Back
INFORMACJE DODATKOWE

Architektura 64-bitowa

 
 

Współczesne komputery PC podejmują każdego dnia nowe wyzwania: większe systemy plików, bardziej rozbudowane modele, bardziej złożone sceny 3D... Zaprojektowanie architektury systemu tak, by sprostała wzrastającym potrzebom, wymaga gruntownych zmian. Świat systemów UNIX®-RISC uczynił już właściwy krok naprzód, budując systemy oparte na architekturze 64-bitowej adresacji pamięci. Teraz nadszedł czas na zastosowanie tego potężnego paradygmatu obliczeniowego w komputerach z procesorami x86.

Tak znaczący rozwój architektury wpłynie na każdy komponent platform systemowych, włączając w to systemy operacyjne i aplikacje. Procesory obsługi mediów i komunikacji (MCP) NVIDIA nForce™4 i NVIDIA nForce3 oferują już pełną kompatybilność z najnowszymi 64-bitowymi procesorami AMD, zapewniając jednocześnie obsługę istniejących 32-bitowych aplikacji. Niezależnie, czy użytkownicy zdecydują się na wykorzystywanie dotychczasowych środowisk 32-bitowych, czy też wykonają krok w kierunku zmiany systemu na wersję 64-bitową, układy NVIDIA nForce4 i NVIDIA nForce3 MCP zadbają o osiągnięcie maksymalnej wydaności już od pierwszych chwil uruchamiania ulubionych aplikacji.

Strategia AMD
64-bitowe procesory AMD, dzięki innowacyjnej obsłudze zarówno 32-bitowego, jak i 64-bitowego oprogramowania, ułatwiają przejście na 64-bitowe aplikacje przyszłości, chroniąc jednocześnie inwestycje w dotychczasowe rozwiązania 32-bitowe. Zadanie to jest realizowane dzięki przystosowaniu architektury x86 do obsługi trzech trybów wykonania:

  • Tryb tradycyjny: 32-bitowy system operacyjny z 16-bitowymi i 32-bitowymi aplikacjami
  • 32-bitowy tryb zgodności: 64-bitowy system operacyjny z dotychczasowymi aplikacjami 16- i 32-bitowymi
  • Tryb 64-bitowy: 64-bitowy system operacyjny kompatybilny z 64-bitowymi aplikacjami

Procesory obsługi mediów i komunikacji NVIDIA nForce4 i NVIDIA nForce3 zapewniają zoptymalizowaną pracę we wszystkich trzech wymienionych trybach. Projektanci systemów mogą wykorzystywać już dziś kombinację AMD-NVIDIA do budowy zoptymalizowanych systemów, kompatybilnych z trybem 32-bitowym, które będą obsługiwać również 64-bitowe systemy operacyjne i aplikacje.

Technologie nForce4 i nForce3 firmy NVIDIA
64-bitowa architektura oznacza znaczący postęp dla aplikacji obsługujących duże i złożone zbiory danych. Efektywny transport danych poprzez rdzeń systemu staje się w systemach 64-bitowych czynnikiem o jeszcze większym znaczeniu. Procesory obsługi mediów i komunikacji NVIDIA nForce4 i nForce3 oferują wiele innowacji dla potrzeb 64-bitowego świata:

  • Pierwsze rozwiązania single-chip dla 64-bitowych platform obliczeniowych: Redukcja połączenia chip-to-chip powoduje zmniejszenie całkowitych opóźnień komunikacji wewnątrzsystemowej.
  • Stabilność dla profesjonalnych środowisk obliczeniowych: Stabilność rozwiązań NVIDIA nForce, połączona z ujednoliconą architekturą sterowników (UDA) zapewnia projektantom i użytkownikom systemów bezpieczeństwo ich inwestycji.
  • Zaawansowane rozwiązania technologiczne: Zawiera wbudowane funkcje obsługujące najnowocześniejsze technologie dostępu do sieci, obsługi napędów dyskowych NVIDIA RAID oraz zaawansowane możliwości I/O.
  • Niezrównana wydajność: Zaawansowane rozwiązania technologiczne w połączeniu z technologią HyperTransport zapewniają niezrównaną szybkość przesyłania danych z i do procesora głównego.
  • 64-bitowe oprogramowanie: Wiodące w branży sterowniki urządzeń i technologie oprogramowania na poziomie systemu odróżniają rozwiązania firmy NVIDIA od produktów konkurencji.

Dzięki połączeniu z 64-bitową strategią AMD, układy NVIDIA nForce4 i nForce3 wytyczają najlepszą możliwą drogę do 64-bitowego świata. Każda z innowacji firmy NVIDIA przyczynia się do osiągnięcia wyższej wydajności i lepszej funkcjonalności dzisiejszego oprogramowania, stanowiąc fundament dla powstających 64-bitowych systemów operacyjnych i nowych aplikacji. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn