Tesla

Akcelerowane obliczenia
Rozwiązując najważniejsze wyzwania stojące przed światem
Akcelerowane obliczenia - Rozwiązując najważniejsze wyzwania stojące przed światem

AKCELEROWANIE ZADAŃ OBLICZENIOWYCH CENTRUM DANYCH JEDNOSTKAMI GPU

 

Od odkryć naukowych po sztuczną inteligencję, centra danych są ważnym elementem napędzającym rozwój ludzkości. Nowoczesne centra danych z dziedziny obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) rozwiązują niektóre z najważniejszych wyzwań stojących przed światem. Jednostki GPU NVIDIA Pascal to silnik obliczeniowy dla nowoczesnego centrum danych HPC. Napędzana architekturą Pascal platforma akcelerowanych obliczeń NVIDIA Tesla została zaprojektowana pod kątem akceleracji centrów danych, od hiperskalowych, przez te o zróżnicowanym obciążeniu, po centra danych obliczeń HPC o silnej skalowalności.

HIPERSKALA W DZIEDZINIE HPC

W nowej erze sztucznej inteligencji (SI) głębokie uczenie kształtuje nasz świat jak żaden wcześniejszy model obliczeniowy. Silniki wyszukiwarek, interaktywna mowa i rekomendacje wideo to tylko kilka z wielu opartych na SI usług, z jakich codziennie korzystamy. Od pojazdów samojezdnych po dokładniejsze diagnozy medyczne – potencjał inteligentnych maszyn jest nieskończony.

Jednostki GPU oparte na architekturze NVIDIA Pascal zapewniają silnik obliczeniowy dla nowej ery SI, napędzając niezwykłe środowisko użytkownika dzięki akceleracji zarówno procesu uczenia jak i wdrożenia w aplikacjach z dziedziny głębokiego uczenia.

 

PROCES UCZENIA W GŁĘBOKIM UCZENIU Z ROZWIĄZANIAMI NVIDIA TESLA® P100

Szybszy proces uczenia coraz bardziej złożonych modeli to klucz do zwiększenia produktywności analityków danych i szybszego zapewniania usług opartych na SI. Serwery napędzane rozwiązaniami Tesla P100 wykorzystują wydajność architektury Pascal, aby skrócić czas procesu uczenia w głębokim uczeniu z miesięcy do godzin.


WNIOSKOWANIE W GŁĘBOKIM UCZENIU Z ROZWIĄZANIAMI TESLA P40 I P4

Responsywność to kluczowy element akceptacji przez użytkownika usług, takich jak interaktywna mowa, wyszukiwanie wizualne i rekomendacje wideo. Ze względu na ciągłe zwiększanie dokładności i złożoności modeli głębokiego uczenia jednostki CPU nie są już w stanie zapewnić interaktywnego środowiska użytkownika. Rozwiązania Tesla P40 i P4 oferują ponad 40 razy wydajniejsze wnioskowanie w porównaniu do jednostek CPU, aby zapewnić responsywność w czasie rzeczywistym.

 
 
 

OBLICZENIA HPC O ZRÓŻNICOWANYM OBCIĄŻENIU

 

NVIDIA TESLA P100 dla PCIe

Centra danych z dziedziny HPC muszą spełniać ciągle rosnące wymagania obliczeniowe ze strony badaczy i naukowców, mieszcząc się jednocześnie w ramach napiętego budżetu. Stare podejście polegające na uruchamianiu mnóstwa standardowych węzłów obliczeniowych wymaga poniesienia znaczących nakładów na ich wzajemne połączenie, co zwiększa koszty nie przekładając się na adekwatne zwiększenie wydajności centrum danych.

Rozwiązania Tesla P100 dla PCIe pozwalają centrom danych o zróżnicowanym obciążeniu zastąpić nawet połowę standardowych węzłów CPU typu rack pojedynczym akcelerowanym węzłem, który zapewni identyczną wydajność w szerokim zakresie aplikacji z dziedziny HPC. Dzięki temu, że akcelerowanych jest ponad 400 aplikacji HPC, włącznie z dziewięcioma z pierwszej dziesiątki, wszyscy klienci korzystający z rozwiązań HPC mogą doświadczyć znaczącego wzrostu wydajności w swych zadaniach przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy.

 
 

Obliczenia HPC o silnej skalowalności

 

NVIDIA Tesla P100 z technologią NVLink

Istnieje coraz bardziej rosnąca grupa wyzwań stojących przed obliczeniami z dziedziny HPC, która wymaga wykonywania niezwykle trudnych obliczeniowo zadań, jak modelowanie i przewidywanie przyszłości naszego klimatu, poznawanie budowy wirusów, jak HIV czy odkrywanie nowych leków na raka.

Rozwiązania NVIDIA Tesla P100 można połączyć z wykorzystaniem technologii NVIDIA NVLink™, aby stworzyć superszybkie węzły zapewniające absolutnie najwyższą wydajność w dziedzinie HPC. Łącze NVLink to pierwsze na świecie łącze o wysokiej przepustowości stworzone pod kątem skalowania wielu układów GPU, które pięciokrotnie zwiększa przepustowość systemu, przyspieszając proces rozwiązywania zagadnień w nawet najbardziej wymagających obliczeniowo wyzwaniach.

 
 
NVIDIA DGX-1 Deep Learning Supercomputer
 
 
CUDA i obliczenia na GPU

Czym są obliczenia na GPU?
Fakty związane z obliczeniami
na układach GPU

Programowanie układów GPU
Architektura GPU Kepler
Obliczenia w chmurze
z użyciem GPU

Skontaktuj się z name

Czym jest CUDA?
Witryna CUDA
Szkolenia CUDA
Szkolenia CUDA
Centra szkoleniowe CUDA

Aplikacje wykorzystujące GPU

Aplikacje wykorzystujące GPU Tesla
Dyrektywy GPU OpenACC
Studia przypadku dotyczące
rozwiązań Tesla

Jednostki GPU Tesla dla
serwerów i stacji roboczych

Dlaczego warto wybrać
rozwiązania Tesla

Rozwiązania serwerowe Tesla
Rozwiązania Tesla dla
stacji roboczych

Kup jednostki GPU Tesla

Wiadomości i informacje
dotyczące jednostek Tesla

Materiały informacyjne o
produktach Tesla

Cechy oprogramowania Tesla
Narzędzia programistyczne Tesla
Badania NVIDIA
Powiadomienia Tesla

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube