Procesory graficzne NVIDIA przyspieszają działanie programów Adobe Acrobat 8 oraz Adobe Reader 8

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Procesory graficzne NVIDIA przyspieszają działanie programów Adobe Acrobat 8 oraz Adobe Reader 8

Adobe Acrobat 8 oraz Adobe Reader 8 to najnowsze aplikacje, które wykorzystują moc procesorów graficznych, zwiększając wydajność i jakość wyświetlanego obrazu

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 12 GRUDNIA 2006 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że rodzina produktów Adobe® Acrobat® 8 oraz Adobe Reader® 8 oferuje nowy tryb renderingu, który wykorzystuje procesor graficzny (GPU) do przyspieszania rysowania i wyświetlania stron dokumentów w formacie PDF. Opierając się na najnowszych ulepszeniach w dziedzinie wydajności w programach Adobe Acrobat 8 oraz Adobe Reader 8, firma Adobe wykorzystała moc i programowalność procesorów graficznych w celu dalszego przyspieszenia wyświetlania obrazu 2D w dokumentach PDF.

"Procesory graficzne NVIDIA® GeForce® oraz NVIDIA Quadro® pozwalają użytkownikom na szybszą pracę z dokumentami PDF", powiedział Pam Deziel, szef działu marketingu w firmie Adobe Systems Incorporated. "Przesuwanie, przewijanie, powiększanie… W zasadzie każda ważna funkcja w programie Adobe Reader 8, która wykorzystuje procesor graficzny, w znacznym stopniu zyska na wydajności. Dokumenty, których niektórzy mogli wcześniej unikać, takie jak szczegółowe mapy, są teraz wyświetlane z łatwością".

"Na całym świecie pobrano już ponad 500 milionów kopii programu Adobe Reader, zaś Adobe Aprobat wykorzystywany jest w wiodących firmach do obróbki dokumentów opartych na formacie PDF. NVIDIA zwiększa wydajność użytkowników instalujących najnowszą wersję programu Reader 8.0", powiedział John Vifian, promotor nowych technologii w firmie NVIDIA. "Korzystając z wydajnych procesorów graficznych z serii GeForce 6, 7 lub 8, przeglądanie cyfrowej dokumentacji nie różni się – a w wielu przypadkach jest łatwiejsze – od wertowania dokumentów papierowych. Sprzętowa akceleracja w programach Adobe Reader oraz Adobe Aprobat to znaczący krok naprzód w naszym coraz bardziej pozbawionym papieru świecie".

Dostępna jedynie przy wykorzystaniu wydajnych procesorów graficznych funkcja “2D GPU ACCELERATION” ułatwia interakcję z dokumentami i pozwala na płynne powiększanie i przesuwanie złożonych dokumentów. Uzyskiwany jest dzięki temu wzrost wydajności oraz ostrości i czytelności tekstu w czasie powiększania dużych, bogatych w ilustracje dokumentów. Zdolność procesorów graficznych do wyświetlania dokumentów PDF w bardziej interaktywny sposób zapewnia płynną pracę z dokumentami elektronicznymi, takimi jak mapy, plany architektoniczne, katalogi produktów czy e-booki.

Więcej informacji na temat programów Adobe Acrobat 8 oraz Adobe Reader 8, w tym listę obsługiwanych procesorów graficznych, znaleźć można na stronie www.adobe.com. Więcej informacji na temat procesorów graficznych NVIDIA oraz kart graficznych i płyt głównych wykorzystujących te układy znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn