Back
WAŻNE LINKI
  • Dokument techniczny: Wysoka precyzja grafiki

    Procesory graficzne GeForce FX zapewniają studyjną jakość obrazu komputerów typu desktop. Sprawdz, jak współpracują ze soba technologie wspierające ten rewolucyjny krok ku doskonałości.
    (PDF: 4.9MB, język: angielski)

Wysoka precyzja grafiki

 
 

Wymagający gracze poszukują coraz doskonalszej, tak realistycznej rozrywki, jak tylko można sobie wyobrazić. Tylko procesory graficzne NVIDIA® GeForce™ FX wykraczają poza bariery technologii polygon-pushing i podnoszą jakość każdego piksela, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie obrazu o ostrości obusiecznego miecza, który zawstydza swoją doskonałością nawet największych konkurentów. Dzięki połączeniu niesamowitej dynamiki współczesnych animacji 3D i studyjnej precyzji, oferowanej przez jedyną taką na rynku, 128-bitową szynę graficzną, procesory graficzne GeForce FX oferują najwyższą w branży jakość obrazu. Wszystko to przy maksymalnej ilości klatek na sekundę może zapewnić tylko NVIDIA.

Gdy mówimy o kinowej jakości, nie mamy na myśli hollywoodzkich produkcji z aktorami wymachującymi bronią. Mówimy o bohaterach, którzy zostaną wyczarowani na twoich oczach w czasie rzeczywistym, postaciach stworzonych od podstaw w technologii 3D, przez najwybitniejszych grafików z całego świata. To nie przypadek, że wybrali oni właśnie GeForce firmy NVIDIA. Gdy tylko zobaczysz nową generację procesorów graficznych w akcji, nic innego cię już nie zadowoli.1

2

3

4

5

24
- bity koloru -
Rzeczywisty świat pełen jest dużych kontrastów między światłem, cieniem i kolorami, z paletą barw od najjaśniejszej bieli, po najgłębszą czerń. Aby trójwymiarowe środowisko gry doskonale odwzorowywało rzeczywistość, należy naśladować ten pozornie nieograniczony zbiór barw, przekształcając go w skończoną liczbę kolorów. Każdy dodatkowy bit światła lub informacji o kolorze sprawia, że dokładność i jakość generowanego obrazu gwałtownie rośnie.
32-bitowa precyzja koloru zapewnia kanałowi czerwonemu, zielonemu, niebieskiemu i alpha (przezroczystość) tylko 256 możliwych wartości. 128-bitowy kolor umożliwia twórcom oprogramowania dosłownie miliony możliwych wartości na każdy kanał. Dla kinowej jakości animacji generowanych w czasie rzeczywistym, nie ma innej alternatywy. GeForce FX gwarantuje najwyższy poziom doskonałości obrazów generowanych w czasie rzeczywistym.

Każdy piksel wyświetlany na twoim monitorze poddawany jest wielu obliczeniom matematycznym, które determinują jego kolor i jasność. Inne układy zawodzą w obsłudze 128 bitów szczegółowych informacji w potoku graficznym, w wyniku czego powstają „błędy zaokrąglenia”. To może powodować – i powoduje – otrzymanie dodatnich wartości, gdy poprawne są wartości ujemne lub otrzymanie zera dla wartości bardzo małych. Do czasu, gdy mnogość obliczeń zostanie wykonana, a obraz wyświetlony na ekranie, błędy kumulują się, w efekcie czego obraz zupełnie traci na realizmie i bardzo rozczarowuje.

Elder Scrolls III: Morrowind
za zgodą Bethesda Softworks, Inc.
W uproszczeniu, brak precyzji może być przyczyną marnej jakości grafiki nawet najbardziej profesjonalnych gier. Piękno Morskiego Oka umyka, gdy glądasz je przez brudne i porysowane okulary. Podobny los czeka gry, które zostaną uruchomione na sprzęcie tolerującym błędy najbardziej podstawowych operacji matematycznych. Bez niezbędnych danych, na mapach wypukłości, stworzonych by zwiększyć realizm powierzchni trójwymiarowych obiektów, pojawiają się paski i romby. Falująca woda, która powinna odbijać i rozpraszać obraz środowiska, zostaje pokryta drażniącymi i nienaturalnie wyglądającymi kwadracikami. Dzięki GeForce FX nie musisz już dłużej tolerować takich niedociągnięć.

Stworzone, by cieszyć twoje oczy... >> 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn