Nowości

Przełomowa produktywność dzięki NVIDIA Quadro - Studium przypadku Cole & Associates

 
 

W krajach anglojęzycznych słowa „przełomowy” („ground breaking” – dosłownie „przełamujący grunt”) używa się w kręgach związanych z budownictwem do wskazania momentu oficjalnego rozpoczęcia projektu. Ale w rzeczywistości ogromna ilość pracy wykonywana jest dużo wcześniej, zanim w ziemię zostanie wbita pierwsza łopata.

Fundamentalną fazą jest ta, w której dla zapewnienia usług związanych z zarządzaniem, miernictwem, pracami inżynieryjnymi i projektowaniem terenów zielonych wymagane są umiejętności w zakresie inżynierii cywilnej (inaczej inżynierii wodno-lądowej) oraz planowania przestrzennego. O ile projekty budowlane różnią się znacznie zarówno pod względem skali jak i zakresu prac, wszystkie one muszą stawić czoła podobnemu wyzwaniu: przejścia z etapu początkowych planów do etapu budowy tak szybko i sprawnie, jak to tylko możliwe, bo wszelkie opóźnienia oznaczać mogą znaczne kary finansowe.

Firma Cole & Associates z siedzibą w St. Louis z powodzeniem porusza się po niełatwej domenie inżynierii cywilnej i planowania przestrzennego już od roku 1991. Zakres prac Cole obejmuje ważne projekty na rynku mieszkaniowym oraz na polu obiektów komercyjnych i komunalnych. Przy takiej skali, dokonywanie zmian w momencie, gdy projekty są już realizowane, może wiązać się ze znaczną ilością nieuwzględnionego wcześniej czasu i dodatkowymi kosztami.

Wybór najnowszych narzędzi do „high-endowego” projektowania i wizualizacji 3D – zwłaszcza oprogramowania Autodesk AutoCAD Civil 3D współpracującego z procesorami graficznymi (GPU) NVIDIA Quadro – pozwolił firmie Cole & Associates osiągnąć wzrost efektywności przekraczający 40 procent. Ta sprzętowo-programowa kombinacja zapewnia stały postęp w realizacji projektów w najszybszy i najbardziej efektywny sposób.

Cole

Stawiając na technologię
„Podstawowym celem w Cole jest być dobrze zorientowanym w kwestii technologii. Poprzez inwestowanie w najlepsze dostępne produkty, oszczędzamy czas i pieniądze naszych klientów” powiedział Mark Mosby, menadżer CAD i projektant w dziedzinie budownictwa cywilnego pracujący dla firmy Cole. „Nasz dział CAD jest uzbrojony w wyrafinowane technologie, włączając w to układy GPU NVIDIA Quadro oraz oprogramowanie AutoCAD, wykorzystywane do generowania wizualizacji o wspaniałej precyzji i zadziwiającej jakości wizualnej. AutoCAD i Quadro perfekcyjnie ze sobą współpracują, zapewniając nam zintegrowaną wydajność, na którą liczymy każdego dnia.”

Zastosowanie profesjonalnego projektowania 3D, wirtualnej technologii budowlanej i fotorealistycznej wizualizacji – obsługiwanych przez profesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro – umożliwiło firmie Cole przyspieszenie realizacji projektów, dzięki czemu klienci mogą otrzymać pożądane rezultaty szybciej i taniej. Wykorzystanie tych technologii zwiększa konkurencyjność Cole i zaowocowało setkami prestiżowych projektów, licznymi nagrodami za wybitne dokonania oraz rzeszą lojalnych klientów, obejmującą zarówno wielkie samorządy miejskie, jak i planistów przestrzennych zajmujących się prywatnymi posiadłościami.

Cole

NVIDIA Quadro zwiększa produktywność, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
Przy ostatniej aktualizacji systemu do 64-bitowego Windows 7, Cole zastąpił karty graficzne innych producentów potężniejszymi kartami NVIDIA Quadro. Dostęp do prostszej wizualizacji 3D sprawia, że pracownicy firmy Cole mogą teraz demonstrować zmiany nanoszone na model natychmiast, dzięki czemu klienci i inni udziałowcy projektu mogą obserwować wszystkie ich konsekwencje – a personel Cole może dokonywać niezbędnych modyfikacji, gdy całe przedsięwzięcie jest jeszcze na etapie projektowania.

„W efekcie przeprowadzonych na szeroką skalę badań ustaliliśmy, że karty NVIDIA Quadro oferują wyższą jakość grafiki i zapewnią nam pożądaną, najwyższą wydajność” stwierdził Mosby. „Od momentu wdrożenia nowych rozwiązań opartych na Quadro dostrzegamy zdumiewający, 40-procentowy wzrost wydajności w trakcie tworzenia map topograficznych.”

Podczas prac związanych z projektowaniem dużego kompleksu apartamentowego firma Cole miała możliwość docenić znaczące usprawnienia, jakie karty Quadro wniosły w proces pracy z programem AutoCAD Civil 3D. „Dzięki szybkiemu udostępnianiu fotorealistycznych wizualizacji proponowanej zabudowy i wysokości nowych budynków w odniesieniu do już istniejących struktur, byliśmy w stanie uspokoić mieszkańców i posunąć projekt szybko naprzód – oszczędzając w efekcie cenny czas udziałowców, a zarazem zyskując ważne wsparcie dla rezultatu realizowanego projektu,” powiedział Mosby.

Wykorzystanie potencjału układów GPU Quadro oraz oprogramowania AutoCAD pozwoliło firmie Cole odnotować w trakcie realizacji dużych projektów drogowych 25-procentowy wzrost produktywności. Inżynierowie firmy Cole pracują jednocześnie nad kilkoma opcjami projektowymi w celu zidentyfikowania problemów i ich prawdopodobnego wpływu na różne scenariusze. Co więcej, skomplikowane plany dróg, które zabierały w przyszłości kilka dni, są obecnie wykonywane w czasie liczonym w godzinach lub nawet w minutach.

„Szybkość z którą możemy symulować realistyczny scenariusz, wpływa bezpośrednio na wynik końcowy” powiedział Mosby. Firma Cole jest w stanie przeprowadzać potężne symulacje mające na celu realistyczną demonstrację wyglądu dróg oraz pozwalające przewidzieć jak ich kondycja będzie zmieniać się z upływem czasu. Cole ma także możliwość eksperymentowania ze zmianami projektu bez narażania harmonogramu prac i oczekuje uzyskania dodatkowych oszczędności, jak tylko zgłębi możliwości programu AutoCAD Civil 3D w zakresie dynamicznej klasyfikacji i projektowania skrzyżowań – wszystko z wykorzystaniem akceleracji NVIDIA.

Cole

Lepsza obsługa klientów poprzez wizualizację w czasie rzeczywistym
„Ważne jest dla nas, by zapewniać każdemu klientowi najlepszy możliwy poziom usług, dlatego też funkcjonujemy w oparciu o technologie firm NVIDIA i Autodesk, które nam w tym pomagają,” powiedział Mosby. „Od tworzenia prostych modeli 3D i modelowania terenu, po budowę skomplikowanych wizualizacji i symulacji projektów wielkoskalowych – polegamy na technologii Quadro zapewniającej nam wysoką wydajność graficzną i niezawodność.”

Wysoka wydajność kart graficznych NVIDIA Quadro umożliwia firmie Cole wykonywanie renderingu w czasie rzeczywistym, redukując w ten sposób cenne godziny pracy i obniżając koszty projektu. Dodatkowo, możliwe jest łatwe uzupełnianie projektów o informacje o budynku (BIM – Building Information Modeling). BIM jest procesem generowania i zarządzania danymi na temat budynku, w trakcie jego projektowania oraz całego cyklu budowy, przy użyciu modelowania 3D, 4D i w czasie rzeczywistym. Ma on na celu zwiększenie efektywności i poprawę geometrii budynku, zależności przestrzennych, informacji geograficznej oraz ilości oraz właściwości elementów budynku.

Biorąc pod uwagę sukces odniesiony dzięki gamie wykorzystanych rozwiązań NVIDIA Quadro akcelerujących narzędzia AutoCAD firmy Autodesk, firma Cole ze śmiałością spogląda w przyszłość.

„Aby pozostawać niedoścignionymi dla konkurencji, stawiamy na najlepsze nowe technologie, dzięki którym możemy oferować naszym klientom najbardziej efektowne rezultaty o najwyższej możliwej jakości” powiedział Mosby. „Produkty NVIDIA Quadro pozwalają nam na nieustanne rozwijanie naszych możliwości i łatwe wzbogacanie naszego toku pracy nad projektami o aplikacje nowej generacji.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat NVIDIA Quadro, odwiedź stronę www.nvidia.pl/quadro 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn