NVIDIA Rozpoczęła Wysyłkę Serii Chipsetów nForce ® Professional 3000 do Producentów Serwerów i Stacji Roboczych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA Rozpoczęła Wysyłkę Serii Chipsetów nForce ® Professional 3000 do Producentów Serwerów i Stacji Roboczych

Seria chipsetów NVIDIA nForce 3000 obsługuje nowe procesory AMD Opteron ze wsparciem pamięci DDR2.

SANTA CLARA, KALIFORNIA—15 Sierpnia, 2006— NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zapowiedział dzisiaj powiększenie rodziny rdzeni logicznych ® nForce® Professional zaprojektowanej tak, aby zapewnić klientom biznesowym wysoce wydajne i skalowalne rozwiązanie dla profesjonalnych serwerów i stacji roboczych. Do chwili obecnej, chipsety NVIDIA nForce Professional wybierane były przez wiodących producentów profesjonalnych serwerów i stacji roboczych takich jak HP, IBM, Sun, Fujitsu-Siemens i innych, pomagając w ten sposób osiągać firmie NVIDIA fenomenalny sukces rynkowy przez ostatnie dwa lata. Dzisiejsza zapowiedź serii nForce Professional 3000 – już wysyłanej do klientów biznesowych - pomaga umocnić pozycję firmy w branży informatycznej i pomaga klientom NVIDIA zbudować nowatorskie platformy przeznaczone do zastosowań takich jak CAD (computer-aided design), DCC (digital content creation), serwery, farmy obliczeniowe oraz zaawansowane wizualizacje.

Zaprojektowana jako w pełni skalowane rozwiązanie dla serwerów i stacji roboczych opartych na procesorach AMD Opteron, włączając w to procesory Opteron nowej generacji z obsługą pamięci DDR2, nowa seria chipsetów NVIDIA nForce Professional 3000 oferuje:

Chipset NVIDIA nForce Professional 3600: Zaprojektowany do użytku w przedsiębiorstwach dzięki niezawodności, dostępności oraz łatwości serwisowania, obsługiwane przez od 1 do 8 procesorów serwery oparte na chipsecie NVIDIA nForce Professional 3600 zmniejszają całkowite koszty użytkowania dzięki wysokiej klasy technologiom zarządzania energią oraz uproszczonym zarządzaniem sterownikami. Chipset NVIDIA nForce Professional 3600 łączy w sobie bogatą architekturę z obsługą PCI Express, Gigabit Ethernet, SATA 3Gb/s oraz kontrolerem Legacy I/O na pojedynczej kości. Wysoce wydajny interfejs Gigabit Ethernet z przyspieszeniem protokołu TCP/IP obsługuje wymagające środowiska serwerowe dzięki funkcjom fail-over i load-balancing oraz wsparciu kluczowych systemów operacyjnych takich jak Linux czy Microsoft Windows.

Chipset NVIDIA nForce Professional 3050 to dodatkowa skalowalność oraz I/O: Seria chipsetów NVIDIA nForce Professional 3000 łączy w sobie zaawansowaną architekturę, która obsługuje najnowsze karty PCI-Express. Każdy chipset obsługuje 28 linii PCI-Express, które przypisać można do 6 kontrolerów na wiele różnych sposobów. Daje to możliwość elastycznego wykorzystania łącz PCI-Express x16, x8,x4 i x1 w swojej platformie. Co więcej, chipsety NVIDIA nForce Professional 3600 oraz 3050 mogą zostać połączone tak, aby zapewnić aż do 56 linii PCI Express dla systemów, dzięki wiodącej w branży obsłudze wejść i wyjść. Chipsety z serii NVIDIA nForce Professional obsługują również kanały wirtualne (Virutal Channels) na wszystkich liniach PCI-Express w ten sposób zapewniając gwarantowaną przepustowość i latencję dla wrażliwego na czas ruchu sieciowego.

Chipset NVIDIA nForce Professional 3400: Zaprojektowane specjalnie dla wysokiej wydajności jednoprocesorowych serwerów i stacji roboczych, chipsety NVIDIA nForce Professional 3400 oferują wsparcie technologii NVIDIA® SLI™, zaawansowane funkcje sieciowe, zwiększoną wydajność magistrali PCI-Express oraz obsługę aż do 6 twardych dysków SATA 3G/s.

“Nasze chipsety z serii NVIDIA nForce Professional są najpopularniejszymi rozwiązaniami dla serwerów i stacji roboczych, czego dowodzi wykorzystywanie ich przez wiodących producentów OEM.” – powiedział Mano Gujral, dyrektor generalny profesjonalnych chipsetów do zastosowań biznesowych w NVIDIA. „Obserwujemy wzrastające zainteresowanie naszymi nowymi produktami z serii NVIDIA nForce Professional w przedsiębiorstwach dlatego planujemy rozszerzyć współpracę z klientami biznesowymi w dziedzinie serwerów i stacji roboczych w ciągu następnych miesięcy.”

Więcej informacji na temat nForce Professional MCPs można znaleźć na stronie: www.nvidia.pl

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści, wydajności i możliwości chipsetu z serii NVIDIA nForce Professional 3000 oraz oświadczenia serwerowych partnerów biznesowych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, wpływu produktów konkurencji, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Kopie raportów udostępnione są na stronie internetowej NVIDIA bez dodatkowych opłat. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn