NVIDIA® zdobyła nagrodę Emmy® w dziedzinie inżynierii i technologii

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA® zdobyła nagrodę Emmy® w dziedzinie inżynierii i technologii

CES — LAS VEGAS, NEVADA — 11 STYCZNIA 2007 —NVIDIA Corporation, światowy lider technologii programowalnych procesorów graficznych, poinformował dzisiaj, że Amerykańska Akademia Telewizyjna (National Academy of Television Arts and Science) nagrodziła firmę NVIDIA za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju procesorów graficznych, przyznając jej nagrodę Emmy w dziedzinie inżynierii i technologii.

NVIDIA® zdobyła nagrodę Emmy® w dziedzinie inżynierii i technologii

Nagroda Emmy za pionierskie prace w dziedzinie rozwoju w pełni programowalnych procesorów graficznych wręczona została podczas corocznej, już 58 uroczystości rozdania nagród Emmy, w poniedziałek 8 stycznia 2007 roku w Las Vegas.

„Jesteśmy zaszczyceni tym, że Akademia Telewizyjna doceniła nasze prace w dziedzinie grafiki komputerowej”, powiedział Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA, który odebrał nagrodę w jej imieniu. „Od dawna uważaliśmy, że grafika komputerowa jest jedną z najważniejszych dziedzin cyfrowej rozrywki i że zmieni sposób, w jaki tworzone są filmy, w jaki gra się w gry komputerowe i przetwarza informacje. Ta prestiżowa nagroda jest odzwierciedleniem pasji i pomysłowości naszych pracowników oraz sposobu, w jaki zrewolucjonizowali oni grafikę komputerową”.

Procesory graficzne NVIDIA są wiodącą technologią wykorzystywaną na rynku elektroniki konsumenckiej i profesjonalnej. Twórcy gier oraz profesjonaliści z wielu dziedzin wykorzystują procesory graficzne NVIDIA w celu przyspieszania procesu tworzenia treści, oferowanych w formatach high-definition o wysokiej rozdzielczości. Procesory graficzne NVIDIA są także kluczowym elementem umożliwiającym renderowanie grafiki w czasie rzeczywistym, wykorzystywanej w przekazach telewizyjnych takich jak prognozy pogody, wykresy obrazujące wyniki wyborów, animacje postaci oraz do tworzenia efektów specjalnych w takich serialach jak Battlestar Galactica.

Retransmisję uroczystości przyznania nagród obejrzeć można pod adresem: //www.tvworldwide.com/events/emmys/070108/.

Więcej informacji na temat Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej znaleźć można na stronie: www.emmyonline.tv.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Copyright © 2006 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn