Nowości

Audi wdraża moduły przetwarzania obrazu z procesorami NVIDIA Tegra w tegorocznych modelach pojazdów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

r> r> r>
Audi Auto-Infotainment System Powered By NVIDIA Tegra VCM
Audi Auto-Infotainment System Powered By NVIDIA Tegra VCM
Audi Auto-Infotainment System Powered By NVIDIA Tegra VCM
Audi Auto-Infotainment System Powered By NVIDIA Tegra VCM

LAS VEGAS — CES — 8 stycznia 2013 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że wybrane modele pojazdów firmy Audi, wprowadzane do sprzedaży w tym roku na całym świecie, będą wyposażone w najnowszy system informacyjno-rozrywkowy wykorzystujący technologię NVIDIA® Tegra®.

Innowacyjny modułowy system informacyjno-rozrywkowy Audi MIB jest zbudowany wokół potężnego modułu komputerowego MMX, który bazuje na układzie przetwarzania obrazu VCM (Visual Computing Module) wyposażonym w procesor NVIDIA Tegra. System MIB jest już obecny w europejskiej wersji najnowszej edycji Audi A3. Zaczynając od głównych rynków w Azji, system zostanie kolejno wdrożony w samochodach oferowanych w pozostałych rejonach świata, by w 2014 roku trafić do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

System Audi MIB zasila usługi Audi connect, które dostarczają kierowcom na żywo obrazy z aplikacji Google Earth wraz z panoramicznymi widokami 360° z Google Maps Street View. Użytkownicy otrzymują również online takie informacje jak aktualizowane w czasie rzeczywistym ceny paliwa, prognozę pogody czy możliwość wyszukiwania punktów POI za pośrednictwem usługi Google Local Search.

Innowacyjna architektura MIB otrzymała nagrodę "Najlepsze rozwiązanie informacyjno-rozrywkowe na świecie" na 10-tych targach Telematics Update w Novi, Michigan.

„Rozpoczęcie produkcji systemu informacyjno-rozrywkowego MIB bazującego na procesorach Tegra to kamień milowy dla Audi”, powiedział Mathias Halliger, szef architektury systemu MMI w firmie Audi. „Nowe, modułowe podejście do systemu pozwala nam na prowadzenie niezależnego rozwoju systemów samochodowych i elektroniki konsumenckiej, a tym samym umożliwia wdrażanie najnowszych i najlepszych rozwiązań informacyjno-rozrywkowych w naszych pojazdach.”

Najnowsza generacja systemu MIB będzie wdrażana w nowych modelach i odświeżonych wersjach pojazdów marki Audi, a także w systemach nawigacyjnych pozostałych pojazdów grupy VW, czyli m.in. Volkswagen i Skoda.

Sercem systemu MIB jest moduł VCM firmy NVIDIA bazujący na procesorze mobilnym NVIDIA Tegra. Modułowa konstrukcja umożliwia producentom pojazdów odseparowanie szybko rozwijających się technologii procesorów od rzadziej aktualizowanych układów elektronicznych. Dzięki temu producenci mogą znacząco skrócić czas i koszty rozwoju systemów samochodowych w różnych modelach swoich produktów.

„Dzięki modułowości układów VCM firmy takie jak Audi mogą szybko wymienić procesor Tegra 2 na układ Tegra 3 lub nowszy”, powiedział Taner Ozcelik, dyrektor generalny produktów motoryzacyjnych w firmie NVIDIA. „Nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie był w stanie wdrożyć nowej generacji rozwiązań elektroniki użytkowej w tak krótkim czasie”.

Firma NVIDIA współpracuje z wiodącymi producentami pojazdów, dostarczając zaawansowane technologie mobilne dla kierowców i ich pasażerów. Więcej informacji na temat rozwiązań firmy NVIDIA przeznaczonych na rynek motoryzacyjny można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/automotive.

O firmie AUDI
Audi of America, Inc. oraz jej dealerzy w Stanach Zjednoczonych prowadzą sprzedaż luksusowych pojazdów zaprojektowanych przez niemieckich inżynierów. AUDI AG jest jedną z najbardziej luksusowych marek motoryzacyjnych na świecie. W 2011 r. pojazdy marki Audi były najchętniej wybieranymi samochodami luksusowymi w Europie, a także pobiły wszelkie rekordy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Do 2016 r. grupa AUDI AG zamierza zainwestować ok. 17 miliardów USD w nowe produkty i technologie. Więcej informacji na temat pojazdów i działalności firmy Audi w Stanach Zjednoczonych można znaleźć na stronach internetowych www.audiusa.com i www.audiusanews.com.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym zastosowanie technologii NVIDIA Tegra w samochodach Audi oraz wpływ i korzyści wynikające z zastosowania modułów przetwarzania obrazu NVIDIA Tegra oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.