Back
INFORMACJE DODATKOWE

Jednostka Bezpieczeństwa Sieciowego ActiveArmor

 
 

NVIDIA ActiveArmor

W każdej chwili, każdego dnia, miliony użytkowników komputerów na całym świecie łączą się z internetem lub innymi publicznymi i prywatnymi sieciami komputerowymi – uzyskując dostęp do niezliczonych zasobów serwerów i innych komputerów w globalnej pajęczynie. Niestety, daje to również szerokie pole do popisu dla wszelkiego rodzaju programów szpiegujących typu spyware oraz hakerów, bezwzględnie inwigilujących każdy jeden podłączony do sieci komputer. Wszystko to sprawia, że kwestie bezpieczeństwa sieciowego stają się jednym z kluczowych problemów zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla profesjonalistów branży IT.

NVIDIA rozumie, jak bardzo wyrafinowane stają się sztuczki internetowych włamywaczy i jak niezwykle istotnym problemem jest zapewnienie bezpieczeństwa komputerowi podłączonemu do sieci. Integralną częścią architektury układów NVIDIA nForce™ Professional i NVIDIA nForce4™ MCP (procesor mediów i komunikacji – MCP) jest innowacyjna, dedykowana jednostka obsługi bezpieczeństwa sieciowego o nazwie NVIDIA ActiveArmor™, chroniąca komputer przed niebezpiecznymi atakami z zewnątrz, zapewniając jednocześnie możliwość korzystania z pełni przepustowości interfejsu Gigabit Ethernet.

ActiveArmor™ Firewall
Procesory obsługi mediów i komunikacji (MCP) rodziny NVIDIA nForce wyposażone są w odpowiednio zabezpieczony interfejs Gigabit Ethernet, który posiada mechanizm ActiveArmor Firewall - dedykowane, natywne, optymalizowane sprzętowo rozwiązanie wbudowane bezpośrednio w układ logiczny kontrolera sieciowego. ActiveArmor Firewall chroni Twój komputer przed atakami hakerów i oprogramowaniem typu spyware, oferując jednocześnie szereg zaawansowanych rozwiązań anty-hakerskich, dla zapewnienia maksymalnej ochrony systemu. 

ActiveArmor Firewall jest łatwy w użyciu. Wystarczy, że włączysz wtyczkę kabla sieciowego do gniazdka, a Twoje połączenie z internetem będzie automatycznie chronione. Jeśli oprogramowanie typu spyware będzie próbowało nawiązać połączenie zewnętrzne bez Twojej wiedzy, ActiveArmor Firewall wyświetli stosowne ostrzeżenie. Dla zaawansowanych użytkowników dostępny jest także prosty w użyciu interfejs konfiguracyjny.

ActiveArmor Firewall obsługuje inspekcję pakietów w trybach stateless i stateful, dostępne poprzez przeglądarkę internetową narzędzia zarządzania, predefiniowane profile bezpieczeństwa, mechanizm blokowania portów, możliwość zdalnej administracji oraz zawiera proste narzędzie kreatora, umożliwiające łatwe uruchomienie i konfigurację. Dodatkowo, ActiveArmor Firewall posiada zaawansowane mechanizmy ochrony, takie jak anti-IP-spoofing, anti-sniffing, anti-ARP-cache-poisoning, oraz anti-DHCP server, szczególnie istotne w środowiskach korporacyjnych. Właśnie w zastosowaniach biurowych odpowiedni firewall z funkcjami zabezpieczającym przeciwko atakom hakerów, zainstalowany na końcówkach sieciowych, w znaczący sposób ogranicza wewnętrzne próby naruszenia bezpieczeństwa i zabezpiecza komputery pracujące w sieci przed generowaniem zbędnego, nieautoryzowanego ruchu. W rezultacie wzrasta bezpieczeństwo, ale jednocześnie maleją nakłady związane z obsługą sieci przez specjalistów IT.

Jednostka Bezpieczeństwa Sieciowego ActiveArmor™(*)
Bardziej zaawansowane wersje układów NVIDIA MCP zostały wyposażone w specjalną jednostkę bezpieczeństwa sieciowego, zaprojektowaną w celu podniesienia wydajności wbudowanej zapory ogniowej ActiveArmor Firewall, umożliwiając zmniejszenie wykorzystania głównego procesora systemowego, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej szybkości przetwarzania Gigabit Ethernet. Jednostka Bezpieczeństwa Sieciowego ActiveArmor odciąża główny procesor od wykonywania czasochłonnych operacji sprawdzania przepływających przez sieć pakietów, pozostawiając jego potencjał wolny i gotowy do wykorzystania w bardziej istotnych aplikacjach.

NVIDIA ActiveArmor chroni połączenia sieciowe Twojego komputera poprzez wyspecjalizowany moduł sprzętowy, który aktywuje się automatycznie w momencie uruchomienia komputera i analizuje wszystkie pakiety danych transmitowane przez interfejs sieciowy i umożliwiając jedynie "dobrym" pakietom przejście poprzez zaporę ogniową (firewall). ActiveArmor oferuje również moduł Inteligentnego Menedżera Aplikacji (Intelligent Application Management – IAM), wyświetlający ostrzeżenia w sytuacji, gdy nieznana aplikacja działająca na komputerze usiłuje uzyskać dostęp do internetu. Ponadto, ActiveArmor wspiera najnowszą architekturę sieciową Microsoft, zapewniając wydajne i bezpieczne działanie.


* opcja dostępna wyłącznie w modelach NVIDIA nForce4 Ultra i NVIDIA nForce4 SLI 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn