Nowości

„Improwizujcie. Dostosowujcie się. Zwyciężajcie.” Delta Tracing odradza się dzięki NVIDIA iray i procesorom graficznym

 
 

Globalny kryzys ekonomiczny z roku 2009 zmusił praktycznie wszystkie firmy do ponownej oceny ich działalności. Budżety na wiele produktów i usług znacząco się zmniejszyły lub też całkowicie zniknęły. Klienci zmienili swoje upodobania i preferencje w zakresie zakupu. To, co kiedyś było sprawdzoną strategią biznesową, wymagało ponownej oceny.

Firmy nie będące w stanie dostosować się do nowej sytuacji ekonomicznej notowały straty, podczas gdy niektórym przedsiębiorstwom udało się rozwijać - w wielu przypadkach dzięki przełomowi w technologii procesorów graficznych. Zwłaszcza zaawansowane technologie fotorealistycznego renderingu - znacząco obniżające czas renderowania, przy jednoczesnym zwiększeniu jego realizmu i łatwości użycia - umożliwiają firmom z różnych branż zwiększenie wydajności, przyspieszenie procesów oraz poprawę jakości oferty, dając im przewagę nad konkurencją.

Sierżant artylerii Thomas Highway, w którego w filmie „Wzgórze Rozdartych Serc” z 1986 roku wcielił się Clint Eastwood, zażartował: "Improwizujcie. Dostosowujcie się. Zwyciężajcie.”

Dokładnie to uczyniła Delta Tracing – firma, która nie tylko przetrwała recesję, ale od tego czasu zaczęła się rozwijać. To utworzone w 1999 roku, włoskie studio projektowe z Wenecji wyrobiło sobie markę produkując wysokiej jakości wizualizacje 3D dla architektów. Gdy w 2009 roku rozwój przemysłu budowlanego został zahamowany, spadło również zapotrzebowanie na usługi w dziedzinie zaawansowanych animacji architektonicznych i renderingu. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu w zakresie wizualizacji i renderingu, firma Delta Tracing wykorzystała oparte na technologii NVIDIA® CUDA™-narzędzia takie jak oprogramowanie renderujące NVIDIA iray® w połączeniu z pakietem Autodesk 3ds Max, by na nowo ukierunkować swoją działalność i błyskawicznie tworzyć fotorealistyczne obrazy dla przemysłu meblarskiego oraz projektantów wnętrz.

„Gdy cięcia w przemyśle budowniczym sprawiły, że naszych ówczesnych klientów nie było już stać na korzystanie z naszych usług, musieliśmy znaleźć inny rynek pracujący na tym samym poziomie lub nawet wyższym – zacząłem postrzegać przemysł meblarski jako kolejny krok dla nas," powiedział Dionissios Tsangaropoulos, założyciel i dyrektor generalny Delta Tracing. „Technologie opracowane przez firmę NVIDIA, w szczególności technologia renderingu iray, pozwoliły nam przenieść nasze umiejętności na silny rynek, na który nasze kompetencje mogły wywrzeć rzeczywisty wpływ."

Technologia NVIDIA, aby zrobić więcej w krótszym czasie
Firma Delta Tracing wykorzystała zbieżność z postępem technologicznym, by przystosować się i przezwyciężyć nową sytuację ekonomiczną, improwizować i przekształcić swoją firmę, poczynając od wprowadzenia oprogramowania NVIDIA iray w Autodesk 3ds Max.

„W przeszłości, wyrenderowanie każdego fotorealistycznego obrazu testowego zajmowało ponad 40 minut. Zatem aby wyprodukować coś, co można pokazać klientowi trzeba było poświęcić niekiedy cały dzień na tworzenie obrazów testowych," mówi Tsangaropoulos. „Użycie oprogramowania iray było rewolucją dla naszej firmy. Obecnie, stworzenie tego samego projektu zajmuje tylko 15 minut. Ponadto ma on wyższą jakość i co ważniejsze, można uzyskać dobry podgląd obrazu w około 20 sekund. Obecnie jesteśmy więc w stanie wykonać wielokrotne testy, stworzyć w pełni wyrenderowany obraz i uzyskać aprobatę klienta w mniej więcej połowę czasu jaki kiedyś był potrzebny na wykonanie pojedynczego obrazu testowego."”

Oprócz zastosowania bardzo zaawansowanych, fizycznie poprawnych algorytmów symulacji oświetlenia, iray został również znacząco przyspieszony przez architekturę NVIDIA CUDA. Firma Delta Tracing razem z oprogramowaniem iray używa profesjonalnych, opartych o architekturę CUDA procesorów graficznych z rodziny NVIDIA Quadro® oraz Tesla™ które niesamowicie przyspieszają proces twórczy studia. Podczas gdy ich kreacje 3ds Max używają kombinacji jednostek Quadro i Tesla, dedykowany system renderujący firmy wykorzystuje osiem układów Tesla C2050 do wyrenderowania przy pomocy iray materiału 3ds Max, z maksymalną prędkością.

Oprogramowanie iray i system procesorów graficznych NVIDIA pozwalają również znacznie szybciej wytworzyć finalne wersje oszałamiająco realistycznych obrazów w wysokiej rozdzielczości. Wykonanie czterdziestu obrazów w wysokiej rozdzielczości do katalogu mebli wymagało kiedyś blisko dziesięciu dni. Obecnie, firma Delta Tracing może dostarczyć te same czterdzieści obrazów w dwa i pół dnia.

Mare

„Dzięki iray oraz procesorom graficznym NVIDIA, nasza firma prosperuje,” mówi Tsangaropoulos.
„Ta akcelerowana technologia otworzyła nowe możliwości, pozwalając nam zgłębić więcej kreatywnych pomysłów w krótszym czasie oraz znacznie szybciej tworzyć obrazy w wysokiej rozdzielczości.
W pierwszym miesiącu 2011 roku, udało nam się już wykonać tyle samo pracy, co przez cały 2010 rok. W rezultacie, możemy teraz wykonywać dużo więcej zleceń. Szacuję, że w przypadku firmy takiej jak nasza, całkowity zwrot inwestycji w systemy NVIDIA, nastąpiłby co najwyżej po miesiącu lub dwóch."

Usprawnienie procesu projektowania mebli
Klienci Delta Tracing zajmujący się projektowaniem mebli, również korzystają na poprawie prędkości i jakości procesu renderowania. Producenci mebli dokonują przedsprzedaży większości swojego inwentarza w oparciu o wysokiej jakości prospekty. Użycie wyrenderowanych obrazów zwykle kosztuje mniej niż zrobienie zdjęć, w przypadku których konieczne jest wybudowanie pomieszczenia, wypełnienie go przy użyciu materiałów takich jak marmurowe podłogi i drewniane wykończenia na ścianach, a także ciągłe zmiany ustawienia mebli i sprzętu.

Set Cucina

„Dzięki oprogramowaniu renderującemu iray, projektanci mebli mogą tworzyć rzeczy, które byłyby niemożliwe lub zbyt kosztowne do wykonania w prawdziwym świecie," mówi Tsangaropoulos. „Mogą oni ponownie wykorzystać to samo tło z innymi meblami, zmienić materiały z których wykonane jest tło oraz sprzedać meble zanim nawet powstanie ich prototyp, co zwiększa opłacalność produkcji. Wszystko jest możliwe, mniejszym kosztem, z fotorealistycznymi rezultatami."

Producenci mebli dostarczają firmie Delta Tracing specyfikacje techniczne nowych linii mebli wraz z rysunkami 2D. Na podstawie tych informacji, Delta Tracing tworzy dokładne modele mebli i całych pomieszczeń, w których meble te się znajdują. Następnie projekty są renderowane z wykorzystaniem iray - wszystko to w oprogramowaniu Autodesk 3ds Max.

“Budujemy doskonałe modele 3D i oferujemy naszą wiedzę, by pomóc w doborze najlepszego oświetlenia, koloru, materiałów oraz innych artystycznych kwestii,” mówi Tsangaropoulos. „Decydujemy na przykład czy pokój, w którym prezentowane są meble powinien być wypełniony światłem dziennym, wpadającym przez okno, czy też światłem świec lub światłem żarowym. Oceniamy jak współgra to z różnymi materiałami z których wykonane są meble, takimi jak lśniąca, laminowana zingana, metaliczne akcenty, czy matowe wykończenia."

Set Cucina

W czasie swojej ponad dwunastoletniej działalności, firma Delta Tracing zasłynęła wysoką jakością renderingu i biegłością artystyczną. Jej zdolność do zmiany taktyki i odnoszenia sukcesu w odpowiedzi na trudne warunki rynkowe, jest świadectwem zarówno kreatywności założyciela tej firmy, jak i efektywnego wykorzystania technologicznych rozwiązań.

”Dzięki naszym obrazom o wysokiej jakości i naszej wrażliwości artystycznej, Delta Tracing jest zajmującą się renderingiem marką sławną w Europie - zwłaszcza we Włoszech, związanych z architekturą,” mówi Tsagaropoulos. „Teraz, kiedy możemy tworzyć obrazy o lepszej jakości dużo szybciej, osiągamy nowy poziom sukcesu. A jest to dopiero początek możliwości, jakich dostarcza ta wciąż jeszcze młoda technologia. Biorąc pod uwagę, że zarówno nasza jak i inne firmy z branży renderingu rozumieją lepiej jak wykorzystać oprogramowanie iray i moc obliczeniową procesorów graficznych, nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić, co wydarzy się w ciągu następnych kilku lat."

„Improwizujcie. Dostosowujcie się. Zwyciężajcie.” Tak uczyniła firma Delta Tracing. Gunny Highway byłby piekielnie dumny.

Obraz stworzony przy pomocy NVIDIA iray, dzięki uprzejmości Delta Tracing 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn