Nowości

Blue Space Media

 
 

Blue Space Media to firma oferująca usługi „wirtualnego studia” oraz zapewniająca technologie i specjalistyczną wiedzę. Założona w 1997 roku w Niemczech, dysponuje ośrodkami wyposażonymi w studia z blue- i greenboksami i oferuje usługi w zakresie produkcji telewizyjnej na żywo oraz renderingu.

Firma wykorzystuje różne technologie z zakresu efektów cyfrowych, oparte na sprzęcie firmy NVIDIA i tworzy złożone środowiska studyjne, w których przekaz na żywo integrowany jest z cyfrowym tłem 3D i transmitowany bezpośrednio na antenę. Oprócz tego Blue Space specjalizuje się w technologiach telewizji interaktywnej, poczynając od udziału publiczności w studiu po gry wykorzystujące SMS-y oraz inne urządzenia elektroniczne.

WYZWANIE

Firma Blue Space umożliwia kanałowi telewizji dziecięcej KI.KA tworzenie ekscytujących programów, w których uczestnicy mogą przebywać w szczegółowym wirtualnym świecie, renderowanym w czasie rzeczywistym przez NVIDIA Quadro®.

Jako jedno z wielu niezależnych studiów oferujących usługi wirtualnego studia w krajach niemieckojęzycznych, funkcjonowanie Blue Space polega na zdolności do zapewniania swoim klientom innowacyjnych usług o wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie.

W tej wysoko wyspecjalizowanej gałęzi przemysłu zarządzanie kosztami ma ogromne znaczenie. Gdy Blue Space po raz pierwszy miała okazję pracować dla mieszczącej się w Erfurcie stacji telewizyjnej Kinderkanal (KI.KA), musiała rozwiązać problem drogiego specjalistycznego sprzętu i wiążących się z nim wysokich kosztów pracy.


ROZWIĄZANIE

Pracownicy firmy Blue Space, Carl Wilhelm Ihne i Thomas Knop, byli studenci technologii medialnych oraz entuzjaści gier, ujrzeli możliwość zastąpienia w procesie renderingu specjalistycznych komputerów przez technologie komputerów osobistych (PC).

Carl Wilhelm Ihne wyjaśnia: „Gdy po raz pierwszy zastosowaliśmy komputery PC w 2000 roku, procesory graficzne (GPU) uzyskały właśnie pozycję realnej alternatywy dla profesjonalnych rozwiązań graficznych. Wybraliśmy sprzęt firmy NVIDIA, ponieważ była ona i nadal jest liderem w tym sektorze rynku. Jej konkurenci nie mogli zaoferować nam tego samego poziomu funkcjonalności i wydajności, którą zapewnia NVIDIA”.

„Zadania, które wykonujemy, wymagają dużej mocy przetwarzania grafiki 3D, zaś rozwój branży telewizyjnej oznacza, że wymagania te cały czas rosną. Telewizja High Definition jest znacznie bardziej wymagająca niż telewizja analogowa, zatem musimy dysponować wysoką jakością obrazu przy ciągle rosnącym poziomie efektów wizualnych oraz wysokich wymaganiach dotyczących płynności obrazu HD. Umożliwiają nam to przeznaczone dla stacji roboczych produkty z rodziny NVIDIA Quadro”.

EFEKT

Wykorzystując technologię procesorów graficznych dla komputerów PC, Blue Space może zapewnić renderowane w czasie rzeczywistym środowiska o wysokiej jakości, ponosząc przy tym koszty o wiele mniejsze niż przy wykorzystaniu specjalistycznych systemów komputerowych. Firma ma także zapewniony dostęp do znacznie szerszej rzeszy utalentowanych techników pracujących na platformie PC.

„NVIDIA zaspokajała nasze potrzeby i dostarczała produkty, które je spełniały”, mówi Carl Wilhelm Ihne. „Na przykład, NVIDIA Quadro 4500 obsługuje interfejs SDI, który pozwala na bezpośrednie przekazywanie nieskompresowanego sygnału SDI dla potrzeb transmisji telewizyjnej, pozwalając nam zaoszczędzić około 10 000 EUR na każdym, dodatkowym sprzęcie do konwersji sygnału”.

W Erfurcie firma Blue Space ściśle współpracuje ze stacją KI.KA, tworząc oryginalne programy dla dzieci. „Nasze systemy oparte na komputerach PC oferują wysoki stopień kompatybilności z wieloma różnymi komponentami tworzącymi wirtualne studio, pozwalając zminimalizować koszty i ułatwiając wykorzystanie wielu urządzeń”, twierdzi Thomas Knop. „Wysoce szczegółowa grafika naszego wirtualnego studia ułatwia twórcom programów kreowanie zajmujących widowisk, które cieszą się wśród młodej widowni dużą popularnością”.

„Nasi klienci tworzą innowacyjne programy ponosząc niewielkie koszty, a umożliwiają im to usługi wirtualnego studia Blue Space, wyposażonego w sprzęt firmy NVIDIA”. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn