Nowości

NVIDIA wstrząsa rynkiem kart graficznych do 800 złotych wraz z premierą GeForce GTX 650 Ti BOOST

Najnowsza karta graficzna bazująca na architekturze Kepler jest liderem wydajności w tym segmencie rynku

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Karta graficzna GeForce GTX 650 Ti BOOST
Karta graficzna GeForce GTX 650 Ti BOOST

SANTA CLARA, Kalifornia — 26 marca 2013 r. — Życzenia graczy chcących uruchomić najciekawsze tegoroczne gry PC z maksymalnymi ustawieniami, na sprzęcie dostępnym w przystępnej cenie, zostają dziś spełnione wraz z wprowadzeniem na rynek najnowszej karty graficznej NVIDIA® GeForce® GTX 650 Ti BOOST. Oparta na architekturze NVIDIA Kepler™ i wyposażona w 768 rdzeni NVIDIA CUDA®, karta graficzna GTX 650 Ti BOOST jest dostępna w wersjach z 2GB oraz 1GB pamięci oraz w sugerowanych cenach wynoszących odpowiednio 739 i 649 złotych.

Oferując wydajność wyższą o 40% w porównaniu do wprowadzonej na rynek w ubiegłym roku karty GeForce GTX 650 Ti, nowa karta GeForce GTX 650 Ti BOOST jest wyposażona w funkcje zarezerwowane zazwyczaj dla droższych, wyższej klasy produktów, a mianowicie wsparcie dla innowacyjnej technologii NVIDIA GPU Boost, która dynamicznie reguluje taktowanie procesora graficznego dla uzyskania maksymalnej wydajności w grach oraz wielokrotnie nagradzaną technologię NVIDIA SLI®, który pozwala graczom łączyć ze sobą karty graficzne, aby zapewnić ich zwielokrotnioną wydajność.

Z szerszym, bo 192-bitowym interfejsem oraz do 60 procent większą przepustowością pamięci niż oryginał, karta GeForce GTX 650 Ti BOOST pozwala graczom uruchamiać ulubione gry w rozdzielczości 1080p z wysokimi ustawieniami graficznymi, zapewniając płynną rozgrywkę w najbardziej wymagających graficznie tytułach na rynku, w tym w Crysis 3.

Dzięki obsłudze technologii NVIDIA PhysX® – najbardziej rozpowszechnionemu silnikowi fizyki wykorzystywanemu do projektowania efektów realizowanych w czasie rzeczywistym – gry takie jak Hawken czy Planetside 2 dostarczają prawdziwie realistycznych wrażeń płynących z gry.

Karty graficzne GeForce GTX 650 Ti BOOST w wersji z 2GB pamięci są dostępne już dziś od wszystkich wiodących producentów komponentów w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Wersja GeForce GTX 650 Ti BOOST z 1GB pamięci będzie dostępna w sklepach na początku kwietnia.

Więcej informacji na temat w jaki sposób procesory graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie www.geforce.co.uk. Strona firmy NVIDIA w serwisie Flickr zawiera zdjęcia kart GeForce GTX 650 Ti BOOST oraz pełnej gamy produktów opartych na architekturze Kepler.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 650 Ti BOOST oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 stycznia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA, GeForce, Kepler oraz PhysX są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.