Technologia NVIDIA® PureVideo® HD w najnowszych notebookach firmy HP

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Technologia NVIDIA® PureVideo® HD w najnowszych notebookach firmy HP

Wiodąca pozycja firmy NVIDIA w dziedzinie rozwiązań HD potwierdzona przez nowe komputery HP

HP-Pavilion-Notebook-w_300.jpgTHEALE, WIELKA BRYTANIA — 13 PAŹDZIERNIKA 2006 — NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że w procesory graficzne (GPU) NVIDIA GeForce® z technologią PureVideo HD, oferujące doskonałą jakość odtwarzania filmów HD DVD, wyposażone zostały najnowsze notebooki firmy HP. Nowe komputery HP z technologią PureVideo HD umożliwiają konsumentom oglądanie filmów HD DVD o świetnej jakości i w rozdzielczościach high-definition1.

Wybrane modele notebooków z serii HP Pavilion dv9000 z napędami HD DVD dostępne będą w ofercie sklepów we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich w okresie świąt Bożego Narodzenia.

"Klienci wymagają krystalicznie czystego obrazu oraz płynnego odtwarzania filmów HD i dlatego producenci komputerów wybierają procesory graficzne firmy NVIDIA wyposażone w technologię PureVideo HD", powiedział szef działu multimediów w firmie NVIDIA.

Technologia NVIDIA PureVideo HD dostępna jest w wybranych komputerach HP z HD DVD, w tym notebookach HP Pavilion dv9000. Nowe komputery wyposażone są w procesor graficzny NVIDIA GeForce 7600 GT ze sterownikami PureVideo HD oraz obsługą HDCP.

"Współpraca firm HP i NVIDIA ma na celu zaoferowanie klientom nowych rodzajów cyfrowej rozrywki", powiedział Fredrik Hamberger, szef marketingu w dziale Consumer Personal Systems Group w oddziale HP EMEA. "Technologia PureVideo HD firmy NVIDIA sprawia, że możemy zaproponować naszym klientom niewiarygodnie wysoką jakość filmów HD DVD w najnowszych notebookach HP".

Technologia PureVideo HD pozwala na sprzętową akcelerację odtwarzania filmów w formatach H.264, VC-1, WMV oraz MPEG-2, które zawierają obrazy do sześciu razy bardziej szczegółowe niż standardowe filmy DVD. Odrębny rdzeń zajmujący się tylko przetwarzaniem strumienia wideo zmniejsza obciążenie procesora głównego oraz silnika 3D, ułatwiając obsługę przez komputer wielu zadań jednocześnie.

1. Ponieważ HD DVD jest nowym formatem zawierającym nowe technologie, mogą się pojawić pewne problemy z płytami, złączem cyfrowym kompatybilnością i/lub wydajnością, nie są one jednak wadą produktu. Nie jest gwarantowane bezbłędne odtwarzanie na wszystkich systemach.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści i wydajności notebooków HP Pavilion dv9000t oraz technologii NVIDIA PureVideo są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za rok finansowy zakończony 29 stycznia 2006 roku. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn