Technologia NVIDIA® SLI™ w systemach światowych producentów komputerów w czasie premiery Intel® Core™ 2 Duo

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia NVIDIA® SLI™ w systemach światowych producentów komputerów w czasie premiery Intel® Core™ 2 Duo

Pierwsze testy procesorów Intel Core 2 Duo wykazują, że rozwiązania NVIDIA SLI i płyty główne NVIDIA nForce® cechują się najwyższą wydajnością

NF500_Gamer02B_Conroe_500.jpg
"Technologia graficzna NVIDIA SLI w połączeniu z nowym procesorem Intel Core 2 Duo stanowi najlepszą platformę dla najnowszych gier, w tym „Full Spectrum Warrior™: Ten Hammers” firmy THQ."

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 28 LIPCA 2006—NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że wielu spośród wiodących światowych producentów komputerów zdecydowało, iż zaprezentują nową platformę do gier opartą o procesory Intel Core 2 Duo wyłącznie z technologią NVIDIA SLI. Procesor Intel Core 2 Duo w połączeniu z płytą główną opartą na chipsetach NVIDIA nForce4 SLI X16 lub NVIDIA nForce 590 SLI czy 570 SLI i jednym, dwoma lub nawet czterema procesorami graficznymi GeForce® zyskał już opinię najbardziej wydajnej platformy zarówno w dziedzinie ogólnej sprawności, jak również gier. Połączenie takie zyskuje już uznanie wiodących magazynów takich jak Maximum PC, który komputer wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo, płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce 590 SLI oraz dwoma procesorami graficznymi GeForce 7900 GTX nazwał „Maszyną marzeń 2006 roku”.

„Szukaliśmy chipsetu, który obsługuje dwa złącza PCI Express x16 z możliwością rozbudowy do Quad SLI,” napisał Gordon Ung, redaktor prowadzący magazynu Maximum PC. „Chipset NVIDIA nForce 590 SLI Intel Edition w połączeniu z dwoma kartami XXX GeForce 7900 GTX firmy XFX w konfiguracji SLI oferuje najlepszą wydajność”.

Marco Chiappetta, redaktor serwisu Hot Hardware, również wypowiedział się w entuzjastycznym tonie o wydajności chipsetu NVIDIA nForce4 SLI X16, zapewniającego obsługę procesorów Intel Core 2 Duo. Marco Chiappetta stwierdził: „Ta płyta główna [NVIDIA nForce4 SLI X16 MCP-based ASUS P5N32-SLI SE] w połączeniu z pamięciami TWIN2X2048-6400C3 firmy Corsair, parą kart graficznych GeForce 7900 GTX i procesorem Core 2 Extreme X6800 osiągnęła w testach jedne z najwyższych wyników jakie kiedykolwiek widzieliśmy!”.

Wydajność na tym poziomie, kompatybilność z oprogramowaniem oraz szeroka gama produktów związanych z technologią NVIDIA SLI – w której znaleźć możemy ponad 320 komponentów zaczynając od zasilaczy i na pamięciach kończąc – ułatwia powszechne przyjęcie technologii NVIDIA SLI przez największych światowych producentów komputerów, którzy szykują się do wprowadzenia na rynek doskonałej technologii opartej na procesorach Intel Core 2.

„Komputery firmy Alienware wykorzystujące technologię NVIDIA SLI wielokrotnie zdobywały już nagrody, zatem uznaliśmy, że wyposażenie naszych nowych maszyn z procesorami Intel Core 2 Duo, w tym Area-51 ALX i Area-51 7500 w technologię NVIDIA SLI jest czymś naturalnym”, powiedział Frank Azor, starszy wiceprezes i dyrektor generalny firmy Alienware, amerykańskiego producenta wydajnych komputerów. „Ze względu na naszą reputację, klienci wymagają od nas tylko najwyższej wydajności, zatem łącząc NVIDIA SLI oraz Intel Core 2 Duo możemy być pewni, że sprostamy tym wysokim wymaganiom”.

„Gracze poszukują najlepszej platformy do gier zaś obecnie warunki te spełnia kombinacja Intel Core 2 Duo i NVIDIA SLI”, powiedział Nick Walter, szef działu marketingu w firmie Mesh Computers. „Brytyjscy dziennikarze zdołali już wyrobić sobie fantastyczną opinię o naszym komputerze Mesh Elite Extreme SLI, wyposażonym w chipset NVIDIA nForce SLI X16 oraz procesor Intel Core 2 Duo i jesteśmy pewni, że nasi klienci będą równie zadowoleni z jego niesamowitej mocy”.

Wśród światowych producenci komputerów, oferujących systemy z procesorami Intel Core 2 Duo i technologią NVIDIA SLI znajdują się między innymi firmy: ABS, Alienware, Alternate, Amax/Ajump, Atelco, Carri, Casper, CyberPower, Everest, Evesham, Falcon Northwest, FDC, HCL Infosystems, Hyrican, iBuyPower, Infinity, Komplete, Kraftway, Levi, Maingear, Mesh, Monarch, Next, NTT, Paradigit, PC Club, Polywell, Quiet PC, Sahara Computers, Scan, SHG, Starmaster, Systemax, Tarox, Topnotch, Velocity Micro, Vicious PC, Vigor Gaming, Vobis, Voodoo PC, DOSPARA, Faith, oraz MCJ.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, możliwości, wydajności i funkcjonalności technologii NVIDIA SLI, procesorów graficznych NVIDIA oraz produktów NVIDIA nForce, wykorzystania produktów i technologii firmy NVIDIA z procesorem Intel Core 2 Duo, przyjęcia technologii NVIDIA SLI przez światowych producentów komputerów oraz dostępności systemów NVIDIA SLI z procesorami Intel Core 2 Duo są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, zmniejszenia wydajności podczas użytkowania ich razem, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn