NVIDIA oferuje do 2x wyższą wydajność w nowych aplikacjach Autodesk 3DS MAX 9 oraz AutoCAD 2007

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA oferuje do 2x wyższą wydajność w nowych aplikacjach Autodesk 3DS MAX 9 oraz AutoCAD 2007

NVIDIA Quadro FX zapewnia użytkownikom wyższą wydajność w opartych na Direct3D i OpenGL nowych aplikacjach firmy Autodesk.

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 6 listopada 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj o udostępnieniu specjalistycznych, przeznaczonych dla aplikacji 3ds Max 9 software i AutoCAD 2007, sterowników NVIDIA® MAXtreme™ 9 D3D oraz POWERdraft 2007, opracowanych przy ścisłej współpracy firmy Autodesk. Najnowsze testy wykazują, że sterowniki MAXtreme 9 pozwoliły na niemal 100% wzrost wydajności przy wykorzystaniu kart graficznych NVIDIA Quadro FX 5500i, zaś sterowniki POWERdraft 2007 działające z kartą Quadro FX 5500 umożliwiły wzrost wydajności programu AutoCAD 2007 o 73%.ii

Specjalistyczny sterownik MAXtreme 9 zwiększa produktywność użytkowników programu 3ds Max 9, pozwalając kontrolować jakość wyświetlania w oknie aplikacji i prędkość renderingu. MAXtreme 9 został zoptymalizowany do wykorzystania z pełną gamą rozwiązań graficznych NVIDIA Quadro FX, obsługujących Microsoft® Windows® 2000/XP.

POWERdraft 2007, specjalistyczny sterownik dla programu AutoCAD 2007, zapewnia sprzętową akcelerację 3D dla rozwiązań graficznych Quadro FX działających pod kontrolą systemów Windows 2000/XP, zastępując istniejący sterownik i podnosząc jakość sprzętowej akceleracji 3D.

"NVIDIA jest mocno zaangażowana w dziedzinie tworzenia treści cyfrowych i pozostaje ważnym partnerem firmy Autodesk oraz społeczności programów AutoCAD i 3ds Max", powiedział Ken Pimentel, starszy menedżer produktu w firmie Autodesk. "Nowe sterowniki NVIDIA MAXtreme 9 i POWERdraft 2007 oferują naszym wspólnym klientom wydajność, której potrzebują do podniesienia produktywności".

Wydajność w testach
Najnowsze testy wydajności sterowników MAXtreme 9 i POWERdraft 2007 na karcie NVIDIA Quadro FX 5500 wykazały niezwykły wzrost wydajności w porównaniu ze standardowymi sterownikami. W teście cząsteczkowym SPECapc dla 3ds Max, MAXtreme wykazał się fenomenalnym 14-krotnym wzrostem wydajności, zaś w kategorii Scene Creation wydajność wzrosła o ponad 100%. Ogólny wzrost wydajności grafiki w programie 3ds Max wyniósł ponad 16%.i

Testy sterownika POWERdraft 2007 wykorzystujące benchmarki Cadalyst06, uruchamiane na kartach graficznych NVIDIA Quadro FX 4500 i 3500, wykazały istotny wzrosty wydajności w wysokości 73% w testach 3D Gouraud Index oraz 61% w kategorii 3D Wireframe Index. Ogólny wskaźnik testów Cadalyst06 wykorzystujących POWERdraft 2007 wykazuje 22% wzrost wydajności w stosunku do standardowych sterownikow dostarczanych wraz z aplikacją.ii

Specjalistyczne sterowniki NVIDIA MAXtreme 9 oraz POWERdraft 2007 są dostępne do pobrania za darmo ze strony firmy NVIDIA pod adresem //www.nvidia.pl/page/drivers.html.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, funkcji, korzyści, możliwości i wydajności sterowników NVIDIA MAXtreme 9 D3D i POWERdraft 2007 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn