Gry PC

 
 

 
Diablo III

Wydawca

Blizzard Entertainment

Strona internetowa gry

Diablo III

Gatunek

Akcja
RPG

Data wydania

15-05-2012

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 16

Opis

Większa i lepsza niż kiedykolwiek – najpopularniejsza na świecie fabularna gra akcji powraca wreszcie na nasze ekrany. Korzystająca z nowego silnika 3D oraz opracowywanych przez dekadę usprawnień, gra Diablo III jest gotowa, by stać się jedną z najpopularniejszych gier roku.

Wydana w sylwestra 1996 roku gra Diablo spopularyzowała gatunek fabularnych gier akcji opierających się na zdobywaniu łupów i pomogła firmie Blizzard Entertainment w przyszłym utrzymaniu pozycji jednego z najlepszych na świecie twórców gier PC. Gry Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction udoskonaliły często kopiowany wzór w odpowiednio 2000 i 2001 roku i sprzedały się w ponad 18 milionowym nakładzie. Jedenaście lat później, gra Diablo III jest bliska swojej premiery po długim programie beta.

Szybkie klikanie jest na porządku dziennym, a umiejętność wykorzystania swoich umiejętności w odpowiednim czasie i miejscu jest kluczowa podczas gry w supertrudnym trybie perma-death. W porównaniu do poprzednich wersji, główne zmiany obejmują znaczne zwiększenie poziomu randomizacji generowanych podziemi, przypadkowe konfrontacje z przeciwnikami, kooperacyjny tryb sieciowy, do którego możemy „wpadać” i „wypadać”, dom aukcyjny, w którym można sprzedawać przedmioty oraz wykorzystanie silnika 3D pozwalającego graczom i przeciwnikom na interakcję ze światem, niszczenie otoczenia oraz wywieranie wpływu na wynik bitew.

Diablo I oraz Diablo II, ze szczególnie popularnym trybem online, są grywane po dziś dzień, zatem nie wątpimy, że Diablo III stanie się sposobem na życie dla wielu, osiągając taką grywalność, jak podbijająca świat produkcja MMO firmy Blizzard - World of Warcraft. Podobnie jak miało to miejsce w latach dziewięćdziesiątych i na początku XXI wieku, jesteśmy pewni, że gra Diablo III ponownie stanie się odpowiedzialna za opóźnienia w pracach domowych, pogorszenie ocen w szkołach i zaczerwienione oczy.

Jeśli lubisz fabularne gry akcji, pokochasz Diablo III.

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

  PC Mac
System operacyjny Windows XP/Windows Vista/Windows 7 (z najnowszymi uaktualnieniami Service Pack) z DirectX 9.0c Mac OS X 10.6.8, 10.7.X (najnowsza wersja)
Procesor Intel Pentium D 2.8 ГГц или AMD AthlonTM 64 X2 4400+ Intel Core 2 Duo
Видеокарта NVIDIA GeForce 7800 GT lub lepsza NVIDIA GeForce 8600M GT lub lepsza
Przestrzeń na dysku twardym 12 GB dostępnej przestrzeni dyskowej
Pamięć 1 GB RAM (Dla użytkowników systemu Windows Vista i Windows 7 wymagane 1,5 GB, dla użytkowników komputerów Mac wymagane 2 GB)
Napęd Napęd DVD-ROM
Internet Szerokopasmowe łącze internetowe
Wyświetlanie Minimalna rozdzielczość wyświetlania 1024x768

Rekomendowane parametry systemowe

  PC Mac
System operacyjny Windows Vista lub Windows 7 (z najnowszymi uaktualnieniami Service Pack) Mac OS X 10.7.X (najnowsza wersja)
Procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz Intel Core 2 Duo
Karta graficzna NVIDIA GeForce 260 lub lepsza NVIDIA GeForce GT 330M lub lepsza
Pamięć 2 GB RAM

Zrzuty ekranowe

 

Recenzje


"Pomiary wykonywane były w lokacji „Droga do Alkarnus”, znajdującej się w II akcie gry. Pomiar polegał na przebiegnięciu lokacji dookoła i wybiciu w pień wszystkich niemilców. Konkurentów na głowę bije nowa karta w mojej testowej kolekcji - GTX 680."
— Benchmark.pl, 11.06.2012
 
 

Inne popularne gry PC

Mass Effect 3
The Witcher 2: Assassins of Kings
Dungeon Siege III