Back

Architektura pamięci NVIDIA DualDDR2

 
 

Coraz szersze wykorzystywanie cyfrowych urządzeń elektroniki użytkowej, aplikacji do obróbki cyfrowych multimediów na komputerach PC, przesyłanie coraz większych ilości danych przez coraz szybsze łącza - wszystko to powoduje, że tradycyjna architektura komputerów PC musi nieustannie ewoluować, by sprostać rosnącym oczekiwaniom użytkowników. Korzystając ze swoich maszyn pragniemy przechwytywać, edytować, publikować i współdzielić coraz bardziej różnorodne cyfrowe media. Oczekujemy lepszej wielozadaniowości i wyższej wydajności, szczególnie związanej z podsystemem graficznym - a nasze komputery mają być coraz mniejsze. Na szczęście - nie ma już systemu zagrożonego zbyt mało efektywną budową mechanizmu obsługi pamięci.

Teraz, NVIDIA umożliwia osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności systemu. Architektura pamięci DualDDR2, stosowana w układach NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition, optymalizuje wydajność poprzez zwiększenie przepustowości i zredukowanie opóźnień pamięci.

Architektura pamięci DualDDR2 oferuje:

  • Najwyższą przepustowość pamięci: DualDDR łączy moc DDR2 667 z dwoma niezależnymi kontrolerami pamięci, co owocuje zawrotną przepustowością pamięci – 10.6 GB na sekundę. Zwiększona przepustowość zapewnia lepszą wydajność grafiki i systemu, dzięki czemu zwiększa się całkowita produktywność.
  • Mniejsze opóźnienia: Oba kontrolery pamięci posiadają dedykowane magistrale adresowania i sterowania dla każdego modułu pamięci DIMM. Przeładowanie szyny adresowej jest jednym z głównych ograniczeń prędkości interfejsu pamięci. Wykorzystując niezależne szyny adresowe dla każdego z modułów DIMM (zamiast jednej wspólnej szyny, dzielonej pomiędzy modułami) NVIDIA udowadnia, że kontroler pamięci może nie tylko zapewnić znacznie wyższe transfery, ale także pracować w agresywnym trybie taktowania 1T, redukującym do minimum opóźnienia związane z dostępem do pamięci. Równie ważnym elementem optymalizacji jest zastosowanie trzeciej generacji mechanizmu DASP (dynamic adaptive speculative preprocessor). Jednostka DASP 3.0 składa się z zespołu pre-procesorów, które nieustannie analizują wątki przetwarzania i pobierają z wyprzedzeniem odpowiednie dane. W najnowszej wersji układ DASP został znacząco zmodernizowany, dla uzyskania jeszcze wyższej wydajności.
  • QuickSync: NVIDIA nForce4 SLI (Intel Edition) został zaprojektowany z myślą o tym, by umożliwić wykorzystanie najszybszych dostępnych częstotliwości taktowania FSB i pamięci, bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na wydajność systemu. Jednym z elementów nowej konstrukcji jest oczekująca na opatentowanie technologia synchronizacji QuickSync, umożliwiająca transfer żądań dostępu do pamięci i danych pomiędzy FSB i zegarem taktowania pamięci w najkrótszym możliwym czasie, by zapewnić uzyskanie maksymalnej wydajności systemu.
Architektura DualDDR2, stosowana w układach NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition, to bezkompromisowe rozwiązanie w dziedzinie obsługi pamięci, umożliwiające korzystanie z dzisiejszych najbardziej nawet zaawansowanych aplikacji i uzyskiwanie jak największej wydajności działania. Teraz możesz nie tylko uruchamiać wiele aplikacji multimedialnych jednocześnie, ale także nie musisz się już obawiać, że Twój system dostanie zadyszki. DualDDR2 zwiększa przepustowość, zapewniając 100% wzrost wydajności w porównaniu do obecnych konkurencyjnych produktów i dostarczając mocy, której komputery PC tak bardzo potrzebują, aby w pełni rozwinąć skrzydła. 


 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn