Platforma NVIDIA® preface™ to dostęp do systemu Windows Vista poprzez zdalne urządzenia przenośne

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Platforma NVIDIA® preface™ to dostęp do systemu Windows Vista poprzez zdalne urządzenia przenośne

Zdobywca tytułu “Best of Innovations” targów CES rozszerza możliwości technologii Windows SideShow na bezprzewodowe urządzenia działające w standardzie Bluetooth

CES 2007 — LAS VEGAS, NEVADA — 8 STYCZNIA 2007 — NVIDIA Corporation zaprezentowała dzisiaj najnowszą wersję swojej platformy Preface Personal Media Display, podsystemu składającego się z dodatkowego procesora i wyświetlacza, który pozwala użytkownikom notebooków na dostęp do informacji nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Najnowsza wersja platformy NVIDIA Preface oferuje możliwości bezprzewodowych połączeń dla producentów urządzeń przenośnych, którzy chcą zaoferować użytkownikom Windows SideShow, nową funkcję systemu Windows Vista.

Technologia NVIDIA Preface, zdobywca tytułu CES Innovations 2007, oferuje użytkownikom notebooków z funkcją Windows SideShow nieustanny dostęp do poczty e-mail, notatników, map oraz innych danych za pośrednictwem dodatkowego wyświetlacza – nawet wtedy, gdy notebook jest wyłączony. Notebooki z wbudowanym w obudowy pomocniczym wyświetlaczem i klawiszami, oparte na technologii NVIDIA Preface, pojawić się mają na rynku na początku bieżącego roku.

Nowe rozszerzenia platformy NVIDIA Preface obsługują bezprzewodowe połączenia w standardzie Bluetooth, co pozwala użytkownikom komputerów z systemem Windows Vista na dostęp do danych za pomocą dodatkowych urządzeń. Możliwości te, w połączeniu z kompaktową, cechującą się niewielkim poborem energii architekturą platformy NVIDIA Preface, pozwalają na konstruowanie urządzeń o różnych wymiarach, na przykład:

  • Urządzenia o wielkości karty kredytowej z 2,5-calowym wyświetlaczem
  • Dodatkowe urządzenia do gier z 3,5-calowym lub większym wyświetlaczem
  • Piloty zdalnego sterowania dla systemów Media Center z technologią SideShow, działające w podczerwieni lub w standardzie Bluetooth
  • Urządzenia zintegrowane w plecakach, torbach podróżnych i ubraniu

Urządzenia takie łączą w sobie zalety przenośnych urządzeń elektroniki konsumenckiej z wszechstronnymi funkcjami systemu Windows Vista, w znaczący sposób wzbogacając stale ewoluujący styl życia użytkowników urządzeń przenośnych.

"Windows SideShow oraz platforma NVIDIA Preface z technologią Bluetooth jak nigdy dotąd łączą komputery oraz urządzenia elektroniki konsumenckiej,” powiedział John Milner, szef działu osobistych procesorów mediów w firmie NVIDIA. „W rezultacie oba te segmenty rynku mogą korzystać z nowych możliwości, zapewniając użytkownikom wygodę, połączenie ze światem oraz rozrywkę”.

Urządzenia SideShow komunikują się z komputerami PC za pomocą miniaturowych programów zwanych gadżetami, które uzyskują dane z dysków twardych lub internetowych źródeł informacji. Kilkanaście gadżetów pojawi się w momencie premiery systemu Windows Vista, zaś kolejne dostępne będą w witrynie Microsoft Gadget i pre-instalowane w komputerach OEM. Platforma NVIDIA Preface zawiera także wbudowane gadżety SideShow, współpracujące z odtwarzaczem muzyki i przeglądarką obrazków z systemu Windows Vista, działające także wtedy, gdy komputer przenośny jest wyłączony.

„Jesteśmy wielce zadowoleni ogromnym wsparciem i entuzjazmem, jakie NVIDIA zapewnia systemowi Windows Vista w czasie tegorocznych targów Consumer Electronics Show”, powiedział Brad Goldberg, szef działu Windows Client w firmie Microsoft. „Ściśle współpracując, możemy zaoferować technologie, które nie tylko dostarczą nowe możliwości rozrywki i połączeń, ale także – mamy nadzieję – zaskoczą użytkowników łatwością obsługi”.

Uwaga dla dziennikarzy: Aby zorganizować spotkanie w czasie targów CES, prosimy o kontakt z Kimberley Stowe Hoffman pod numerem telefonu (408) 768-1097 lub za pośrednictwem poczty: kimberley.stowe@portalplayer.com.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn