą stabilność

Systemy oparte na platformie AMD Commercial Stable Image są “Tak samo jeśli nie bardziej stabilne” niż rozwiązania konkurencyjne, co dowiodły wyczerpujące testy obciążeniowe oraz wydajnościowe.

SANTA CLARA, CA AND SUNNYVALE, CA—11 LIPIEC, 2006 AMD (NYSE: AMD) oraz NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych ogłosiły rezultaty niezależnych badań testujących stabilność i wydajność systemów opatych na NVIDIA Business Platform i AMD Commercial Stable Image Platform w zestawieniu z podobnymi systemami opartymi na komercyjnym programie Intel PC Stable Image. Rezultaty opublikowane przez niezależną firmę testującą VeriTest™ wykazują, iż platformy NVIDIA Business są „Tak samo jeśli nie bardziej stabilne jeśli nie bardziej ” niż konkurencyjne rozwiązania tego typu.

Zaprojektowane z myślą o obniżeniu całkowitych kosztów i polepszeniu zarządzania, rozwiązanie NVIDIA Business Platform zbudowane jest dzięki silnej współpracy branżowej. NVIDIA stanęła w jednym szeregu z AMD dzięki programowi Commercial Stable Image Platform tak, aby konfiguracje oprogramowania oraz sprzętu mogły pozostać niezmienne przez conajmniej rok.

„Dzięki systemom NVIDIA Business Platform, Aspect może teraz zaoferować fascynujące, oparte na procesorach AMD rozwiązania, idealne dla małych I średnich przedsiębiorstw, edukacji i klientów rządowych”, powiedział Richard Liao, wice prezydent Aspect Computer Copr, producent systemów wybranych przez NVIDIA. „Czego dowiodła nasza współpraca w testach Vertitest , Aspekt, AMD oraz NVIDIA oferują stabilność, jakość oraz niezawodność oczekiwaną przez klientów.”

Firma VeriTest, departament LionBridge, przeprowadziła testy wydajności oraz testy stabilności, aby określić jak będzie funkcjonować komputer PC w wymagającym środowisku biznesowym. Wydajność oceniana była przy użyciu standardowych programów testujących takich jak: VeriTest, PC World, SiSoftware oraz Futuremark. Oprócz testów wydajności, przeprowadzono testy stabilności przy użyciu BurnInTest Professional V5 firmy Passmark, który oceniał zachowanie systemu przy dużym obciążeniu w dłuższym okresie czasu.

Główne konkluzje testów VeriTestu:

  • Systemy NVIDIA Business Platform dla komputerów PC zapewniają znakomitą stabilność. Zarówno systemy oparte na chipsetach NVIDIA jak i Intela przeszły 15 dniowy proces w którym poddano je wysokim obciążeniom. Jedyna różnica była taka, iż jeden z systemów oparty na chipsecie Intela nie zaliczył testu po 24 godzinach.
  • Dobry wynik NVIDII w teście „Świat Rzeczywisty” – Ogólnie, urządzenia wyposażone w chipset NVIDII osiągały lepsze rezultaty w testach naśladujących „świat rzeczywisty".
  • Nierówna wydajność Intela – Dwa urządzenia wyposażone w chipset Intela nigdy nie przeszły pomyślnie, co najmniej jednego z testów wydajności nawet po ponad 50 ponowieniach. Podczas testów stabilności jedno z tych urządzeń nie przechodziło pomyślnie testu przynajmniej raz dziennie.

Cały raport można znaleźć na stronie VeriTest w dziale raportów //www.lionbridge.com/lionbridge/en-US/services/outsourced-testing/competitive-analysis/nvidia.htm .

“AMD dokłada starań by sprostać rosnącym potrzebom klientów czy to biznesowych, rządowych czy związanych z edukacją dostarczając coraz to lepsze rozwiązania producentom sprzętu. Dzięki współpracy z firmami takimi jak NVIDIA w celu zaoferowania stabilnych konfiguracji i ułatwiania szybkiego rozmieszczania systemów, oparte na AMD CSIP systemy NVIDIA Business Platform mogą poprawić zarządzanie komputerem PC jednocześnie oferując świetną wydajność, różnorodność funkcji oraz możliwość wyboru”, powiedział Marty Seyer, starszy wice prezydent Działu Handlowego AMD.

“Jak wykazują testy Veritest, certyfikowane przez NVIDIA komputery Aspekt oraz McKinnon Micro Tagar, system NVIDIA Business Platform umożliwia producentom systemów oferowanie komercyjnych komputerów PC, które mogą stanąć do ostrej konkurencji z komputerami PC opartymi o procesory Intela”, powiedział Drew Henry, dyrektor generalny NVIDIA Platform Products. „Razem z programem AMD CSIP, systemy NVIDIA Business Platform oferują certyfikowaną oraz stabilną platformę zaprojektowaną, aby pomagać menedżerom z branży IT w redukcji kosztów. System NVIDIA Business Platform oparty jest na procesorach AMD64 dzięki ich stabilności, przodującej wydajności, mniejszemu zużyciu energii jak również cichej pracy.

Więcej informacji na temat NVIDIA Business Platform oraz sposobów, w jaki można nabyć certyfikowane systemy NVIDIA Business Platform dla komputerów PC znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/nbp.

Program AMD CSIP wykorzystuje dwurdzeniowe procesory AMD Athlon™ 64 X2, procesory AMD Athlon™ 64 oraz mobilna technologię AMD Turion™ 64. Systemy oparte na technologii AMD64 oferują przodującą wydajność oraz pełną kompatybilność z istniejącymi oraz powstającymi 64 bitowymi aplikacjami. Zaprojektowane aby zapewnić niesamowitą wydajność oraz zwiększoną trwałość systemów. Więcej informacji o programie AMD CSIP na stronie www.amd.com/csip

O firmie AMD
Advanced Micro Devices (NYSE: AMD) jest wiodącym globalnym dostawcą innowacyjnych mikroprocesorów dla komputerów, komunikacji i elektroniki użytkowej. Założona w 1969 roku, firma AMD dostarcza klientom najwyższej jakości produkty komputerowe, zorientowane na odbiorcę i usprawniające pracę użytkowników na całym świecie. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.amd.p l.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn