Nowości

NVIDIA Prezentuje Dwie Nowe Karty Graficzne Oparte Na Architekturze Kepler – Potęga GeForce GTX Dla Każdego

Karty GTX 660 i GTX 650 wycenione na 989 zł i 489 zł (sugerowane ceny detaliczne) zapewniają czterokrotnie wyższą wydajność milionom graczy

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 13 września 2012 r. — Firma NVIDIA przedstawiła dziś dwa procesory graficzne, NVIDIA® GeForce® GTX 660 i GeForce GTX 650. Nowe procesory dla graczy cechują się wyjątkową wydajnością i energooszczędnością jaką zapewnia wielokrotnie nagradzana architektura NVIDIA® Kepler™, a ich cena z pewnością pozwoli w wielu domach doświadczyć jakości nowej generacji gier na PC.

Procesory graficzne GeForce GTX 660 i GTX 650 wyznaczają nowy standard w dziedzinie wysokowydajnych, atrakcyjnych cenowo produktów przeznaczonych do najnowszych gier obsługujących DirectX 11, w tym Call of Duty: Black Ops II, Assassin's Creed III i World of Warcraft: Mists of Pandaria.

GeForce GTX 660 to doskonała możliwość do modernizacji komputerów osobom, które do tej pory używają kart poprzednich generacji. Milionom graczy, którzy nadal mają w swoich komputerach karty GeForce 9800 GT, procesor GTX 660 zapewni czterokrotny wzrost wydajnościi – tej pokusie trudno się oprzeć. GTX 650 zapewnia natomiast ośmiokrotnie wyższą wydajność względem karty 9500 GTii, umożliwiając graczom modernizację komputera za relatywnie niewielkie pieniądze.

Nowe procesory zostały wyposażone w najnowocześniejsze technologie architektury NVIDIA Kepler™, w tym teselację DirectX 11, NVIDIA PhysX®, adaptacyjną synchronizację pionową (NVIDIA Adaptive Vsync) i wygładzanie krawędzi TXAA. Cechy te sprawiają, że tylko procesory graficzne GeForce GTX (w tym nowe GTX 660 i GTX 650) zapewniają graczom najlepsze wrażenia z gier.

Karty graficzne NVIDIA GTX 660 i GTX 650 są już dostępne w sklepach, od wszystkich wiodących producentów w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Inno 3D, KFA2, MSI, Palit, Point of View, PNY i Zotac.

Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 660 i GTX 650 stanowią również serce nowych znakomitych komputerów dla entuzjastów przygotowanych przez takie firmy jak Komputronik (Polska), One (Niemcy), Meijin (Rosja), Paradigit (Holandia), Komplett (Norwegia), Scan (Wielka Brytania), Materiel.net (Francja), TechnoComputer (Włochy), CoolMod (Hiszpania), Asbis (Czechy), DigiTec (Szwajcaria), INET (Szwecja) i Mulitrama (Grecja).

Więcej informacji na temat procesorów graficznych GeForce GTX 660 i GeForce GTX 650 można znaleźć na stronie //www.geforce.co.uk/whats-new/articles/geforce-gtx-660-650-launch/. Wiadomości na temat firmy NVIDIA, informacje o jej produktach, obrazy i pliki wideo oraz inne aktualności można znaleźć w dziale prasowym NVIDIA. Fotografie kart GeForce GTX 660 i GTX 650 można znaleźć w serwisie NVIDIA Flickr.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania architektury Kepler oraz procesorów graficznych GeForce GTX 660 i 650 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Kepler oraz PhysX są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_____________________________________________

i Na podstawie porównania wydajności kart GTX 660 i 9800 GT w programie 3D Mark Vantage (ustawienie Performance) z włączoną obsługą technologii PhysX. Liczby punktów osiągnięte w testach – 29174 w przypadku karty GTX 660 i 6918 w przypadku 9800 GT, stanowią zwiększenie wydajności o 4,2x. Na podstawie porównania wydajności kart GTX 660 i 9800 GT w programie 3D Mark Vantage (ustawienie Extreme) z włączoną obsługą technologii PhysX. Liczby punktów osiągnięte w testach – 12998,4 w przypadku karty GTX 660 i 2407 w przypadku 9800 GT, stanowią zwiększenie wydajności o 5,2x.
ii Na podstawie porównania wydajności kart GTX 650 i 9500 GT w programie 3D Mark Vantage (ustawienie Extreme) z włączoną obsługą technologii PhysX. Liczby punktów osiągnięte w testach – 6200 w przypadku karty GTX 650 i 777 w przypadku 9500 GT stanowią zwiększenie wydajności o 8,8x.