Technologia dla urządzeń przenośnych firmy NVIDIA® zdobyła dwie nagrody na ważnej imprezie dla twórców urządzeń mobilnych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia dla urządzeń przenośnych firmy NVIDIA® zdobyła dwie nagrody na ważnej imprezie dla twórców urządzeń mobilnych

Technologia NVIDIA GoForce prezentuje możliwości sprzętu następnej generacji na Freescale Technology Forum

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 31 LIPCA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że prezentacja technologii procesora graficznego NVIDIA® GoForce® 5500 uzyskała dwie nagrody „Best in Show” na imprezie Freescale Technology Forum Americas, która odbyła się w Orlando na Florydzie w dniach 24-27 lipca 2006 roku. Prezentacja zatytułowana „Entertainment Without Limits” (Rozrywka bez granic) zdobyła tytuł „Najbardziej innowacyjnej platformy” spośród technologii i produktów 75 wystawców wystawiających w FTF Technology Lab. NVIDIA otrzymała także cenną nagrodę publiczności (People’s Choice Award), przyznawaną w wyniku głosowania uczestników imprezy FTF Americas.

Best_In_Show_small.jpg

Prezentacja firmy NVIDIA zilustrować miała wrażenia, których mogą oczekiwać użytkownicy multimedialnych urządzeń przenośnych następnej generacji. Składał się na nią pokaz działania wydajnych aplikacji 3D, takich jak Siege firmy Denied Reality oraz Quake3 firmy id Software uruchomionych na linuksowym systemie operacyjnym Freescale i.MX31 ADS, pokaz odtwarzania wideo H.264 HD w opartym na Linuksie systemie Freescale i.MX21 Maxi oraz odtwarzania wideo WMV9 w systemie i.MX21 Maxi opartym na Windows Mobile. Filmy wideo z demonstracji NVIDIA GoForce towarzyszyły także wystąpieniu Michela Mayera, prezesa firmy Freescale Semiconductor.

Wśród jurorów imprezy wybierających nagrodę „Best o Show” znajdowali się miedzy innymi: Tom Halfhill, analityk i redaktor pisma Microprocessor Report, Lee Goldberg, redaktor witryny analogZONE, czytanej przez 125 tys. inżynierów elektryków na całym świecie oraz Tom Williams, redaktor naczelny RTC Magazine. Niezależny zespół przedstawicieli mediów wybrał prezentację firmy NVIDIA spośród różnorodnych demonstracji sprzętowych i programowych biorąc pod uwagę wyjątkową wydajność GoForce 5500 połączoną z niewielkim zużyciem mocy oraz małymi rozmiarami tego układu skierowanego na rynek o ogromnych możliwościach wzrostu. Wielu jurorów stwierdziło, że prezentacja ta była najlepszym przykładem potencjału hasła „grafika w każdym urządzeniu”.

Więcej informacji na temat produktów NVIDIA GoForce znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/handheld.html.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści i możliwości multimedialnych urządzeń przenośnych następnej generacji są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn