NVIDIA® preface™ otwiera nowe możliwości pilotów zdalnego sterowania Windows Media Center dla systemu Windows Vista

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA® preface™ otwiera nowe możliwości pilotów zdalnego sterowania Windows Media Center dla systemu Windows Vista

Pomocnicze wyświetlacze LCD Windows SideShow oferują łatwe zarządzanie mediami

CES 2007 — LAS VEGAS, NEVADA — 8 STYCZNIA 2007 — NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że platforma NVIDIA Preface oferuje technologię dla nowego typu pilotów zdalnego sterowania działających w podczerwieni i w standardzie Bluetooth, przeznaczonych dla Windows Media Center w systemie Microsoft Windows Vista.

W odróżnieniu od typowych pilotów działających na podczerwień, urządzenia zdalnego sterowania wykorzystujące standard Bluetooth z platformą NVIDIA Preface działają bezpośrednio z komputerami Media Center za pośrednictwem technologii Windows SideShow. Spoglądając na kolorowy wyświetlacz LCD zintegrowany z pilotem, użytkownicy mogą przeglądać i wybierać pozycje z całego menu opcji, cały czas oglądając pełnoekranowy obraz na swoim odbiorniku TV lub ekranie monitora. Co najważniejsze, aby uzyskać dostęp do swoich komputerów Media Center, użytkownicy nie muszą znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Oferowana przez platformę NVIDIA Preface obsługa bezprzewodowych połączeń w standardzie Bluetooth zapewnia możliwość działania w całym domu.

„Nowy rodzaj bezprzewodowych pilotów oferuje najlepsze połączenie technologii komputerowych i tych, pochodzących z dziedziny elektroniki konsumenckiej”, powiedział John Milner, szef działu osobistych procesorów mediów w firmie NVIDIA. „Piloty zdalnego sterowania z platformą NVIDIA Preface i Windows SideShow oferują nowy sposób zarządzania mediami, pozwalając użytkownikom na bezprzewodowe organizowanie rozrywki w całym domu”.

Łatwa w użytkowaniu uniwersalność
Technologia Windows SideShow pozwala użytkownikom notebooków i komputerów typu desktop na dostęp do danych za pośrednictwem pomocniczego wyświetlacza takiego jak platforma NVIDIA Preface, wbudowanego w obudowę komputera bądź klawiaturę. Platforma NVIDIA Preface rozszerzyła ostatnio tę funkcjonalność o obsługę bezprzewodowej technologii Bluetooth. Połączenie technologii bezprzewodowych oraz kompaktowego, kolorowego wyświetlacza sprawa, że platforma NVIDIA Preface znajduje doskonałe zastosowanie w pilotach zdalnego sterownia nowej generacji. W rezultacie, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do pełnej gamy funkcji, pozwalających na:

  • Odtwarzanie muzyki. Przeglądaj zasoby plików muzycznych, kontroluj odtwarzanie i wybór stacji radiowych na komputerze za pomocą pilota zdalnego sterowania.
  • Zmianę kanałów i programowanie nagrywania. Przeglądaj elektroniczny program telewizyjny, podglądaj aktualne programy i wybieraj audycje do nagrania.
  • Wybieranie nagranych audycji TV. Wybieraj i odtwarzaj uprzednio nagrane programy bez przerywania oglądania telewizji.
  • Uzyskiwanie informacji o aktualnie oglądanych programach. Pilot pokazuje informacje o bieżącym programie, takie jak nazwa utworu lub czas odtwarzania.
  • Dostęp do innych informacji. Wybieraj inne gadżety takie jak e-mail, kalendarz, nagłówki wiadomości oraz informacje pogodowe.
  • Otrzymywanie powiadomień. Pilot pokazuje informacje uzyskiwane za pośrednictwem gadżetów, takie jak przypomnienia lub wiadomości z komunikatorów.

„Możliwości oferowane przez Windows SideShow to znaczący krok w procesie połączenia komputerów i urządzeń elektroniki konsumenckiej”, powiedział Jim Reisteter, wiceprezes działu marketingu i sprzedaży w firmie Interlink Electronics. „Urządzenia do zdalnej obsługi komputerów, takie jak nasz SideLink wykorzystujący Windows SideShow oraz platformę NVIDIA Preface, podczas oglądania filmów DVD, wideo czy fotografii staną się niebawem tak niezbędne, jak myszka. NVIDIA była naszym partnerem technologicznym podczas opracowywania pilota SideLink i mamy nadzieję, że będziemy współpracować także w przyszłości”.

„NVIDIA jest pionierem technologii Microsoft SideShow w pilotach zdalnego sterowania”, powiedział Paul Evans, prezes firmy SMK America. „Platforma NVIDIA Preface w połączeniu z doświadczeniem firmy SMK w dziedzinie komputerów Windows Media Center pozwoli zaoferować wyposażone w wiele funkcji piloty zdalnego sterowania nowej generacji”.

„Windows Vista oraz Windows SideShow oferują nowy wymiar obcowania z urządzeniami wykorzystującymi technologię Windows Media Center”, powiedział Amen Chi, szef marketingu w firmie TopSeed Technology, projektującej urządzenia bezprzewodowe. „Współpracując z firmą NVIDIA, nasi klienci mogą konstruować piloty zdalnego sterowania, które zaoferują znacznie wyższy stopień kontroli nad cyfrową rozrywką”.

Uwaga dla dziennikarzy: Aby zorganizować spotkanie w czasie targów CES, prosimy o kontakt z Kimberley Stowe Hoffman pod numerem telefonu (408) 768-1097 lub za pośrednictwem poczty: kimberley.stowe@portalplayer.com.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn