Gry PC

 
 

 
Darksiders 2

Wydawca

THQ

Strona internetowa gry

Darksiders 2

Gatunek

Akcja
Przygodowe
RPG

Data wydania

21-08-2012

Tryb jednoosobowy

Tak

PEGI 16

Obsługiwane technologie

Opis

Śmierć, jeden z czterech Jeźdźców Apokalipsy, przemierza świat, by oczyścić imię swojego brata Wojny, bohatera oryginalnej gry Darksiders. Pełna treści gra Darksiders 2 jest wszystkim, czego moglibyście oczekiwać od sequelu, a Ci z was, którzy korzystają z kart graficznych firmy NVIDIA oprócz podnoszących wydajność profili SLI będą mieli również do dyspozycji szereg ulepszeń w zakresie grafiki, dostępnych z poziomu panelu sterowania.

Chcąc oczyścić imię swojego brata i przywrócić ład na Ziemi, jeden z czterech Jeźdźców Apokalipsy, Śmierć, rozpoczyna swoją własną, imponującą podróż odbywającą się równolegle do wydarzeń z oryginalnej gry - gorąco przyjętego tytułu Darksiders. Podobnie jak w grze Darksiders, nagradzany system rozgrywki składa się z walk opartych na atakach combo, eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Nie przejmuj się jednak, jeśli nie grałeś w oryginalną wersję gry, oba tytuły są odrębne, a znajomość oryginału jedynie urozmaica wrażenia w grze, nie stanowiąc jej integralnej części.

Tworzona na fundamentach oryginalnej wersji, gra Darksiders 2 posiada pełnoprawną, wzorowaną na grze Diablo mechanikę zbierania łupów, dzięki czemu Śmierć może pozyskiwać unikalne bronie, zbroje, przedmioty i umiejętności. Ponadto, Śmierć się rozwija, odblokowując nowe umiejętności i zwiększając swoją skuteczność w walce. Dodatkowe narzędzia, umożliwiające dostęp do nowych obszarów w grze, są również nabyte, zmieniając dalszą walkę, odblokowując nowe ataki combo i otwierając wcześniej niedostępne lokacje, pełne tajemniczych i ukrytych łupów.

Jak można by oczekiwać od sequelu, tytuł Darksiders 2 oferuje w porównaniu do oryginału zwiększony poziom odwzorowania szczegółów oraz większych rozmiarów światy w grze, a użytkownicy kart graficznych NVIDIA mogą skorzystać z szeregu ulepszeń w zakresie sterowników, które dodatkowo zwiększają wierność odwzorowania szczegółów oraz wydajność. Tryby antyaliasingu MSAA, FXAA i CSAA mogą być włączone z poziomu panelu sterowania NVIDIA, by zredukować pojawianie się postrzępionych krawędzi; funkcja ambient occlusion może być włączona w celu poprawy cieniowania w grze, natomiast obsługa technologii SLI może być włączona, by zmaksymalizować wydajność w przypadku systemów opartych na wielu układach GPU. Aby skorzystać z tych funkcji należy zainstalować sterownik GeForce 306.02 beta lub nowszy.

Podsumowując, gra Darksiders 2 to fantastyczna kontynuacja wysoko ocenianego oryginału. Oferując więcej treści, lokacji, przedmiotów, ataków combo, broni i przeciwników, stanowi wszystko to, czego fani oryginału mogliby sobie życzyć w sequelu i jest jednocześnie równie przystępna dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą serią odkrywając wielowarstwową grę pełną zróżnicowanej rozgrywki.

Wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny Windows XP, Windows Vista SP1 lub Windows 7
Procesor Intel Core 2 Duo taktowany częstotliwością 2,0 GHz lub jego odpowiednik firmy AMD
RAM 2 GB
Dysk twardy 20 GB dostępnej przestrzeni dyskowej (10 GB dostępnej przestrzeni po instalacji)
Karta graficzna karta graficzna NVIDIA 9800 GT 512 MB lub jej odpowiednik firmy AMD
Konto w serwisie Steam

Rekomendowane parametry systemowe

System operacyjny Windows 7
Procesor dowolny czterordzeniowy procesor firmy AMD lub Intel
RAM 2 GB
Dysk twardy 20 GB dostępnej przestrzeni dyskowej (10 GB dostępnej przestrzeni po instalacji)
Karta graficzna karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 260 512MB lub jej odpowiednik firmy AMD
Konto w serwisie Steam

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Borderlands 2
AION
Batman: Arkham City
Alice: Madness Returns