Nowości

Czołowi światowi pionierzy usług gier w chmurze standaryzują swoją działalność w oparciu o platformę NVIDIA GRID

Sześć firm nawiązało współpracę z firmą NVIDIA, wkraczając w nowy etap rozwoju usług gier w chmurze – dostarczania gier PC w wysokiej jakości na dowolny ekran, w tym inteligentnych telewizorów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

NVIDIA GRID Cloud Gaming Platform
NVIDIA GRID Cloud Gaming Platform
NVIDIA GRID Cloud Gaming Platform

LAS VEGAS — CES — 6 stycznia 2013 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że sześć wiodących firm świadczących usługi gier w chmurze planuje wykorzystać platformę NVIDIA® GRID™ do zapewnienia tych usług dostawcom szerokopasmowego Internetu na całym świecie.

Platforma NVIDIA GRID umożliwia uzyskanie płynnego działania wysokiej jakości gier PC w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie – w tym na inteligentnych telewizorach, dowolnych pecetach, tabletach i smartfonach.

NVIDIA GRID to serwer, który umożliwia jednoczesne przesłanie 36-krotnie większej liczby strumieni z grami w jakości HD w porównaniu z systemami gier w chmurze pierwszej generacji, jednocześnie redukując opóźnienia w transmisji. Rozwiązanie jest całkowicie zintegrowane z dużą liczbą procesorów graficznych firmy NVIDIA®, wyspecjalizowanym oprogramowaniem strumieniującym oraz technologią hipernadzorcy NVIDIA® VGX™, która umożliwia współdzielenie jednego procesora graficznego między wieloma użytkownikami.

Pierwszymi partnerami implementującymi platformę NVIDIA GRID są firmy Agawi (Stany Zjednoczone), Cloud Union (Chiny), Cyber Cloud Technologies (Chiny), G-cluster Global (Japonia), Playcast Media Systems (Izrael) oraz Ubitus (Tajwan).

„Dzięki platformie NVIDIA GRID nasi partnerzy umożliwią graczom rozgrywkę gdziekolwiek i kiedykolwiek, bez konieczności podłączenia do dedykowanego urządzenia”, powiedział Phil Eisler, dyrektor generalny działu grania w chmurze w firmie NVIDIA. „Najbardziej fascynujące gry mogą być teraz strumieniowane w taki sam sposób, w jaki oglądamy filmy – bezpośrednio na ekran telewizora lub urządzenia mobilnego. Bez żonglowania płytami lub pobierania i instalowania plików. Wystarczy kliknąć i rozpocząć grę.”

Najbardziej upakowana architektura procesorów graficznych, największa kompatybilność i najlepsza interaktywność
Użytkownicy korzystają już z dobrodziejstw chmury obliczeniowej do przechowywania wiadomości e-mail i zdjęć, a także do strumieniowania muzyki i filmów. Platforma NVIDIA GRID rozwija te możliwości umieszczając w chmurze wysokiej jakości gry, dzięki czemu konsumenci nie muszą korzystać z płyt z grami lub umieszczać konsol do gier w pobliżu telewizorów.

Platforma NVIDIA GRID wyróżnia się trzema najważniejszymi cechami:

  • Najbardziej upakowana architektura procesorów graficznych: platforma NVIDIA GRID zapewnia najwyższą liczbę jednoczesnych, interaktywnych strumieni danych, dzięki zastosowaniu serwerów wyposażonych w wiele procesorów graficznych i zaawansowaną technologię współdzielenia procesorów graficznych, NVIDIA VGX. Każdy serwer może obsłużyć do 36 strumieni gier.
  • Największa kompatybilność i skalowalność: oprogramowanie i sterowniki platformy NVIDIA GRID umożliwiają strumieniowanie ogromnej liczby gier – od prostych tytułów niewymagających dużej mocy graficznej, ale wykorzystujących dużą liczbę strumieni, po wysokiej jakości gry o wysokich wymaganiach wydajnościowych.
  • Najlepsza interaktywność: platforma NVIDIA GRID umożliwia płynne strumieniowanie interaktywnej treści bez zauważalnych opóźnień. W porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami technologia NVIDIA GRID umożliwia skrócenie opóźnień strumienia przesyłanego z serwera o 30 milisekund, co efektywnie redukuje czas realizacji połączenia. Rozgrywka w tytuł przesłany z serwera NVIDIA GRID wygląda jak gra na konsoli podłączonej do telewizora.

Entuzjastyczna reakcja partnerów na platformę NVIDIA GRID
Sześć firm z nowopowstałej branży usług grania w chmurze prowadzi właśnie prace nad wprowadzeniem usług opartych na platformie NVIDIA GRID:

„Konsumenci uwielbiają wygodę i możliwość zagrania w ulubiony tytuł w dowolnym miejscu i czasie dzięki chmurze, stanowi naturalną ewolucję gier. NVIDIA GRID to fantastyczne narzędzie, które zapewnia dostawcom usług w chmurze lepsze upakowanie danych tworząc chmury oparte na procesorach graficznych, umożliwiając naszym partnerom z branży gier komputerowych korzystających z platformy Agawi CloudPlay całkowicie odmienić sposób rozgrywki.”
          -- Rajat Gupta, współzałożyciel firmy Agawi, świadczącej ukierunkowane na firmy (B2B) usługi gier w chmurze dla tabletów i telewizorów.

„Konsole do gier nie są dostępne w Chinach. Dlatego sądzimy, że usługi grania w chmurze będą się cieszyć dużym zainteresowaniem na naszym rynku. Technologia NVIDIA GRID jest najlepszym rozwiązaniem do przesyłania abonentom dużej liczby strumieni w jakości HD z jakim się spotkaliśmy.”
          -- Danny Deng, prezes firmy Cloud Union świadczącej usługi gier w chmurze poprzez chińską sieć Telecom/Unicom IPTV.

„W firmie Cyber Cloud koncentrujemy się na dostarczaniu usług gier w chmurze za pośrednictwem telewizji kablowej, wykorzystując do tego kanały VoD. Dzięki platformie NVIDIA GRID możemy dostarczyć ogromną liczbę gier na żądanie chińskim subskrybentom telewizji cyfrowej.”
          -- Jian Han, dyrektor generalny firmy Cyber Cloud, spółki zależnej Beijing Novel-Supertv Digital TV Technology Co. (NYSE: STV), świadczącej gry w chmurze za pośrednictwem kablowej telewizji cyfrowej oraz IPTV.

„Jako pionier w dziedzinie gier w chmurze, firma G-cluster nieustannie szuka sposobów na zwiększenie wydajności naszych usług. Współpracujemy z firmą NVIDIA nad zmniejszeniem kosztów naszych operatorów telewizji IPTV, a także usprawnieniem jakości usług dla naszych subskrybentów na całym świecie.”
          -- Erik Piehl, prezes firmy G-cluster świadczącej usługi gier w chmurze dla innych firm za pośrednictwem infrastruktur francuskich sieci SFR i Orange.

„Granie w chmurze odnosi coraz większy sukces. Technologia NVIDIA GRID, inteligentne telewizory oraz firma Playcast Media przyczynią się do gwałtownego rozwoju tej technologii w 2013 roku.”
          -- Guy de Beer, prezes firmy Playcast Media, świadczącej usługi gier w chmurze dla ponad 1,2 miliona subskrybentów za pośrednictwem francuskiej firmy Bouygues Telecom, koreańskiej CJ Hellovision oraz portugalskiej Portugal Telecom.

„Firma Ubitus ma przyjemność współpracować z firmą NVIDIA nad stworzeniem najbardziej skalowalnego systemu gier w chmurze na rynku. Ubits jest liderem na rynku usług gier w chmurze świadczonych przez sieci przewodowe i bezprzewodowe (4G), umożliwiając dostawcom usług telekomunikacyjnych i telewizji kablowej, producentom sprzętu i deweloperom gier czerpanie korzyści z platform grania w chmurze w zrównoważony sposób.”
          -- Wesley Kuo, dyrektor generalny firmy Ubitus świadczącej usługi gier w chmurze za pośrednictwem japońskiej firmy NTT Docomo, koreańskiej LGU+ i amerykańskiej Verizon.

Prezentacja technologii grania w chmurze NVIDIA GRID na inteligentnych telewizorach LG w czasie targów CES
W przyszłym tygodniu, podczas tegorocznych targów CES firma NVIDIA zademonstruje działanie platformy NVIDIA GRID, strumieniując gry do inteligentnych telewizorów LG 55LA6900 w rozdzielczości 1080p. Wśród wielu wysokiej jakości tytułów zostanie zaprezentowana gra Assassin's Creed III firmy Ubisoft.

„Platforma NVIDIA GRID oraz jej techniczne możliwości przesyłania strumieni w wysokiej jakości bezpośrednio do inteligentnych telewizorów LG, bez konieczności posiadania własnej konsoli do gier, wywarła na nas ogromne wrażenie”, powiedział Bae-Geun Kang, wiceprezes i dyrektor grupy ds. rozwoju oprogramowania w laboratorium badań nad telewizorami w firmie LG. „Możliwość korzystania na inteligentnych telewizorach LG 55LA6900 z gier przesyłanych z systemu NVIDIA GRID jest czymś wyjątkowym i jednocześnie bardzo prostym w obsłudze. To jak Netflix dla gier.”

Ne ustalono jeszcze dokładnego terminu wprowadzenia usług gier w chmurze do inteligentnych telewizorów marki LG.

Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej platformie grania w chmurze GRID firmy NVIDIA.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania platformy dla gier w chmurze NVIDIA GRID oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA GRID oraz NVIDIA VGX są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.