Gry PC

 
 

 
Elite Dangerous

Wydawca

Frontier

Strona internetowa gry

Elite Dangerous

Gatunek

Akcja
Przygodowe
MMO
Online Multiplayer
Symulacyjne

Data wydania

16-12-2014

PEGI 12

Obsługiwane technologie

Opis

Przejmij kontrolę nad swoim własnym statkiem kosmicznym w niebezpiecznej galaktyce. Jest rok 3300. W rozległej, odtworzonej z rozmachem Drodze Mlecznej trwa międzygwiezdna rywalizacja, w której galaktyczne supermocarstwa toczą ze sobą wojny zastępcze. Dla niektórych będziesz sojusznikiem; inni nazwą Cię piratem, łowcą głów, przemytnikiem, odkrywcą, zabójcą, bohaterem...lataj samotnie lub z przyjaciółmi, walcz o zasady lub wyrusz na samotną misję; podejmowane przez Ciebie działania będą zmieniać Twoje otoczenie w stale rozwijającej się historii.


400 miliardów systemów gwiezdnych

Akcja gry Elite: Dangerous osadzona jest w niesamowitej, odtworzonej z rozmachem galaktyce Drogi Mlecznej, na którą składa się 400 miliardów systemów gwiezdnych. Każdy z nich posiada wiele różnych planet, księżyców oraz niezliczone ilości asteroid latających w pobliżu planet.

Jest to najbardziej zaawansowana wirtualizacja naszej galaktyki, jaka kiedykolwiek powstała. Drogę mleczną odtworzono z bezprecedensową szczegółowością przy użyciu zaawansowanych algorytmów symulacji.

Każda gwiazda, planeta i księżyc w grze Elite: Dangerous charakteryzuje się prawdziwym składem chemicznym oraz ruchami; wirując i orbitując wokół siebie w astronomicznym balecie. Każdą gwiazdę i egzoplanetę, które znasz z nocnego nieba, odwzorowano z naukową dokładnością i możesz je odwiedzać w grze Elite: Dangerous.

To astronomiczne wydarzenia, które stale mają miejsce w całej galaktyce, od rozbłysków słonecznych po czarne dziury. Rzadkie zjawiska i nietypowe gwiazdy czekają na kosmicznych pilotów, którzy je odkryją i zarejestrują. Ta galaktyka należy do Ciebie.


Nieograniczona swoboda

Udaj się tam, gdzie zechcesz, bądź kimkolwiek zechcesz - piratem, łowcą nagród, handlarzem, zabójcą lub połączeniem tych wszystkich profesji.

 • Handluj: kupuj w niskich cenach, przemierzaj niebezpieczne rejony kosmosu, unikaj lub eliminuj piratów na swojej drodze, a następnie drogo sprzedawaj, oczywiście jeśli uda Ci się przetrwać podróż!
 • Walcz: zmierz się z piratami lub stań się jednym z nich.
 • Rozwijaj się: zdobywaj coraz wyższe klasy pilota, zaczynając od "nieszkodliwego", a kończąc na "elitarnym".
 • Odkrywaj: odwiedź najdalsze zakątki kosmosu i odkrywaj niesamowite miejsca.
 • Tryb wieloosobowy: teraz najlepsza część - wszystko to możesz robić w Sieci ze swoimi znajomymi, z innymi pilotami klasy "Elitarnej" lub nawet w pojedynkę. Wybór należy do Ciebie...

Wytyczaj własne szlaki

Ty decydujesz. Możesz handlować między systemami, brać udział w wieloosobowych, kooperacyjnych misjach sojuszniczych, otwartych dla wszystkich bitwach grupowych oraz nalotach zespołowych, mających na celu zachwianie galaktyczną równowagą gospodarek planetarnych (oczywiście z korzyścią dla Ciebie) lub po prostu odkrywać cudowne rejony galaktyki (kto wie, co się tam kryje...).

Możesz wcielić się w rolę handlarza, pirata, łowcy głów, przywódcy, gracza zespołowego, oportunistycznego zabójcy, wielkiego intryganta i innych. Niezależnie od miejsca, czasu i drogi, jaką obierzesz, zawsze jesteś w centrum akcji - każde podejmowane przez Ciebie działanie ma wpływ na otaczający Cię świat.

Zaczynając z podstawowym statkiem kosmicznym i niewielką ilością środków płatniczych, wyznaczasz swoją własną drogę przez największy, najbardziej złożony otwarty świat gry, stając naprzeciw anarchii, galaktycznym potęgom oraz intrygom. Zrób wszystko, by ulepszać kadłub swojego statku, silniki, uzbrojenie, defensywę, ładownię; nawet sam statek poszerza Twoje możliwości i wpływa na przebieg Twojej walki o najbardziej pożądaną rangę w historii gamingu - "Elita".

Zaczynając z podstawowym statkiem kosmicznym i niewielką ilością środków płatniczych, będziesz walczył, handlował i polował podczas swojej podróży przez olbrzymią galaktykę, składającą się ze 100 miliardów systemów gwiezdnych. Możesz zarabiać pieniądze handlując między wieloma systemami gwiezdnymi, niszcząc pirackie statki (i zbierając łupy) lub nawet atakując handlarzy i zabierając ich ładunki (co z kolei sprawi, że nagroda zostanie wyznaczona za Twoją głowę!). Możesz również wypełniać misje oraz odkrywać galaktykę. Większość graczy będzie robić wszystkie te rzeczy. Ulepsz swój statek i wyspecjalizuj go w jednym celu- zostań handlarzem z wielką ładownią lub udoskonalaj uzbrojenie i poprawiaj zwrotność.

Wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe

 • Direct X 11
 • Czterordzeniowy układ CPU (4 x 2 GHz to rozsądne minimum)
 • 4 GB pamięci systemowej RAM (więcej zawsze znaczy lepiej)
 • Układ GPU klasy DX 10 wyposażony w 1 GB pamięci graficznej RAM
      NVIDIA GeForce GTX 260
      ATI 4870HD
 • Klient gry działa w połączeniu z serwerem, by zapewnić funkcjonalność gry. Z tego powodu niezbędne jest stałe połączenie z Internetem.

Obsługiwane systemy operacyjne

 • Windows 7.x
 • Windows 8.x

Nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych, choć gra może nie być dostępna w Twojej wersji językowej.

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Aliens: Colonial Marines
Blacklight: Retribution
Battlefield 3
Bulletstorm