Back
WAŻNE LINKI
  • Dokument techniczny: Wysoka precyzja grafiki

    Procesory graficzne GeForce FX zapewniają studyjną jakość obrazu komputerów typu desktop. Sprawdz, jak współpracują ze soba technologie wspierające ten rewolucyjny krok ku doskonałości.
    (PDF: 4.9MB, język: angielski)

Wysoka precyzja grafiki - część II

 
 

- obraz przejaskrawiony -
 
- odpowiedni kontrast obrazu -
 
- obraz zbyt ciemny -
Atmosfera gry, tak jak i filmu, zależy w głównej mierze od oświetlenia. Rozpiętość między najjaśniejszymi i najciemniejszymi obszarami klatki wpływa na różnorodność wrażeń, jakie może wywoływać dana scena. GeForce FX umożliwia poszerzenie tego zakresu w niewyobrażalnym wręcz stopniu, otwierając wrota do krainy niespotykanych dotąd efektów. Jesteśmy świadkami rewolucji w świecie gier. Dynamiczne i realistyczne oświetlenie bez kompromisów w wydajności, a także stymulowanie układu wzrokowego człowieka poprzez szybkie zmiany światła sprawią, że gra komputerowa pochłonie cię bez reszty.

Krzywa wyświetlania standardowych wyświetlaczy komputerowych nie pokrywa się z krzywą percepcji ludzkiego oka, dlatego też czasem wydaje się, że coś nam umyka, pomimo wszelkich prób dostrojenia obrazu. Czy nie zdarzyło ci się grać w gry, których obraz wydawał się w pewnych obszarach zbyt ciemny, w innych zbyt jasny, a odpowiedni tylko gdzieniegdzie? Nie mogąc do ostatniej chwili dostrzec zbliżających się wrogów, decydowałeś się rozjaśniać maksymalnie swój ekran lub zmieniać w grze ustawienia obrazu, tylko po to, aby za chwile je ponownie zmieniać, gdy następowało przejście do innej sceny. Problem nie tkwi w grze, a jedynie w twoim sprzęcie. GeForce FX poprzez wsparcie dla dynamicznej korekcji gamma na poziomie piksela, potrafi znacznie lepiej zażegnać konflikt między okiem a monitorem.1

2

3

4

5

24
- bity przezroczystości (alpha) -
Wydaje ci się, że widziałeś niezłe efekty wolumetryczne? Konkurencyjny sprzęt pozwala tylko na osiem nędznych bitów dla informacji o przezroczystości (alpha), co tłumaczy, dlaczego byłeś albo całkowicie widoczny albo całkowicie ukryty we mgle. A gdzie różnorodność? Gdzie się podziały charakterystyczne smugi mgły, snujące się swoimi drogami w nawiedzonym lesie, otaczające cię zewsząd, bezbronnego i błądzącego na ślepo? Dlaczego pola bitew nie są pokryte utrzymującym się w powietrzu dymem strzelających, jedna za drugą, armat? Nie uwierzysz własnym oczom, obserwując GeForce w akcji.

To dopiero początek możliwości, jakie za sprawą 128-bitowej magistrali graficznej oferują te perfekcyjne procesory graficzne o niesamowitej szybkości i jedynej takiej precyzji na rynku. Przetwarzanie końcowe bufora ramek pozwala programom takim jak np. Photoshop™ tworzyć efekty w czasie rzeczywistym. Komponenty lustrzane każdego piksela tworzą realizm powierzchni wielu materiałów; wszystkie te ulepszenia i efekty łączą się, warstwa po warstwie, w niesamowitą całość, która zapewnia niezapomniane wrażenia podczas gry.

Twoje starsze, ulubione gry będą wyglądać lepiej i działać znacznie szybciej na GeForce FX. Programiści już teraz intensywnie pracują nad stworzeniem i wzbogaceniem gier w efekty, które już niedługo nie pozwolą ci zasnąć. Nowe technologie takie jak Microsoft® DirectX® 9.0 i rozbudowany nowy język cieniowania Cg, pozwalają w jeszcze łatwiejszy sposób tworzyć porywające i skomplikowane efekty wizualne gier komputerowych.

Zobacz gry dokładnie takie, jakie powstały w zamyśle ich twórców. Podążaj drogą GeForce FX - the way it's meant to be played™.

<< Powrót 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn