Rozwiązania produktowe
INFORMACJE DODATKOWE
  • Frame Lock

    Synchronizacja ramek to proces dostrajania procesu odświeżania pikseli na wyświetlaczu ze źródłem synchronizacji. Gdy podłączonych jest kilka systemów, sygnał synchronizacyjny nadawany jest z systemu głównego za pośrednictwem sieci i wyświetlacze synchronizują się ze sobą.

  • Genlock

    Genlock sprawia, że sygnał wyjściowy graficznej stacji roboczej jest sprężony z zewnętrznie generowanym sygnałem, co gwarantuje, że wszystkie urządzenia w studiu (kamery, magnetowidy, generatory napisów itp.) skutecznie ze sobą współpracują.

  • Literatura na temat produktów
  • Partnerzy w zakresie stacji roboczych
  • Sterowniki certyfikowane dla konkretnych aplikacji
WAŻNE LINKI

Genlock

 
 


Jako część procesu synchronizacji, genlock jest szeroko stosowany w procesie postprodukcji wideo, montażu nieliniowym i w studiach telewizyjnych. Jego użycie sprawia, że sygnał wyjściowy graficznej stacji roboczej jest sprężony (LOCK) z zewnętrznie generowanym (GEN) sygnałem, co gwarantuje, że wszystkie urządzenia w studiu (kamery, magnetowidy, generatory napisów itp.) skutecznie ze sobą współpracują. Karty graficzne NVIDIA Quadro G-Sync zapewniają synchronizację na poziomie niższym niż odświeżanie pikseli.
genlock1.jpg

Za pomocą znajdującego się na karcie NVIDIA Quadro G-Sync złącza BNC, taktowanie sygnału wideo może być synchronizowane z zewnętrznym źródłem taktowania. W efekcie źródło to zapewnia okresowy sygnał regulujący częstotliwość odświeżania pionowego.

Genlock zastosowany w typowym środowisku do montażu nieliniowego wideo

Zazwyczaj użytkownik stacji roboczej podłącza sygnał synchronizacyjny – w standardzie NTSC (amerykańskim) lub PAL (europejskim) - do karty graficznej, co powoduje, że wywołuje ona różne elementy składowe sygnału z zewnętrznego źródła synchronizacji.

  
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn