Nowy Król Wydajności Procesorów Graficznych Dla Notebooków - NVIDIA® Geforce® GO 7950 GTX

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowy Król Wydajności Procesorów Graficznych Dla Notebooków - NVIDIA® Geforce® GO 7950 GTX

Nowy procesor graficzny umacnia wiodącą pozycję firmy NVIDIA w segmencie najbardziej wydajnych notebooków

GeForce-Go-7950-GTX_3q_200.jpgDIGITALLIFE — NOWY JORK — 12 PAŹDZIERNIKA 2006 — NVIDIA Corporation po raz kolejny podniosła poprzeczkę w dziedzinie grafiki w notebookach prezentując układ NVIDIA GeForce Go 7950 GTX – najszybszy1 procesor graficzny dla notebooków na rynku. Notebooki z nowym układem graficznym są już dostępne w ofercie niektórych producentów notebooków dla graczy w Stanach Zjednoczonych i Europie. Z mocą nowego procesora graficznego zainstalowanego w notebookach firmy Dell zapoznać się już mogą gracze uczestniczący w imprezie DigitalLife 2006 w Nowym Jorku.

"Dell chce oferować graczom komputerowym najbardziej realistyczną rozgrywkę", powiedział Brett Faulk, szef marketingu produktów z serii Inspiron oraz XPS. "Notebooki Dell XPS dzięki swej ogromnej wydajności w grach zdobyły już wiele nagród, zaś najlepszym z nich jest Dell XPS M1710 z procesorem graficznym GeForce Go 7950 GTX".

Dell_06_2700-Laptop-wi_300.jpgSeria przeznaczonych dla notebooków procesorów graficznych NVIDIA GeForce 7, dzięki doskonałemu współczynnikowi wydajności w stosunku do konsumowanej mocy, jest szeroko wykorzystywana przez wiodących producentów notebooków dla graczy. Nowy flagowy procesor graficzny GeForce Go 7950 GTX umacnia wiodącą pozycję firmy NVIDIA na rynku układów graficznych dla notebooków dzięki takim zaawansowanym funkcjom jak:

  • Częste aktualizacje sterowników firmy NVIDIA, zapewniające doskonałą wydajność, stabilność i kompatybilność z najnowszymi grami 3D i aplikacjami.
  • Obsługa najnowszych gier i aplikacji wykorzystujących DirectX 9.0, Shader Model 3.0 oraz filmowej jakości oświetlenie HDR (high dynamic range), zapewniająca wyjątkowy realizm w grach HD.
  • Sprzętowa akceleracja odtwarzania filmów wideo w takich formatach HD jak H.264 dzięki technologii NVIDIA PureVideo™ - połączenia sprzętu i oprogramowania oferującego jakość zestawów kina domowego high-definition na komputerze PC2.
  • Technologia NVIDIA PowerMizer® oferująca zaawansowane funkcje zarządzania energią, pozwalające na uzyskanie znacznie wyższej wydajności przy takim samym zużyciu energii jak poprzednie generacje mobilnych procesorów graficznych firmy NVIDIA.
  • Wysokowydajną architekturę 3D zaprojektowaną dla systemu Microsoft Windows Vista™ – pierwszego systemu operacyjnego wymagającego wyspecjalizowanego procesora graficznego, aby w pełni wykorzystać potencjał systemu3.

"Rok 2006 był w segmencie mobilnych procesorów graficznych dla firmy NVIDIA wyjątkowo udany. Wydajna architektura układów z serii NVIDIA GeForce 7 nadal pozwala na osiągnięcie doskonałej jakości obrazu w notebookach wszelkich klas: od bardzo lekkich po multimedialne maszyny odtwarzające filmy HD DVD", powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes oddziału procesorów graficznych w firmie NVIDIA. "Notebooki wyposażone w nasz flagowy procesor graficzny GeForce Go 7950 GTX zaoferują graczom naprawdę niezwykłe przeżycia".

Notebooki wyposażone w procesor graficzny NVIDIA GeForce Go 7950 GTX są już dostępne w ofercie takich producentów notebooków jak:

  • Ameryka Północna: Dell, Sager, ABS, Falcon Northwest, Hypersonic, ProStar oraz Voodoo
  • Europa: Dell, Chiligreen, Cybersystem, Evesham, Multirama, Rock oraz XXODD.

Więcej informacji na temat serii mobilnych procesorów graficznych NVIDIA GeForce 7 znaleźć można na stronie www.nvidia.pl. Tam także zapoznać się można z listą notebooków wyposażonych w nowe procesory graficzne.

NVIDIA na DigitalLife 2006
Nowe procesory graficzne NVIDIA GeForce Go 7950 GTX prezentowane są na stoisku firmy NVIDIA (stoisko numer 807) na imprezie DigitalLife 2006 w Nowym Jorku w dniach 12-15 października 2006.

1. Informacja o najszybszym na świecie procesorze graficznym przeznaczonym dla notebooków oparta jest na wynikach testów przeprowadzonych przez PC:
//www.pcmag.com/article2/0,1895,2008639,00.asp
//www.pcmag.com/article2/0,1895,1972544,00.asp

Notebook Dell XPS M1710 z procesorem Intel Core Duo T2600, chipsetem Intel 945PM, 2 GB pamięci oraz procesorem graficznym NVIDIA GeForce Go 7900 z 512 MB pamięci uzyskał wynik 8473 w aplikacji 3DMark05 w rozdzielczości 1024x768 oraz wynik 132.6 w grze Doom III przy średnich ustawieniach jakości w rozdzielczości 1024x768.

Notebook Dell XPS M2010 z procesorem Intel Core Duo T2600, chipsetem Intel 945PM, 2 GB pamięci oraz procesorem graficznym ATI Mobility RADEON X1800 z 256 MB pamieci uzyskał wyni 6043 w aplikacji 3DMark05 w rozdzielczości 1024x768 oraz wynik 101 w grze Doom III przy średnich ustawieniach jakości w rozdzielczości 1024x768.

2. Do odtwarzania filmów w formacie H.264 oraz innych formatach HD mogą być wymagane aplikacje firm trzecich.

3. Rekomendacje firmy Microsoft dotyczące grafiki dla systemu Windows Vista znaleźć można na stronie: //www.microsoft.com/technet/windowsvista/evaluate/hardware/default.mspx

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści i możliwości procesorów graficznych GeForce Go 7950 GTX oraz notebooków wyposażonych w ten układ, dostępności tego procesora graficznego i notebooków go wykorzystujących są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn