Moduł DASP
(Dynamic Adaptive Speculative Preprocessor)

 
 
Najnowsza, potokowa, superskalarna architektura procesora głównego przenosi częstotliwość taktowania CPU [MHz] na zupełnie nowy poziom. Niestety, takie zwiększenie szybkości wiąże się zawsze z pewnymi problemami, między innymi z obciążaniem i zapychaniem potoku, czego efektem jest dotkliwe obniżenie całkowitej wydajności systemu.

Stosując techniki radykalnej redukcji opóźnień, NVIDIA wzbogaciła architekturę zintegrowanego procesora graficznego IGP platform nForce™ o technologię rozszerzającą możliwości procesora, nazwaną DASP, która dostarcza CPU wydajność większą, niż deklarowana przez producenta.

Stworzona przez firmę NVIDIA technologia DASP w znacznym stopniu zwiększa wydajność głównego procesora w porównaniu do innych architektur X86, nawet tych ze znacznie wyższą deklarowaną częstotliwością taktowania. DASP wykorzystuje opatentowaną, inteligentną, technologię preprocesingu, która przechowuje instrukcje i dane aplikacji zanim będą potrzebne. W ten sposób DASP redukuje wąskie gardła obniżające wydajność systemu, które występują między pamięcią i głównym procesorem, a także między podsystemem graficznym i dźwiękowym. Ostatecznym efektem, zauważalnym przez użytkownika, jest zdecydowana poprawa wydajności praktycznie wszystkich typowych aplikacjach biznesowych i naukowych, a także wzrost całkowitej wydajności grafiki i systemu. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn