Doskonała jakość odtwarzania filmów HD DVD i Blu-Ray dzięki udostępnionej właśnie technologii NVIDIA PureVideo® HD

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Doskonała jakość odtwarzania filmów HD DVD i Blu-Ray dzięki udostępnionej właśnie technologii NVIDIA PureVideo® HD

NVIDIA jest pierwszym producentem układów graficznych, umożliwiającym konstruowanie lub aktualizację komputerów PC odtwarzających filmy HD DVD i Blu-ray

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 1 LISTOPADA 2006 — Miłośnicy filmów mogą już rozkoszować się doskonałą jakością filmów HD DVD lub Blu-ray dzięki opublikowanym właśnie sterownikom NVIDIA ForceWare®, zawierającym technologię NVIDIA PureVideo HD. Technologia PureVideo HD to połączenie akceleracji procesu dekodowania wideo high-definition oraz postprocessingu, które oferuje bezprecedensową klarowność obrazu, płynność odtwarzania wideo, wierne kolory oraz precyzyjne skalowanie obrazu wideo i filmów high-definition. Sterowniki te pobrać już można ze strony NVIDIA.pl.

"To milowy krok w rozwoju rozrywki na komputerach PC", powiedział Scott Vouri, szef działu multimediów w firmie NVIDIA. "NVIDIA dumna jest z tego, że jako pierwsza na świecie firma produkująca układy graficzne umożliwiła klientom budowę i aktualizację komputerów odtwarzających filmy HD DVD i Blu-ray".

Technologię PureVideo HD obsługują wszystkie procesory graficzne z serii GeForce 7. Istnieje jednak kilka wymagań dotyczących budowy lub aktualizacji komputerów umożliwiających odtwarzanie filmów high-definition opatrzonych technologiami ochrony treści. Aby rozkoszować się filmami HD DVD lub Blu-ray na komputerze PC, klienci będą potrzebować:

  • Karty graficznej PCI Express z procesorem graficznym z serii NVIDIA GeForce 7 z obsługą HDCP, z układem HDCP CryptoROM oraz 256 MB pamięci graficznej (lista dostępna tutaj)
  • Sterowników graficznych NVIDIA ForceWare z obsługą technologii PureVideo HD i certyfikatem WHQL (//www.nvidia.pl/page/drivers.html)
  • Napędu dysków optycznych z możliwością odtwarzania filmów Blu-ray lub HD DVD
  • Programu do odtwarzania filmów Blu-ray lub HD DVD firmy CyberLink, InterVideo lub Nero
  • Wyświetlacza zgodnego z HDCP
  • Dwurdzeniowego procesora i 1 GB pamięci RAM

Technologia NVIDIA PureVideo HD umożliwia sprzętową akcelerację dekodowania filmów w formatach H.264, VC-1 i MPEG-2, zapewniając szczegółowy obraz oferujący do sześciu razy więcej detali niż standardowe filmy DVD. Dedykowany rdzeń wideo PureVideo zmniejsza obciążenie procesora i silnika 3D, umożliwiając jednoczesne działanie wielu aplikacji. PureVideo HD zapewnia najlepszą jakość odtwarzania filmów high-definition na komputerach PC1.

Karty graficzne zgodne z PureVideo HD wyposażone są w wymagane układy ochrony treści cyfrowych (HDCP), dzięki którym nowe firmy Blu-ray i HD DVD mogą być odtwarzane z najwyższą jakością. Są także bezpośrednio zintegrowane z czołowymi programami do odtwarzania filmów.

Więcej informacji na temat budowy lub aktualizacji komputerów odtwarzających filmy Blu-ray lub HD znaleźć można pod adresem //www.nvidia.pl/object/nzone_pvhd_build_pl.html

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

1 Ponieważ HD DVD i Blu-Ray są nowymi formatami zawierającymi nowe technologie, mogą się pojawić pewne problemy z płytami, złączem cyfrowym kompatybilnością i/lub wydajnością, nie są one jednak wadą produktu. Nie jest gwarantowane bezbłędne odtwarzanie na wszystkich systemach.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści i możliwości procesorów graficznych z serii NVIDIA GeForce 7 oraz technologii NVIDIA PureVideo są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 29 sytcznia 2006 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn