Gry PC

 
 

 

Strona internetowa gry

Fantastic Contraption

Gatunek

Symulacyjne

Data wydania

05-04-2016

Tryb jednoosobowy

Tak

Opis

Tytuł Fantastic Contraption to surrealistyczna gra stworzona z myślą o urządzeniu Vive VR. Buduj możliwie najwyższe maszyny, a następnie rozwiązuj łamigłówki na drugiej stronie latającej wyspy. Twoje zadanie jest proste: przemieść fioletową piłkę do oddalonego celu przed Tobą, nad Tobą lub po drugiej stronie szczeliny. Twoje narzędzia są dosyć minimalistyczne: kołowrotki i elastyczne pręty. Liczba możliwych rozwiązań jest jednak nieskończona. Nie ma też dobrych, ani złych pomysłów.

Zaprojektowaliśmy tę grę od podstaw pod kątem rzeczywistości wirtualnej typu room-scale. Zanurz się w dziwnym świecie podniebnego archipelagu i zaprzyjaźnij się z fotosyntetyzującym kotem Neko. Buduj własnoręcznie olbrzymie przyrządy na własnych oczach. Baw się fizyką, żongluj różnymi elementami, rzucaj lotkami i poczuj inny świat wokół Ciebie.

Cechy:
Wymagające łamigłówki: 50 oficjalnych poziomów, które zdają się być niemożliwe. Zapewniam jednak, że SĄ możliwe. Tak sądzę.

Nieskończona liczba rozwiązań. Samochody robocze, czołgi, katapulty, przenośniki taśmowe, istoty kroczące lub minimalistyczne konstrukcje, które wykorzystują wyłącznie siłę grawitacji. Wykaż się eleganckim minimalizmem lub zbuduj grzechoczący stos śmieci, który ledwo dotrze do celu. Nieważne.

Buduj własnymi rękoma. Ruchy będą tak proste i naturalne, że zapomnisz o trzymanych w dłoniach kontrolerach. Potrzebujesz koła? Wystarczy je podnieść. Chcesz dłuższego pręta? Zwyczajnie chwyć go za koniec i rozciągnij. To tak, jakbyś bawił się klockami dla dzieci, z tą różnicą, że te są większe od Ciebie.

Wybitni poprzednicy. Tytuł Fantastic Contraption to wersja VR drugiej przeglądarkowej gry z 2008 roku od Colina Northwaya, w którą grały miliony użytkowników i wciąż można się nią cieszyć za darmo. Nie dajcie się jednak zwieść, ten nowy tytuł ZNACZNIE się różni.

Pełna oprawa dźwiękowa i muzyczna 3D. W zasadzie w tej grze nie ma muzyki. Oferuje za to instrumenty muzyczne. Musisz je tylko zbudować. Cóż...coś wymyślisz.

Surrealistyczne i przepiękne otoczenie. Zrelaksujcie się tu chwilę. Może położycie się na trawie i posłuchacie śpiewu podniebnych wielorybów? Całkowicie zapomnicie o otaczającym Was świecie. Kto potrzebuje światła słonecznego? Rzeczywistość wirtualna.

Przybornik Neko. Tak, Twój przybornik z narzędziami jest żywy i ma postać czegoś, co przypomina połączenie zielonego kota i balona. Zdaje się również nie mieć nic przeciwko, gdy wyrywasz mu jeden z ogonów. Odrastają dosyć szybko więc chyba nie ma problemu...

Opcje internetowe. Wkrocz dzielnie do tego świata, by wykorzystywać konstrukcje stworzone przez Twoich znajomych i nie tylko. Podziwiaj te szalone bzdury, które wymyślili. Następnie zrób groźną minę i powiedz: Mogę Was pokonać. Stać mnie na więcej.

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

System operacyjny Windows 7+
Procesor Intel Core i5- 4590 albo równoważny lub wyższy model
Pamięć 8 GB pamięci RAM
Karta graficzna GeForce GeForce GTX 970
Pamięć 500 MB dostępnej przestrzeni dyskowej

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Aliens: Colonial Marines
Blacklight: Retribution
Battlefield 3
Bulletstorm