Gry PC

 
 

 
Batman: Arkham City

Wydawca

Warner Bros.

Strona internetowa gry

Batman: Arkham City

Gatunek

Akcja

Data wydania

25-10-2011

Tryb jednoosobowy

Tak

PEGI 16

Obsługiwane technologie

Opis

Batman powraca w bezpośredniej kontynuacji jednej z najwyżej ocenianych gier roku 2009 – Batman: Arkham Asylum. Tytuł Arkham City, wzbogacony o teselację, NVIDIA PhysX i 3D Vision, stanowi prawdziwy graficzny majstersztyk.

Podobnie jak tytuł Batman: Arkham Asylum, gra Batman: Arkham City robi pełen użytek z najnowszych kart graficznych NVIDIA, oferując widowisko o wyższej jakości wizualnej, niż dostępne na dowolnej innej platformie. Na czele listy jej charakterystycznych cech znajduje się zestaw efektów wizualnych napędzanych przez technologię PhysX, które to efekty nadają dodatkową głębię i wrażenie fizyczności poszczególnym scenom. Jak widać na naszych zrzutach ekranowych, poszczególne obszary wzbogacono poprzez ulegające zniszczeniu powierzchnie, dzięki czemu ataki Batmana i jego przeciwników wpływają fizycznie na środowiska; jeśli postacie uderzają w powierzchnie z dużą siłą, to generowane są dodatkowe odłamki; gęsta mgła oraz dym przemieszczają się i realistycznie rozwiewają, gdy mają do czynienia z postaciami i obiektami; podobnie reagują tkaniny, pledy i inne wchodzące w skład scen elementy; szkło, odłamki gruzu i pozostałe ulegające zniszczeniu obiekty wiernie się odkształcają, wprowadzając wyższy poziom szczegółowości; wreszcie – ogólnie rzecz ujmując – większa liczba odłamków i obiektów widoczna jest zarówno na podłożu, w powietrzu, jak i bezpośrednio na postaciach, a z wszystkimi nimi można w ten czy inny sposób wchodzić w interakcję.

W muzealnej scenerii teselacji poddawane są prehistoryczne eksponaty, co wprowadza dodatkowe szczegóły, dotyczy to z resztą także postaci i obiektów wchodzących w skład innych scen. Teselacja – następna wielka rzecz w świecie grafiki w grach PC – jest relatywnie łatwą metodą efektownego poprawiania sposobu prezentowania się obiektów, postaci i elementów sceny na systemach kompatybilnych z DirectX 11 – jeśli chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej, kliknij tutaj, a będziesz mógł zapoznać się z dogłębnym i zrozumiałym omówieniem tej technologii. W tytule Arkham City zastosowano też technologie High Definition Ambient Occlusion oraz Multi-View Soft Shadows – dwa kolejne rozszerzenia DirectX 11, które jednak w odróżnieniu od teselacji wykorzystywane są do poprawiania jakości wyświetlania w każdym obszarze gry.

Obok zwyczajowego zbioru różnych charakterystycznych dla PC udoskonaleń, takich jak tekstury o wyższej rozdzielczości, bardziej szczegółowe modele i wyższe rozdzielczości wyświetlania, Batman: Arkham City robi również użytek z opracowanej przez firmę NVIDIA technologii wygładzania krawędzi o nazwie Coverage Sampling Anti-Aliasing, która poprawia jakość obrazu poprzez wygładzanie postrzępionych linii w lepszym stopniu niż może tego dokonać standardowa technologia wielopróbkowa (Multisample Anti-Aliasing), na dodatek bez powodowania dużego spadku wydajności wyświetlania.

I na koniec, choć bynajmniej nie ze względu na najmniejsze znaczenie – rozgrywka może być w całości prowadzona w stereoskopowym trybie 3D, o ile oczywiście posiadasz kompatybilny monitor lub wyświetlacz 120 Hz i okulary NVIDIA 3D Vision. W tej stworzonej od podstaw z myślą o 3D grze obraz jest na każdym jej etapie wprost fantastycznie podzielony na plany i stanowi ona w naszej ocenie na ten moment przykład jednej z najlepszych demonstracji możliwości technologii 3D Vision, która idealnie wprost uzupełnia i wzbogaca wrażenia gracza. Jeśli jesteś już posiadaczem systemu 3D Vision, odwiedź witrynę 3DVisionLive.com i obejrzyj zwiastun 3D oraz zestaw zrzutów ekranowych 3D.

Biorąc pod uwagę jej fantastyczną, długą kampanię, szereg map dostępnych w trybie „challenge” oraz pozostałe, jeszcze nie ujawnione cechy i rozszerzenia technologiczne, gra Batman: Arkham City na komputerach PC jest jednym z najlepszych tytułów roku; gwarantujemy!

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

System operacyjny Microsoft Windows XP, Vista lub 7
Procesor dwurdzeniowy układ CPU pracujący z częstotliwością 2,4 GHz
Pamięć 2 GB
Karta graficzna układ z serii NVIDIA 8800 wyposażony w 512 MB pamięci wideo
Dysk twardy 17,5 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Napęd optyczny DVD 4x
Karta dźwiękowa karta dźwiękowa kompatybilna z systemem Microsoft Windows XP/Vista lub 7 (w 100% kompatybilna z DirectX 9.0c)
Kontrolery mysz i klawiatura w 100% kompatybilna z Windows XP/Vista lub 7

Rekomendowane parametry systemowe są następujące:

System operacyjny Microsoft Windows 7
Procesor dwurdzeniowy układ CPU pracujący z częstotliwością 2,5 GHz
Pamięć 4 GB
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460
Dysk twardy 17,5 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Napęd optyczny DVD 4x
Karta dźwiękowa karta dźwiękowa kompatybilna z systemem Microsoft Windows XP/Vista lub 7 (w 100% kompatybilna z DirectX 9.0c)
Kontrolery mysz i klawiatura w 100% kompatybilna z Windows XP/Vista/7 lub kontroler Xbox 360 dla systemu Windows

Zrzuty ekranowe

 

Analizator układu GPU

 
 

Inne popularne gry PC

Max Payne 3
Mass Effect 3
The Darkness II
L.A. Noire