Technologia Quad NVIDIA® SLI™ teraz także w komputerach konstruowanych samodzielnie

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia Quad NVIDIA® SLI™ teraz także w komputerach konstruowanych samodzielnie

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 9 SIERPNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, opublikował sterownik graficzny NVIDIA ForceWare® 91.45 z obsługą technologii Quad NVIDIA SLI, umożliwiając w ten sposób szerokim rzeszom entuzjastów samodzielne konstruowanie komputerów przeznaczonych do gry w ekstremalnych rozdzielczościach (XHD - extreme high-definition). Użytkownicy z segmentu DIY (do-it yourself – zrób to sam) uzyskują po raz pierwszy dostęp do technologii Quad SLI, wykorzystującej moc czterech procesorów graficznych, pozwalającej na rozgrywkę w rozdzielczościach do 2560 x1600.

Entuzjaści komputerów mogą teraz budować nadzwyczajne maszyny do gier łącząc:

  • Sterownik graficzny ForceWare 91.45
  • Dwie karty graficzne NVIDIA GeForce® 7950 GX2 z obsługą technologii SLI
  • Płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce®4 SLI X16- lub nowym NVIDIA nForce 590/570 SLI
  • Procesor AMD® Athlon™ FX- 62 lub Intel® Core™ 2 Duo

„Oferując entuzjastom komputerów, którzy chcą samodzielnie zbudować i dostroić własny komputer tak wysoki poziom wydajności graficznej, spodziewamy się ujrzeć niebawem zupełnie nową definicję słów ‘maksymalna wydajność’”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów desktop w firmie NVIDIA. „Budując superwydajną maszynę do gier nie pomylisz się, jeśli wybierzesz płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce SLI i parę kart graficznych NVIDIA GeForce 7950 GX2, zaś zestaw uzupełnisz o procesor i panoramiczny wyświetlacz z górnej półki ”.

Sterownik graficzny NVIDIA ForceWare 91.45 dostępny już jest na stronie www.nvidia.pl/drivers.

Technologia NVIDIA SLI to rewolucyjna innowacja, pozwalająca użytkownikom na zwiększanie wydajności grafiki poprzez łączenie wielu kart graficznych NVIDIA w obrębie jednego systemu z chipsetem NVIDIA nForce SLI. Stosując technologię SLI, użytkownicy mogą połączyć pracujące równolegle dwie karty graficzne GeForce 7950 GX2 i wykorzystać moc czterech procesorów graficznych do obsługi ekstremalnych, dochodzących do 2560x1600, rozdzielczości HD, zachowując przy tym pełną płynność obrazu, niezwykłe efekty wizualne i nieskazitelną jakość obrazu.

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA SLI i procesorów graficznych z serii GeForce 7 znajdziesz na stronie //www.nvidia.pl. Można tam także pobrać sterownik graficzny ForceWare 91.45.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści, wydajności i możliwości sterownika graficznego NVIDIA ForceWare 91.45, kart graficznych GeForce 7950 GX2 oraz technologii NVIDIA SLI, najlepszego komputera do gier oraz maksymalnej wydajności są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, wpływu produktów konkurencji, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn