System Wizualizacji Komputerowej NVIDIA Quadro® Plex Trafia Do Sprzedaży Na Całym Świecie

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


System Wizualizacji Komputerowej NVIDIA Quadro® Plex Trafia Do Sprzedaży Na Całym Świecie

Pierwszy na świecie dedykowany system wizualizacji (VCS) już dostępny u autoryzowanych partnerów.

SANTA CLARA, CA—27 wrzesień 2006—NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, zapowiedział w dniu dzisiejszym, że NVIDIA Quadro Plex 1000, pierwszy na świecie dedykowany system wizualizacji komputerowej (VCS) oferujący milowy krok w dziedzinie wizualizacji komputerowej, jest dostępny u autoryzowanych partnerów.

System wizualizacji komputerowej NVIDIA Quadro Plex dostępny w trzech różnych wersjach, zaprojektowany został z myślą o standardowych stacjach roboczych oraz serwerach, tak aby zapewnić zaawansowaną skalowalność w wymagających profesjonalnych aplikacjach takich jak obróbka wideo 4K high-definition , tworzenie zawartości cyfrowej, trójwymiarowe projektowanie, wizualizacja naukowa i medyczna, badania w przemyśle wydobycia ropy i gazu jak również wizualne symulacje i szkolenia.

“Od czasu premiery podczas SIGGRAPH 2006, zapotrzebowanie na NVIDIA Quadro Plex VCS przerosło nasze oczekiwania”, powiedział Dan Vivoli starszy wice prezydent ds. marketingu w NVIDIA.” Innowacyjny system wizualizacji komputerowej zdefiniuje na nowo sposób, w jaki firmy kreują i postrzegają złożone zbiory danych oraz zawartość wizualną.”

Dostępna w komputerach typu desktop lub szafach rack 3U, NVIDIA Quadro Plex z technologią wielu procesorów graficznych NVIDIA SLI™ zapewnia:

  • Do 20 razy większą w stosunku do tradycyjnych rozwiązań gęstość obliczeń wizualizacyjnych
  • Wydajność na poziomie 80 miliardów pikseli na sekundę oraz wydajność siedmiu miliardów wierzchołków na sekundę
  • Rozdzielczość na poziomie 148 megapikseli w 16 zsynchronizowanych kanałach cyfrowych oraz ośmiu kanałach HD SDI
  • Zaawansowana skalowalność zapewnia rozliczne konfiguracje od pojedynczego systemu aż po klastry.

Systemy NVIDIA Quadro Plex 1000 są kompatybilne z oficjalnie certyfikowanymi systemami x86 w wersji 32- i 64- bitowej z procesorami Intel oraz AMD, działającymi pod kontrolą systemów operacyjnych Windows i Linux.

Więcej informacji na temat NVIDIA Quadro Plex VCS, jak również lista certyfikowanych kompatybilnych systemów i partnerów dostępna jest na stronie www.nvidia.pl/page/quadroplex.html.

Czas na Quadro Plex
Od czasu zaprezentowania na początku sierpnia, NVIDIA Quadro Plex VCS zdobył uznanie w branży dzięki wykorzystaniu w przemyśle motoryzacyjnym, badaniach naukowych Ziemi, oraz przez firmy projektujące na całym świecie.

Dodatkowo, partnerzy tacy jak PNY Technologies (US and Europe), Elsa (Japan), Leadtek (Asia/Pacific), HP, Sun Microsystems, BOXX Technologies, Colfax International, Verari Systems and Wortman oferują systemy NVIDIA Quadro Plex.

“HP skupia się na zapewnieniu klientom biznesowym pracującym na stacjach roboczych najbardziej wydajnych i łatwych w użyciu narzędzi do ulepszania wydajności graficznej”, powiedział Will Wade, Product Manager w Personal Workstation, HP. „System NVIDIA Quadro Plex VCS oferuje naszym klientom zaawansowaną skalowalność w najbardziej wymagających aplikacjach począwszy od wizualizacji naukowych aż do złożonych animacji trójwymiarowych czy tworzeniu zawartości cyfrowej i innych.”

“System NVIDIA Quadro Plex VCS jest wydajnym rozwiązaniem dla zaawansowanej grafiki oraz wizualizacji na stacjach roboczych”, powiedział Tim Lawrence wiceprezes pionu inżynieryjno–operacyjnego w BOXX Technologies. „Dzięki NVIDIA Quadro Plex VCS, klienci BOXX w branży efektów wizualnych dostają skalowane wieloprocesorowe rozwiązanie, które może zaspokoić ich największe wymagania.

“System NVIDIA Quadro Plex VCS pozwala naszym klientom wykorzystywać najnowocześniejsze panele wideo o najwyższej rozdzielczości aż do 3840 x 2160 jak również 16-stoekranowe ściany wideo wysokiej rozdzielczości dzięki jednej stacji roboczej lub jednemu serwerowi wizualizacyjnemu.” mówi David Driggers dyrektor ds. technologii firmy Verari Systems. „Połączone ze stacjami roboczymi Verari Systems umożliwiają klientom renderowanie, edytowanie i wizualizowanie największych strumieni danych w pełnej rozdzielczości dzięki skalowalnemu rozwiązaniu które jest idealne do badań sejsmologicznych jak również sprawdza się w wyspecjalizowanych gałęziach przemysłu takich jak wydobycie ropy i gazu oraz w obrazowaniu medycznym.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści, wydajności i możliwości NVIDIA Quadro Plex VCS oraz produktów opartych na NVIDIA Quadro Plex VCS są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, wpływu produktów konkurencji, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Kopie raportów udostępnione są na stronie internetowej NVIDIA bez dodatkowych opłat. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn