Procesory graficzne GPU i chipsety NVIDIA zostały wybrane dla najlepiej sprzedających się notebooków HP

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Procesory graficzne GPU i chipsety NVIDIA zostały wybrane dla najlepiej sprzedających się notebooków HP

Procesory graficzne NVIDIA GeForce GPU i nForce dostarczają użytkownikom notebooków zaawansowane funkcje video i graficzne.

SANTA CLARA, CA—12 lipca 2006— NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych poinformował, że procesory graficzne (GPU) NVIDIA® GeForce® oraz chipsety płyt głównych (MCP) NVIDIA nForce® są dostępne w najnowszych i najlepiej sprzedających się notebookach HP.

Technologie NVIDII dostępne są już w trzech nowych notebookach HP:

  • HP Pavilion dv6000 Entertainment Notebook PC – z ekranem o szerokości 15,4 cali, oparty o technologię zintegrowanego procesora graficznego NVIDIA GeForce Go 6150, z chipsetem nForce Go 430. Opcjonalnie można wybrać rozwiązanie oparte o GeForce Go 7200, co podniesie wydajność sprzętu.
  • HP Pavilion dv9000 Entertainment Notebook PC – z ekranem o szerokości 17 cali, gdzie obróbkę grafiki i video wspierają rozwiązania GeForce Go 7600 GPU wraz z NVIDIA nForce Go 430 MCP.
  • Compaq Presario V6000 Notebook PC – z ekranem o szerokości 15.4 cali, zbudowany w oparciu o zintegrowany procesor graficzny NVIDIA GeForce Go 6150 i chipset nForce Go 430.

Nowe modele notebooków HP są najnowszymi wśród rosnącej liczby notebooków serii HP Pavilion i Compaq Presario, które wprowadzają grafikę NVIDIA oraz technologie mobilne, udostępniając trójwymiarową grafikę z wyższej półki, wideo o jakości kinowej oraz dłuższą żywotność baterii użytkownikom notebooków.

"Użycie przez HP w nowych notebookach rozwiązań NVIDIA GeForce GPU i NVIDIA nForce MCP sygnalizuje wzrost zastosowań GPU w komputerach osobistych ze średniej półki” powiedział Jeff Fisher, Wiceprezes Departamentu GPU NVIDIA. “Klienci doświadczą znaczącej poprawy jakości przetwarzanej grafiki, gier i strumieni wideo przy zachowaniu satysfakcjonującej długości działania baterii.”

“W HP staramy się brać pod uwagę doświadczenia naszych klientów” powiedział Jonathan Kaye, Dyrektor Marketingu Produktowego departamentu notebooków HP. “Pracując w oparciu o NVIDIA GeForce GPUs dajemy sobie możliwość dostarczenia najwyższej klasy rozwiązań oraz najlepszej jakości obrazu naszym pracującym w podróży klientom, pozwalające w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z używania najnowszych technologii stosowanych w notebookach podczas zabawy, pracy lub jakiegokolwiek użytkowania komputera.”

Technologie NVIDIA GeForce GPUs i nForce MCPs znacznie podnoszą jakość pracy notebooków:

  • NVIDIA PowerMizer® technologia ograniczająca zużycie energii oraz zmniejszająca emisję ciepła pozwala tworzyć mniejsze notebooki z odpowiednio dłuższą żywotnością baterii.
  • Wsparcie dla DirectX 9.0 ShaderModel 3.0 pozwala uzyskać większy realizm w grafice trójwymiarowej.
  • Wysokowydajna architektura 3D, stworzona dla Microsoft Windows Vista— pierwszego systemu operacyjnego wymagający procesora graficznego (GPU) do pełnej prezentacji swojego potencjału.

Dostępność Notebooków
Nowe, oparte o procesory AMD, notebooki z grafiką NVIDII, będą dostępne od 12 lipca. Informacja ta dotyczy wybranych modeli.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem //www.nvidia.pl/page/mobile.html

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, możliwości, wydajności i funkcjonalności chipsetów NVIDIA GeForce Go GPUs, nForce Go oraz technologii NVIDIA PowerMizer, oczekiwanych notebooków HP Pavilion i Compaq Presario, o dostępności i źródłach dostępności notebooków HP zawierających rozwiązania NVIDII, jak również oświadczeń dotyczących Microsoft Windows Vista oraz naszej roli w branży są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, zmniejszenia wydajności podczas użytkowania ich razem, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn