NVIDIA w Pierwszych Telefonach Komórkowych Obsługujących Standard DVB-H

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA w Pierwszych Telefonach Komórkowych Obsługujących Standard DVB-H

Przeznaczona dla urządzeń przenośnych technologia NVIDIA® GoForce™ znalazła zastosowanie w najnowszych telefonach umożliwiających odbiór telewizji

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 11 WRZEŚNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że w przeznaczone dla urządzeń przenośnych procesory graficzne NVIDIA GoForce wyposażone są pierwsze ukazujące się na rynku telefony komórkowe umożliwiające odbiór telewizji.

Opracowana dla urządzeń przenośnych technologia DVB-H (Digital Video Broadcasting - Handheld) umożliwia odtwarzanie cyfrowej telewizji w telefonach komórkowych. Procesory graficzne dla urządzeń przenośnych NVIDIA GoForce zapewniają sprzętową akcelerację telewizji mobilnej, oferując wyższą jakość od urządzeń wykorzystujących jedynie rozwiązania programowe oraz niższe zużycie baterii dzięki innowacyjnym technologiom oszczędzania energii zaimplementowanym w procesorze graficznym.

Samsung_P910_100.jpgPierwszymi zaprezentowanymi urządzeniami były wprowadzone na rynek włoski telefony Samsung P910 i P920 oraz wkrótce dostępne w Stanach Zjednoczonych urządzenie Forseer, zaprojektowane i produkowane przez firmę HTC, wprowadzanie na rynek przez Modeo, przedsiębiorstwo zależne firmy Crown Castle International.

Jako pierwsze zaprezentowano tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata 2006 przez operatorów telefonii 3G, firmy "3" oraz TIM, telefony Samsung P910 oraz Samsung P920. Oparte na tej samej technologii i oba wyposażone w procesory graficzne NVIDIA GoForce 5500, telefony z otwieraną klapką umożliwiają obrócenie ekranu o 90 stopni, pozwalając dzięki temu na oglądanie telewizji pod bardziej naturalnym kątem.

W 2005 roku firma Modeo przeprowadziła testy telewizji komórkowej w standardzie DVB-H w Pittsburghu. Firma planuje uruchomienie sieci DVB-H w 2006 roku na wybranych rynkach w Stanach Zjednoczonych, w tym w Nowym Jorku. Modeo pracuje obecnie nad uruchomieniem ogólnokrajowej sieci w największych 30 regionach USA, co ma nastąpić w 2007 roku.

Instytut badawczy IDC przewiduje, że do 2010 toku w Stanach Zjednoczonych za usługi telewizji komórkowej i wideo płacić będzie ponad 24 milionów ludzi, zaś jeszcze w tym roku liczba użytkowników usług tego typu przekroczy 7 milionów.

"Aczkolwiek nasze badania nie przewidują, by liczba użytkowników takich usług przekroczyła do 2010 roku 10% wszystkich użytkowników telefonii komórkowej, usługi wideo i telewizji powinny stać się znaczącym czynnikiem wzrostu przychodu na użytkownika (ARPU), stając się jednocześnie źródłem powstawania nowych społeczności oraz interesujących eksperymentów w dziedzinie reklamy", powiedział Lewis Ward, szef programu badań nad komunikacją bezprzewodową w firmie IDC.

"Udane wprowadzenie na włoski rynek urządzeń DVB-H jest znakiem rosnącego zapotrzebowania na usługi mobilnego wideo oraz TV i te pierwsze wskaźniki sugerują, że podobnie wysokie zainteresowanie towarzyszyć będzie wprowadzaniu tych technologii w innych rejonach świata", powiedział Michael Rayfield, szef działu produktów przenośnych w firmie NVIDIA. "Wielu naszych klientów widzi znaczące zalety stosowania akceleracji sprzętowej w urządzeniach DVB-H, o czym świadczy pomyślne wykorzystanie technologii GoForce w tych pilotażowych zastosowaniach".

Więcej informacji na temat przeznaczonych dla urządzeń przenośnych produktach firmy NVIDIA znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/handheld.html.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GoForce, dostępności urządzeń przenośnych w USA, pierwszych telefonów komórkowych z obsługą telewizji, usług firmy Modeo, liczby amerykańskich użytkowników telefonów komórkowych, którzy płacić będą za usługi telewizji/wideo oraz usługi do roku 2010 oraz przyjęcia telewizji mobilnej i usług wideo na rynkach światowych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn