NVIDIA nadaje nowy wymiar notebookom

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA nadaje nowy wymiar notebookom

Nowe procesory graficzne GPU NVIDII dla notebooków pracujących na Windows Vista oferują szereg nowych możliwości dla aplikacji 3D i wideo dla każdego użytkownika.

SANTA CLARA, CA—MAJ 9, 2007— NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA) przedstawiła w dniu dzisiejszym nowa rodzinę procesorów graficznych serii 8 skierowanych dla rozwijającego się rynku notebooków. Nowe GPU (procesory graficzne) wspomagają istotnie pracę z kolejną generacją komputerów przenośnych dostarczając doskonałych wrażeń wizualnych w pracy z systemem Windows Vista, grami DX10, filmami wideo HD oraz innymi popularnymi aplikacjami takimi jak Adobe Acrobat czy Microsoft Live Maps – zmieniając sposób, w jaki użytkownik odbiera szatę wizualną oraz pracuje z komputerem dzięki znacznie ulepszonej jakości obrazu, czasu reakcji oraz łatwości w użytkowaniu.

Nowe procesory mobilne serii 8M – pierwsze na świecie obsługujące biblioteki DX10 oraz wspomagające odtwarzanie filmów full HD w formacie H.264 – znajdziemy w notebookach czołowych europejskich producentów, takich jak Fujitsu-Siemens Computers, Medion, Packard Bell i NEC Computers SAS.

Jako pierwsze z serii dostępne są modele GeForce 8600M i GeForce 8400M, czyniąc z notebooków komputery gotowe na ultra-realistyczne gry DX10 oraz filmy wideo HD miedzy innymi dzięki funkcjom:

  • Nowa, zunifikowana architektura umożliwiająca aż dwukrotnie wydajniejszą pracę w porównaniu z modelami poprzedniej generacji, gotowa na Windows Vista, gry DX10 i szereg popularnych aplikacji
  • Rewolucyjny silnik wideo PureVideo™ HD do odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray
  • Technologia NVIDIA PowerMizer™ pozwala inteligentnie zarządzanie poborem energii przez podsystem graficzny, co umożliwia wydłużenie czasu pracy na baterii

“Nowe procesory graficzne serii 8M wkraczają na rynek notebooków pracujących z systemem Vista,” powiedział Rene Haas, Dyrektor działu notebooków w firmie NVIDIA. “Notebooki te oferują wsparcie dla Windows Vista Premium, DirectX 10 i odtwarzania filmów HD, zapewniając tym samym ich użytkownikom doznania wizualne na najwyższym poziomie, zgodnie z zamierzeniami przyjętymi przez projektantów.”

Odtwarzanie filmów wideo HD na komputerze przenośnym jest technicznym wyzwaniem, którego realizacji podjęła się firma NVIDIA i dla którego rozwiązaniem jest jej autorska technologia NVIDIA PureVideo HD. Technologia ta bazuje na rewolucyjnym procesorze wideo zaimplementowanym w układach graficznych GeForce 8600M i GeForce 8400M, który umożliwia odtwarzania kinowej jakości filmów HD zapisanych w formatach HD DVD i Blu-ray. Nowy silnik wideo wspiera w 100% dekodowanie formatu H.264 HD, odciążając w ten sposób procesor główny CPU, co znacznie obniża pobór mocy baterii oraz redukuje wytwarzanie ciepła i hałasu.

Twórcy gier wykorzystują procesory graficzne NVIDIA oraz technologię Microsoft DirectX 10 po to, by tworzyć najbardziej oczekiwane gry tego i przyszłego roku, przykładem może być Crysis firmy Crytek. Nowy GPU to pierwszy mobilny procesor zapewniający wsparcie dla DirectX 10, dzięki któremu będziemy mogli podziwiać niesamowite i dotychczas niedostępne efekty wizualne w grach.

Pierwszymi dostępnymi modelami z nowej serii procesorów graficznych NVIDIA 8M są GeForce 8600M GeForce i 8400M. Więcej informacji dotyczących procesorów graficznych z serii GeForce 8M GPUs oraz listę notebooków wykorzystujących te układy można znaleźć na stronie www.nvidia.pl lub słuchając audycji podcast //download.nvidia.com/podcasts/pr/050907_geforce_8m.mp3.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, dostępności, możliwości i wydajności serii NVIDIA GeForce 8, technologii NVIDIA PureVideo HD i NVIDIA PowerMizer; dostępności NVIDIA GeForce 8, producentach gier, premierach gier oraz Microsoft Windows Vista są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Formularza 10-Q za okres finansowy zakończony 28 stycznia 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn