PowerMizer - technologia mobilna

 
 
Inteligentne zasilanie – ekologiczna technologia

Gdy świat zmaga się z coraz większym zapotrzebowaniem na energię, przydatna jest każda możliwość jego zmniejszenia. Technologia NVIDIA® PowerMizer® to inteligentne rozwiązanie w dziedzinie zarządzania poborem energii dostępne we wszystkich procesorach graficznych NVIDIA, które może efektywnie wydłużyć czas działania baterii i zmniejszyć zużycie energii – przy czym zapewnia ono pożądaną wydajność nawet przy zasilaniu z sieci.

Główne cechy
  • Wydłuża czas działania baterii
  • Inteligentnie dopasowuje wydajność do potrzeb użytkownika, zatem oszczędza energię nawet w czasie zasilania z sieci
  • Działa w tle, zapewniając najlepszą równowagę pomiędzy wydajnością i czasem działania baterii
  • Pomaga w utrzymaniu niskiej temperatury notebooka i niewielkiej głośności w typowych warunkach, rozpraszając mniejsze ilości ciepła wytwarzanego przez procesor graficzny
Na czym polega INTELIGENCJA mobilnej technologii PowerMizer?

Najważniejszym celem technologii PowerMizer jest taka optymalizacja zużycia energii, która wydłuży czas działania notebooka podczas zasilania bateryjnego, ale zapewni przy tym odpowiednią wydajność. Niektóre aplikacje biurowe, takie jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne, wymagają mniejszych mocy obliczeniowych niż te, które potrzebne są do uruchamiania gier czy oglądania filmów high-definition o idealnej jakości. Technologia PowerMizer jest w stanie inteligentnie zaadaptować się do wymagań wydajnościowych aplikacji.

Inteligentne cyfrowe czujniki monitorują zużycie energii w poszczególnych rejonach procesora graficznego. Gdy pewien podukład procesora nie jest wykorzystywany lub nie jest wymagane jego działanie z pełną prędkością, czujniki wyłączają go. Dzieje się to z taką prędkością, że użytkownik może nawet nie zauważyć zmiany wydajności, ale będzie wiedział, że zużycie energii jest zminimalizowane.


 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn