Nowości

NVIDIA wprowadza na rynek turbodoładowaną kartę graficzną GeForce GTX 650 Ti tuż przed premierą najciekawszych gier tej jesieni

Nowe karty graficzne oparte na architekturze Kepler kosztują od 599 zł i zapewniają doskonałą wydajność w takich grach jak Call of Duty: Black Ops II, Assassin's Creed III, MechWarrior Online i Hawken.

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 9 października 2012 r. — Nowy procesor graficzny GeForce® GTX 650 Ti firmy NVIDIA® to doskonała okazja do modernizacji komputera tuż przed premierą najnowszych gier. Ceny kart zaczynają się już od 599 PLN.

Aby zapewnić graczom szybki start w jesiennym sezonie gier, wybrani dostawcy kart1 będą oferować grę Assassin's Creed III firmy Ubisoft – jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku – razem z wybranymi modelami kart GeForce GTX 650 Ti.

Fundamentem wszystkich najnowszych kart GeForce GTX jest architektura NVIDIA Kepler™, która całkowicie odmieniła świat układów graficznych dla komputerów biurkowych i przenośnych, zapewniając rewolucyjną wydajność połączoną z niesamowitą energooszczędną konstrukcją. Tegoroczny renesans gier dla PC został zapoczątkowany przez karty graficzne GeForce GTX dostępne w cenach od 489 zł (za modele GTX 650) do 4199 zł (za modele GTX 690). Tak jak każda karta z edycji „Titanium”, również GTX 650 Ti zapewnia graczom turbodoładowaną wydajność w rozsądnej cenie, bo już od 599 zł.

Podobnie jak poprzednie modele, karty GeForce GTX 650 Ti stanowią fenomenalną okazję do modernizacji komputera graczom, którzy wciąż korzystają z rozwiązań poprzedniej generacji. Na przykład w porównaniu z kartą GeForce 9600 GT, nowy procesor graficzny GTX 650 Ti zapewnia ponad pięciokrotnie wyższą wydajność – nawet z włączoną obsługą DirectX 11 i wszystkimi efektami graficznymi.2 Ogromna różnica w wydajności i pełna obsługa gier w rozdzielczości 1080p całkowicie odmieniają wrażenia płynące z gier i ich wygląd, zapewniając wciągającą rozgrywkę dostępną tylko z kartami graficznymi GeForce GTX.

Karty graficzne GeForce GTX 650 Ti są dostępne już dziś od wszystkich wiodących producentów w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2 (Galaxy), Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac.

Więcej informacji na temat sposobu w jaki karty graficzne GeForce GTX odmieniają wrażenia płynące z gier można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl. Więcej wiadomości na temat firmy NVIDIA, informacji o samej firmie i jej produktach, obrazy i pliki wideo oraz inne informacje można znaleźć w dziale prasowym NVIDIA. Strona firmy NVIDIA w serwisie Flickr zawiera zdjęcia kart GeForce GTX 650 Ti oraz całej gamy produktów opartych na architekturze Kepler.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania architektury Kepler oraz procesorów graficznych GeForce GTX 650 Ti oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce oraz Kepler są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_____________________________________________

1 Gra Assassin's Creed III będzie dołączana do wybranych modeli kart GTX 650 Ti firm EVGA, KFA2 (Galaxy), MSI, PNY i Point Of View, sprzedawanych w wybranych sklepach detalicznych.
2 Wszystkie procesory graficzne zostały przetestowane na platformie składającej się z płyty Rampage IV Extreme (X79), procesora 3960X (3,3GHz), 8GB pamięci Corsair DDR3, wersja SBIOS 0803, sterownik GeForce R305. Testy zostały przeprowadzone za pomocą oprogramowania 3D Mark Vantage Extreme z włączonymi efektami PhysX w rozdzielczości 1080p.