QUADRO

Firma Calgary Scientific i karty NVIDIA Quadro organizują obrazowanie medyczne

Firma Calgary Scientific, Inc tworzy technologię rewolucjonizującą rozwiązywanie problemów w branży opieki medycznej, która charakteryzuje się największym zapotrzebowaniem na bogate odwzorowanie danych, dostęp, prywatność, bezpieczeństwo i skalowalność. Dwa główne produkty firmy, ResolutionMD® i PureWeb, pozwalają na udostępnianie wysokiej jakości obrazowania medycznego i informacji o pacjencie szerszej grupie profesjonalistów z branży medycznej na całym świecie, co daje lekarzom i dostawcom usług medycznych większą elastyczność, lepszy dostęp i szersze możliwości współpracy. ResolutionMD to przeglądarka obrazów klasy enterprise, zapewniająca łatwy dostęp do obrazów medycznych i informacji o pacjencie poprzez sieć i urządzenia mobilne. PureWeb to podstawowa technologia dla partnerów OEM, która pozwala przenieść aplikacje dla komputerów stacjonarnych do sieci, na urządzenia mobilne i do chmury. Calgary Scientific polega od dawna na jednostkach GPU NVIDIA Quadro, wykorzystując je do napędzania obu rozwiązań. Pozwala to na przetwarzanie złożonych, wymagających graficznie zadań po stronie serwera, dzięki czemu bogate rendery 3D obrazowania pacjenta mogą być strumieniowane poprzez przeglądarki internetowe i urządzenia mobilne, przy jednoczesnym zapewnieniu ich najwyższej jakości.

Możliwości współpracy rozwiązania ResolutionMD pozwalają wielu lekarzom dołączyć do tej samej sesji obrazowania.
Możliwości współpracy rozwiązania ResolutionMD pozwalają wielu lekarzom dołączyć do tej samej sesji obrazowania. Gospodarz może współdzielić obrazy z innymi i przekazywać interaktywną kontrolę komukolwiek w grupie, aby wesprzeć różne zadania związane z nauczaniem, diagnozowaniem i konsultacjami. Obraz uzyskany dzięki uprzejmości firmy Calgary Scientific.

WYZWANIE

W dzisiejszym, rozległym krajobrazie opieki medycznej dostęp to stały problem dla lekarzy i specjalistów. Nie dające się połączyć ze sobą miejsca, takie jak szpitale, laboratoria radiologiczne, przychodnie i inne są pozyskiwane i konsolidowane w ramach jednej organizacji zrzeszającej, często skazując lekarzy na korzystanie z wielu różnych aplikacji do przeglądania zdjęć rentgenowskich, obrazów medycznych i analizy obrazów. Co więcej, lekarze często ograniczeni są możliwością przeglądania obrazów tylko w określonym miejscu szpitala lub laboratorium, co negatywnie wpływa na ich elastyczność i możliwość współpracy z innymi specjalistami w kwestii analizy i diagnozy. Skupienie całego systemu opieki medycznej w ramach jednej ujednoliconej platformy sprzętowej i programowej często jest zbyt kosztowne, rozwiązania w technologii chmur natomiast muszą być ostrożnie wypośrodkowane ze względu na obawy dotyczące prywatności pacjenta.

ROZWIĄZANIE

ResolutionMD oraz PureWeb bezpiecznie i efektywnie rozwiązują wszystkie powyższe problemy dostarczając lekarzom potężną, bezpieczną i jednolitą przeglądarkę obrazów klasy enterprise. Firma Calgary Scientific skorzystała z jednostek GPU NVIDIA Quadro już dziewięć lat temu, gdy po raz pierwszy zaczęła pracować nad swymi rozwiązaniami, wiedząc, że układy GPU były kluczowe w przypadku szybkiego renderingu 3D i że zaprzęgnięcie ich do pracy w infrastrukturze zaplecza sprzętowego pozwoli rozwiązaniom firmy osiągnąć sukces także na tych urządzeniach, które nie posiadają wbudowanego wysokiej klasy układu GPU. Pierre Lemire, prezes i dyrektor techniczny firmy Calgary Scientific, wyjaśnia: "Od samego początku wiedzieliśmy, że będziemy potrzebować układów GPU, aby efektywnie renderować obrazy 2D i 3D. Wybór firmy NVIDIA był właściwym rozwiązaniem, ponieważ ciągle wprowadza innowacje i dostarcza coraz bardziej wydajnych kart graficznych. Nasi inżynierowie od lat blisko współpracują ze sobą, dzięki czemu możemy wykorzystać oprogramowanie sterowników by ciągle uzyskiwać najlepszą wydajność i skalowalność tych kart".

Nasza firma zazwyczaj zaleca konfiguracje serwerowe typu Tier 1, jak na przykład Dell PowerEdge R720, z co najmniej 48 GB pamięci RAM i dwiema jednostkami GPU Quadro K5000, co pozwala na jednoczesne renderowanie wielu dużych zbiorów danych. Oprogramowanie ResolutionMD instalowane jest na miejscu u klienta, z potężnymi jednostkami GPU Quadro K5000 pracującymi w serwerowni, dostarczając na żądanie najwyższej klasy renderów 2D i 3D, które są udostępniane lekarzowi poprzez przeglądarkę na takim urządzeniu, jakie sobie wybierze. Lekarze mogą zawsze i wszędzie mieć ciągły dostęp do zdjęć z różnych urządzeń medycznych, a że obrazy te przechowywane są wewnątrz zaplecza IT, administratorzy wiedzą, że są one bezpieczne.

Radiolodzy i lekarze mogą używać własnych urządzeń mobilnych na potrzeby dostępu do napędzanego przez jednostki GPU Quadro serwera ResolutionMD, aby przeglądać obrazy medyczne i interaktywnie renderować modele 3D skanów tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym.
Radiolodzy i lekarze mogą używać własnych urządzeń mobilnych na potrzeby dostępu do napędzanego przez jednostki GPU Quadro serwera ResolutionMD, aby przeglądać obrazy medyczne i interaktywnie renderować modele 3D skanów tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym. Obraz uzyskany dzięki uprzejmości firmy Calgary Scientific.

EFEKT

Każdego dnia wykorzystujące karty NVIDIA rozwiązania firmy Calgary Scientific dają lekarzom większą łatwość i elastyczność w krytycznych sytuacjach diagnostycznych. Lekarze mają teraz dostęp do każdego obrazu jaki potrzebują, w dowolnej chwili, niezależnie od tego czy są w różnych częściach szpitala, czy też poza placówką. Taki szybki i łatwy dostęp umożliwia zwiększenie wydajności pracy i rozszerzenie współpracy pomiędzy lekarzami, uproszczenie infrastruktury IT i oszczędności dla administratorów.

Od obrazowania medycznego, przez astronomię i szkolenia, kończąc na przemysłowej symulacji, PureWeb wykorzystuje moc technologii NVIDIA Quadro, aby każdemu urządzeniu zapewnić dostęp do wymagających graficznie aplikacji przez sieć.
Od obrazowania medycznego, przez astronomię i szkolenia, kończąc na przemysłowej symulacji, PureWeb wykorzystuje moc technologii NVIDIA Quadro, aby każdemu urządzeniu zapewnić dostęp do wymagających graficznie aplikacji przez sieć. Obraz uzyskany dzięki uprzejmości firmy Calgary Scientific.

“Dając wielu użytkownikom dostęp do tego samego układu GPU w jednym komputerze, nasi klienci mogą skalować i obsługiwać zmieniającą się liczbę użytkowników bez obawiania się o stronę sprzętową" powiedział Lemire. "Co więcej, aktualna generacja układów GPU, Kepler, jest bardzo zorientowana na energooszczędność, co pozwoliło nam na zwiększenie liczby obsługiwanych użytkowników. Za każdym razem gdy firma NVIDIA wydaje nową kartę, która ma większe możliwości, pozwala obsługiwać większą liczbę użytkowników i przynosi większe korzyści naszym klientom”.

Ponadto firma NVIDIA współpracuje z dostawcami usług w technologii chmury, jak na przykład Amazon Web Services, aby udostępnić układy GPU w chmurze dzięki technologii NVIDIA GRID, co oznacza nowe ekscytujące możliwości dla firmy Calgary Scientific. Technologia NVIDIA GRID zapewnia akcelerację GPU w zwirtualizowanych środowiskach, maksymalizując liczbę użytkowników korzystających z serwera, co daje jeszcze większą elastyczność.

“Wraz z rozwojem oprogramowania jako usługi zaczynamy badać, co możemy zrobić z rozwiązaniem ResolutionMD w chmurze" powiedział Lemire. "Wiedząc, że nadal możemy mieć dostęp do tej kluczowej mocy układów GPU NVIDIA, nawet poprzez głównego dostawcę usług w technologii chmury, jak Amazon oznacza, że nasi klienci mogą mieć więcej możliwości korzystania z naszych rozwiązań, poprzez chmurę zamiast musieć kupować i utrzymywać serwery. Cieszymy się wiedząc, że firma NVIDIA jest tak dalekowzroczna i postępowa, i jesteśmy podekscytowani w związku ze współpracą nad nowymi rozwiązaniami”.