Nowości

Przewaga konkurencyjna uzyskana za pomocą NVIDIA Quadro - Studium przypadku Celebrity Custom Homes

 
 

Zapewnienie sobie wyraźnej przewagi konkurencyjnej na dzisiejszym mało dynamicznym rynku nieruchomości ma dla sukcesu architekta zasadnicze znaczenie. A usprawnienie terminarza projektu, przy minimalizacji zmian następujących już po rozpoczęciu budowy, stanowi dla budującego dom warunek konieczny dla utrzymania kosztów projektu w ramach przyjętego budżetu.

Jeśli zatem firma zaangażowana jest zarówno w fazę projektowania, jak i realizacji przedsięwzięć budowlanych, wyzwania te mogą łatwo się potęgować. Jeszcze bardziej istotna jest potrzeba znalezienia najlepszych rozwiązań technologicznych, które umożliwią efektywne prowadzenie biznesu.

Oto dlaczego firma Celebrity Custom Homes z siedzibą w Englewood w stanie Kolorado zwróciła się w stronę oprogramowania CAD 3D firmy Autodesk, jako rozwiązania zapewniającego możliwość opracowywania dokładnych planów architektonicznych i budowlanych. To także powód, dla którego dążąc do uzyskania najlepszej jakości i najwyższej wydajności pracy z wykorzystaniem oprogramowania AutoCAD, polega ona na profesjonalnych rozwiązaniach graficznych NVIDIA® Quadro®.

Właściciele firmy Celebrity – Dan Verdoorn i Kurt Miller – mogący pochwalić się łącznie ponad 50 latami doświadczenia, opierają swoją działalność na budownictwie wirtualnym, które pozwala im wyprzedzać konkurencję, wychodzić poza oczekiwania klientów oraz budować w atrakcyjnej cenie domy o najwyższej jakości. Firma rozpoczyna od dwuwymiarowych planów w programie AutoCAD, a następnie buduje trójwymiarowe modele każdego ze specjalnie opracowanych projektów w celu ułatwienia projektowania twórczego. Klienci mają możliwość ujrzenia dokładnie tego domu, którego pragną, zanim jeszcze rozpoczną się jakiekolwiek prace budowlane.

Firma ta – projektant i wykonawca niektórych spośród najbardziej prestiżowych domów Kolorado – łączy piękną, funkcjonalną architekturę ze skrupulatną dbałością o szczegóły. W roku 2009 firma Celebrity została uhonorowana przez stowarzyszenie Metropolitan Home Builders of Denver sześcioma nagrodami i zdobyła uznanie za swoje osiągnięcia w architekturze i budownictwie.

Projektowanie 3D zapewnia maksymalną wszechstronność
Dave Geist, projektant CAD pracujący w firmie Celebrity, wkłada wiele wysiłku w zaspokojenie rosnących nieustannie wymagań co do szybkości realizacji i doskonałości projektu. Największe wyzwania technologiczne, z którymi miał wcześniej do czynienia występowały ilekroć pliki projektu CAD stawały się duże i nieporęczne w użytkowaniu. Było to efektem kiepsko skonfigurowanego systemu komputerowego, opartego wyłącznie o CPU i grafikę zintegrowaną. Korzystanie z systemu bez profesjonalnego rozwiązania graficznego przynosiło rezultat w postaci niskiej wydajności programu AutoCAD, która przyprawiała o frustrację projektanta, kierownictwo oraz klientów.

„Pod koniec realizacji projektu presja rośnie, a jest to właśnie ten moment, gdy pliki CAD mają największą objętość. Przed modernizacją komputera polegającą na dołożeniu karty NVIDIA trudno było zdążyć z terminami projektu i przygotowaniem planów na czas” mówi Geist.

Po rozszerzeniu przez Geista konfiguracji jego stacji roboczej 3D w Celebrity o profesjonalne rozwiązanie graficzne NVIDIA Quadro, które zostało certyfikowane przez firmę Autodesk, problemy zniknęły. „Po zainstalowano Quadro nie obserwowałem w pracy spowolnień. Projektowanie szło gładko, a mój tok pracy został uwolniony od wąskich gardeł.”

Oszczędność czasu i pieniędzy przed rozpoczęciem budowy
„Eliminowanie niedociągnięć projektu w 3D, zanim jeszcze rozpocznie się właściwa budowa, ma wprost nieocenioną wartość” kontynuuje Geist. Z łatwością manipuluje na swojej nowej stacji roboczej projektem całego domu – badając szczegóły w wielu różnych ujęciach i nie musząc czekać na wykonanie renderingu. „Wysoka wydajność Quadro daje mi czas na eksperymentowanie z różnymi pomysłami odnośnie projektu i na łatwe usuwanie potencjalnych problemów, zanim staną się kosztownymi poleceniami zmian na placu budowy.”

Gdy zachodzi konieczność dokonania zmiany w związku z dostępnością materiału lub preferencjami klienta, Geist robi to na miejscu i bezzwłocznie.

„Przeglądamy i oceniamy nasze nowe plany domów na podstawie renderingów 3D i rozwiązujemy potencjalne problemy już we wczesnej fazie, zamiast doświadczać kosztownych zmian na etapie framingu i prac wykończeniowych” kontynuuje Geist. „Moje oprogramowanie i procesor graficzny muszą idealnie współgrać, by nadążyć za moim tempem pracy. Przygotowując prezentacje 3D dla mojego kierownictwa i klientów, Quadro płynnie współpracuje z programem AutoCAD i nieustannie wykracza poza nasze oczekiwania,” komentuje Geist.

Dając klientom to, czego pragną
Satysfakcja klienta to dla firmy Celebrity klucz do utrzymania swojej konkurencyjności. Quadro i AutoCAD generują razem wyrafinowane modele 3D, w których klienci ujrzeć mogą dokładne odwzorowanie swojego domu. Widząc różnorodne elewacje i rzuty, klient staje się w tym procesie partnerem i jest w stanie szybko podejmować decyzje jeszcze na etapie projektowania.

W firmie Celebrity Custom Homes zadaniem numer jeden jest spełniać wymagania klientów – na czas, w ramach przyjętego budżetu i oferując przy tym najwyższą jakość. Podejście to zapewniło jej dobrą kondycję finansową, mimo tendencji zniżkowej w branży budowlanej. Poczynając od pierwszego spotkania związanego z projektem, a kończąc na wręczeniu kluczy do drzwi frontowych, firma Celebrity Custom Homes pomaga urzeczywistniać marzenia przyszłych właścicieli domów w oparciu o najnowsze dostępne technologie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat NVIDIA Quadro, odwiedź stronę www.nvidia.pl/quadro 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn