NVIDIA przedstawia kluczowy element Do budowy platform oferujących Mega-wielozadaniowość

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia kluczowy element Do budowy platform oferujących Mega-wielozadaniowość

Nowe płyty główne z chipsetami NVIDIA nForce® 680a SLI™ i nowymi procesorami z serii AMD Athlon 64 FX-70 są podstawą do budowy najbardziej wydajnych komputerów

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 6 GRUDNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj o wprowadzeniu na rynek i natychmiastowej dostępności procesorów obsługi komunikacji i mediów (MCP) NVIDIA nForce 680a SLI, zaprojektowanych specjalnie dla nowej platformy AMD Quad FX z architekturą Dual Socket Direct Connect. Wyłączny partner premiery procesorów AMD Quad FX, chipset NVIDIA nForce 680a SLI zapewnia ogromne możliwości przetwarzania danych, pozwalając miłośnikom multimediów wykorzystać moc do 4 procesorów graficznych, 8 wyświetlaczy, 12 dysków twardych SATA oraz 4 kart sieciowych Gigabit Ethernet, wszystko w jednym komputerze typu desktop.

„Dla osób zainteresowanych rozgrywką o najwyższej wydajności, tworzeniem i edycją treści cyfrowych, przetwarzaniem ogromnych ilości danych i mega-wielozadaniowością, platforma ta jest naprawdę wyjątkową ofertą”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Połączenie nowej platformy AMD Quad FX wykorzystującej procesory z serii AMDAthlon 64 Fx-70 oraz niezwykłej funkcjonalności nowych chipsetów NVIDIA nForce 680a SLI pozwoli użytkownikom konstruować komputery, które doskonale sprawdzą się w roli domowego serwera muzyki i wideo, platformy dla najnowszego oprogramowania do edycji obrazu i filmów oraz centrum domowych rozgrywek wykorzystujących technologię NVIDIA SLI i wytrzymają konkurencję z jakimkolwiek dostępnym obecnie komputerem typu desktop z możliwością wyświetlania na wielu monitorach”.

Chipset NVIDIA nForce 680a SLI oferuje wiele technologii, które zmieniają definicję najwydajniejszych komputerów. Wśród nich znajdziemy obsługę technologii wielu procesorów graficznych NVIDIA SLI z czterema slotami PCI Express, które mogą być wykorzystanie do obsługi do ośmiu niezależnych wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości; zaawansowane funkcje obsługi sieci i napędów pamięci masowej, w tym obsługę do czterech kart sieciowych Gigabit Ethernet i 12 dysków twardych SATA, zapewniających do 8 terabajtów pojemności. Dodatkowo, chipset NVIDIA nForce 680a SLI zaprojektowano tak, aby mógł w pełni wykorzystać moc czterordzeniowego procesora AMD Quad FX, pozwalając użytkownikom na uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie bez negatywnego wpływu na wydajność komputera.

„Platforma AMD Quad FX w połączeniu z płytą główną z chipsetem NVIDIA nForce 680a SLI oferuje ekstremalną elastyczność i możliwości „mega-wielozadaniowości””, powiedział Bob Brewer, wiceprezes działu Desktop Division w firmie AMD. „Czterordzeniowa platforma została zaprojektowana przez firmy AMD i NVIDIA dla entuzjastów, którzy od swoich komputerów wymagają najwyższej wydajności w zadaniach wielowątkowych. Jej architektura opracowana została w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom uruchamianie wielu aplikacji w tym samym czasie, takich jak gry czy rozsyłanie multimediów w sieci domowej w czasie działania w tle takich zadań jak nagrywanie płyt DVD i obsługa e-mail, wszystko to przy zachowaniu wysokiej wydajności”.

Platforma składająca się z chipsetu NVIDIA nForce 680a SLI i procesora AMD Quad FX doskonale pasuje także do nowej serii procesorów graficznych NVIDIA GeForce® 8, pierwszych w branży wykorzystujących wydajną architekturę zunifikowanych shaderów i oferujących pełną obsługę Microsoft® DirectX® 10 oraz nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista™. Nowy interfejs graficzny 3D oraz możliwości przetwarzania wielowątkowego zaimplementowane w systemie Vista doskonale uzupełniają się z możliwościami mega-wielozadaniowości platformy AMD Quad FX. Gdy zaczną się ukazywać gry i aplikacje wykorzystujące DirectX 10, platforma AMD Quad FX będzie mogła zaoferować użytkownikom doskonałą wydajność i wspaniałą funkcjonalność.

Wśród producentów komputerów oferujących już komputery oparte na platformie AMD Quad FX znajdują się między innymi firmy Cyberpower, iBuypower, Maingear oraz Vigor. Płyta główna ASUS L1N64-SLI WS wyposażona w chipset NVIDIA nForce 680a SLI jest już dostępna w ofercie producentów komputerów oraz sklepów internetowych.

Więcej informacji na temat chipsetów NVIDIA nForce 680a SLI uzyskać można na stronie //www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące procesorów graficznych NVIDIA GeForce 8 oraz chipsetów nForce 600i SLI, Microsoft Windows Vista oraz DirectX 10, postępów w rozwoju gier oraz produkcji płyt głównych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 kwietnia 2006 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn