Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 465 wprowadza technologię Fermi do niższego sektora cenowego

 
 

Najnowszy procesor graficzny przeznaczony jest na rynek konsumencki - ‘Stworzony dla DX11’ zapewnia jednostki obliczeń teselacji, wsparcie dla PhysX, 3D Vision i odtwarzania Blu-ray 3D

Product PR

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

COMPUTEX—Taipei—31 maja 2010—NVIDIA wprowadziła dziś na rynek najnowszy produkt z rodziny procesorów graficznych (GPU) Fermi, GeForce® GTX 465, wyznaczając nowy poziom wydajności DirectX11 dla segmentu cenowego poniżej 299 USD.

Zaprezentowany GeForce GTX 465, jako jeden z elementów pokazu prasowego NVIDIA 3D Revolution odbywającego się w Taipei, dostępny jest od dziś w ofercie wiodących światowych partnerów oferujących karty graficzne, twórców systemów komputerowych oraz dostawców sprzętu OEM.

Procesor graficzny GeForce GTX 465 obsługuje zaawansowane funkcje związane z grami, z których wiele dostępnych jest tylko na kartach NVIDIA, w tym:

  • Wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision, jedynego w branży kompleksowego rozwiązania stereoskopii 3D przeznaczonego dla nowej rodziny komputerów 3D.
  • Jedenaście razy więcej jednostek teselacyjnych w stosunku do odpowiedniego produktu konkurencji, co pozwala twórcom gier tworzyć znacznie bardziej realistyczne środowiska.
  • Szybki anti-aliasing 32x wygładzający krawędzie obiektów, by zapewnić niezrównaną jakość obrazu.
  • Obsługę Blu-ray 3D z dekodowaniem GPU podczas odtwarzania filmów 3D oraz zawartości 3D przez Internet.
  • Technologię NVIDIA PhysX® zapewniającą realizm dzięki dynamicznemu, interaktywnemu otoczeniu w grach.
  • Kolejną generację architektury CUDA™, leżącą u podstaw większości otwartych platform obliczeniowych na świecie, z pełnym wsparciem języka programowania oraz API, takich jak CUDA C/C++, DirectCompute, OpenCL, Java, Pyton czy Fortran, w celu jak największej zgodności z programami wykorzystującymi akcelerację GPU, w tym Internet Explorer 9, Folding@home i innych.

GeForce GTX 465 jest dostępny od dziś u wiodących dostawców kart, takich jak ASUS, EVGA, Galaxy, MSI, Palit, PNY, Zotac i innych. Cena kart graficznych opartych o nowy procesor graficznego w Poslce bedzie wahała się miedzy 1100 a 1200zł.

Przydatne linki:

Supersonic Sled: Zapnij pasy, chwyć się mocno i przygotuj, by zobaczyć w działaniu DX11, PhysX !
www.nvidia.pl/content/flash/SWFs/GF_100/GF_100_RocketSled_DX11_640x360.swf

Design Garage: Twórz "fotki" godnych uwiecznienia piękności na kółkach posługując się interaktywnym ray tracingiem!
www.nvidia.pl/content/flash/SWFs/GF_100/GF_100_RTD_640x360.swf

Water demo: Zobacz jak realistyczna może być woda stworzona przy użyciu teselacji DX11!
www.nvidia.pl/content/flash/SWFs/GF_100/GF_100_WATER_DEMO_640x360.swf

Hair demo: Zobacz naturalnie wyglądające włosy, które zawdzięczają swój realizm teselacji GPU.
www.nvidia.pl/content/flash/SWFs/GF_100/GF_100_NEW_HAIR_Fix_640x360.swf

Warto przeczytać:
GTX 400 Graphics Architecture Whitepaper
NVIDIA Fermi Compute Whitepaper

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA (Nasdaq: NVDA) pokazała światu moc grafiki komputerowej w momencie wynalezienia procesora graficznego (GPU) w 1999 roku. Od tego czasu, firma konsekwentnie ustanawia nowe standardy w obliczeniach wizualnych dzięki zapierającej dech w piersiach interaktywnej grafice dostępnej w szeregu nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, notebooki czy stacje robocze. Dzięki gruntownej znajomości programowalnych procesorów graficznych, NVIDIA doprowadziła do wielu przełomowych osiągnięć w dziedzinie obliczeń równoległych. Osiągnięcia te sprawiły, iż obliczenia superkomputerowe stały się ekonomicznym i szeroko dostępnym rozwiązaniem. W rankingu magazynu Fortune 2 lata z rzędu firma NVIDIA figuruje jako nr 1 wśród innowacyjnych firm branży półprzewodników. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu, wydajności i możliwości procesorów graficznego serii GeForce GTX 400 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA,GeForce, NVIDIA Polymorph, NVIDIA 3D Vision, PhysX, GigaThread i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn